Yardım Windows Fotoğraflar uygulaması harici ekranda renk solması

Bu konuyu okuyanlar

buraksim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
hp 15s-fq2046nt model FHD laptop kullanıyorum. işletim sistemim windows 10 pro 21H2 versiyonu. Güncellemeler yeni.
HDMI kablo ile hp 22f model ekranı harici olarak kullanıyorum.

Yaşadığım sorun şu:
Herhangi bir fotoğrafı klasör içerisinde büyük resim olarak görüntülerken normal renklerde görüyorum.
Yine herhangi bir fotoğrafı paint, photoshop veya benzeri programlarla açınca yine kendi renklerinde görüntüleyebiliyorum ancak
windows fotoğraflar uygulamasında açınca fotoğraf renkleri soluyor ve solgun görünüyor. Bütün fotoğraflarda böyle.
Ayrıca laptop ekranını ve harici ekranı aynı anda aktif edince, fotoğraflar uygulamasında herhangi bir fotoğraf açıyorum ve pencereyi laptopta görüntüleyince fotoğrafı normal görüyorum ama harici ekrana taşırken yarısı laptopta yarısı harici kısmına geçtiğinden itibaren renk soluyor :coldsweat:

Denediklerim:
Monitör renk profilleri ayarlarını karıştırdım ve diğer denetim masası ayarlarını karıştırdım. internette aradım. windows fotoğraflar uygulamasının ayarlarına baktım. monitörün kendi ayarlarını karıştırıp farklı ayarlar denedim yinede çözüm bulamadım.

Bu sorunu yaşayan veya çözüm önerisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleme: