Windows Gezgini - Exe çalışmayı durdurdu Hatası [Çözümü]

Bu konuyu okuyanlar

Mr.ßahadır®

Asistan
Reaksiyon puanı
3
1. Çözüm: Klasör seçenekelerindeki Görünüm sekmesinden her zaman küçük simge göster küçük resim gösterme kutusuna tıklayıp Uygula-Tamam dedikten sonra bir sorunla karşılaşmazsınız... Windows küçük resim ve önizleme gösterme uygulaması bu tür sorunlar verebiliyor...

2. Çözüm: İnternet Explorer'ı açın. Araçlar - eklentileri yönet - eklentileri etkinleştir veya devre dışı bırak'a gelin. Orada xsocrohcvetqrqmdy.dll var.Bunu devre dışı bırakın. Son olarak PC'yi yeniden başlatın..

3. Çözüm:
Denetim Masası, Ağ ve Paylaşım Merkezi gibi başlıca Windows Vista bileşenlerini açtığımızda birkaç saniyelik takılma oluyor ve “Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu” hatası ile karşılaşıyorduk.

Eğer sizin de Denetim Masası ve diğer Windows bileşenleriniz bu tarz bir hata veriyorsa yapmanız gereken şudur:

1. C:\Windows\System32 klasörüne açınız.
2. Dosyaların bulunduğu üst kısımda Ad,Değiştirme Tarihi,Tür ve Boyut sıralama seçeneklerinden türü seçin ve Denetim Masası Öğesi olarak sıralanmış olan cpl uzantısına sahip dosyaları görün.
3. Buradaki dosyaların çoğu Windows kurulumunda geliyor. Windows ile birlikte gelmeyenleri silerek sorunu aşacağız.
Windows ile birlikte gelenlerin sıralı listesi:

* appwiz.cpl
* bthprops.cpl
* collab.cpl
* desk.cpl
* Firewall.cpl
* hdwwiz.cpl
* inetcpl.cpl
* infocardcpl.cpl
* intl.cpl
* irprops.cpl
* joy.cpl
* main.cpl
* mmsys.cpl
* ncpa.cpl
* powercfg.cpl
* sysdm.cpl
* TabletPC.cpl
* telephon.cpl
* timedate.cpl
* wscui.cpl

Listede verilenler *.cpl dosyaları hariç diğer *.cpl uzantılı dosyaları sileceksiniz.. Şimdi Denetim Masası veya Ağ ve Paylaşım Merkezine girerek çalıştığını doğrulayabilirsiniz..

(Aman Dikkatli olun yanlış dosyayı silerseniz sisteminiz çökebilir!)

Herhangi bir Exe çalıştırmayı dırdurdu Hatası ile karşılaşanlar Aşağıda belirtiklerimi uygulasınlar..

1. Çözüm
Çalıstırmak istediğimiz *.exe‘ye sağ tıklayıp özelliklere giriyoruz.
Uyumluluk sekmesindeki Ayrıcalık Düzeyi‘nde bulunan “Bu programı yönetici olarak çalıştır” kutucuğunu işaretliyoruz ve uyguluyoruz.

2. Çözüm
İlk olarak Bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler seçeneğini seçiyoruz. Açılan pencerede sol tarafta bulunan Gelişmiş Sistem Ayarlarına tıklıyoruz..Daha sonra Gelişmiş sekmesinde Bulanan Performans ayarlarına girin. Ve son olarak Veri Yürütme engellemesi sekmesinden "Seçtiklerim dışında kalan tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP'yi aç" olanı seçiyoruz ve bizden açılan pencerede bir dosya seçmenizi isteyecek buraya "dllhost.exe" dosyasını yazıp aç diyoruz..Gelen uyarıyı onaylayıp PC'yi yeniden başlatın..​

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
[MENTION=275595]Mr.ßahadır®[/MENTION] hocam tamamı kalın yazmıyoruz. Vurgu yapacağımız alanları kalın yazıyoruz.

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
peki bu olayı xp de yaparsa?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bir yol daha var buda bir çok programda işe yarıyor skype ı böyle çözdüm. sorun çıkaran programın simgesine sağ tıklıyoruz, özellikler, uyumluluk, bu programın çalıştığı uyumluluk modunu işaretliyoruz ve seçenekleri tek tek deniyoruz . windows 95 veya 98 de kesin çalışıyor. not: Windows 7 içindir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sa Arkadaşlar dep olayı olmuyor bende win7 64 exe yi seçiyorum izin vermiyor 'bu program için veri yürütme engellemesini çalıştırmak zorundasınız' diyor Yardım lütfenn

cansermo

Müdavim
Reaksiyon puanı
30
Zamanında bu hatanın çözümünü çok araştırıp bulamamış ve format atmak zorunda kalmıştım.