Windows Developer Preview'da Masaüstündeki Yazıyı Kaldırma

Bu konuyu okuyanlar

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Masaüstünde ekranın sağ altında yazan sürüm notlarını kaldırmak mümkün mü? Bilen varsa bizlerle paylaşsın :)

Çözümü:

Yukarıdaki problemin çözümü için sizlere bir yazı hazırladım. Anlatmaya başlamadan önce yapılacak bu işlemlerin sorumluluğunu üstlenmediğimi söyleyeyim. Yazıyı iki kısım halinde hazırladım: dileyen 1. kısımdaki adımları yapmadan direk 2. kısıma geçebilir. Fakat 2. kısımdaki uygulamada en azından alt kısmı siyah ağırlıklı bir duvar kağıdı kullanmanız şarttır.

1. Kısım

İlk önce ekteki zipli klasörü indirdikten sonra masaüstüne veya uygun bir yere çıkartın.

Sonra "InstallTakeOwnership" e tıklayın ve sırayla gelen ekranlara iki kere yes dedikten sonra ok'e basıp kapatın.

Daha sonra C:\Windows\System32\en-US konumuna gidin, burada "shell32.dll.mui" i bulup sağ tıklayın ve Take Ownership'e basın.

Bu noktadan sonra önlem amaçlı olarak ben bu dosyanın adını "shell32.dll.mui.old" olarak değiştirdim, sizde böyle yapabilirsiniz.

Sonrasında indirdiğimiz klasör içindeki shell32.dll.mui dosyasını C:\Windows\System32\en-US konumuna kopyalıyoruz.

Son adım Task Manager'ı açıyoruz (cltrl+shift+esc) > More details > File > New task(run...) > Create this task with administrative privileges yazan kutucuğa tik atıyoruz ve open bölümüne mcbuilder.exe yazıp ok'e basıyoruz.

Bu işlemler tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Yeniden başlattığınızda sağ altta sadece .b32615d501a711d0 yazısı kalacak fakat bunu kaldırmanın bir yolu yok.

2. Kısım

Bu bölüm hem 1.kısmı uygulayanlar hem de uygulamayanlar içindir. Windows'taki Watermark'ı ufak bir yöntemle gizleyebiliriz. Aslına bakarsanız yukarıdaki işlem yerine bu aşağıdaki işlemi de kullanabilirsiniz.

Masaüstünde sağ tıklayıp Personalize'ı seçiyoruz. Desktop Background'a girip alt kısmı siyah tonlu bir masaüstü arka plan resmi seçtikten sonra picture position'ı center ayarlayın ve hemen altındaki change background color'a girin. Renk olarak beyazı seçin ve save changes deyip çıkın.

Artık yazıdan bir eser kalmadı, geçmiş olsun :D

Windows Developer Preview ile gelen Watermark:

wtmJu.png

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra masaüstüm (sarı ile çevrelenmiş alana dikkat) :

Hd4ZS.jpg

Not: Yazı tamamen bana (erenberk'e) aittir, kaynak olarak shiftdelete.net belirtilmeden paylaşılması yasaktır.

İndirmek için:http://forum.shiftdelete.net/attachment.php?attachmentid=7227&d=1321737974

1907

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Hiç bakmamıştım ama win7 de watermark diye aratırsan çıkıyordu win8 watermark olabilir

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Bi' arayayım o zaman. Bulursam burada paylaşırım :)

---------- Post added at 19:05 ---------- Previous post was at 18:45 ----------

Baktım ama hep eski versiyonlar için hazırlanmış. Bir kaç program denedim işe yaramadı. Her yerde çoğunlukla aynı metottan bahsetmiş: 34 ü 35 yapma olayını da yabancı bir forumda bi kullanıcı denemiş ama hash silinmedi diyor, o yüzden denemedim.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Neyse çok da önemli değil. Öyle takıntıları olan biri değilim, sadece olsa iyi olurdu :)

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Yukarıdaki problemin çözümü için sizlere bir yazı hazırladım. Anlatmaya başlamadan önce yapılacak bu işlemlerin sorumluluğunu üstlenmediğimi söyleyeyim. Yazıyı iki kısım halinde hazırladım: dileyen 1. kısımdaki adımları yapmadan direk 2. kısıma geçebilir. Fakat 2. kısımdaki uygulamada en azından alt kısmı siyah ağırlıklı bir duvar kağıdı kullanmanız şarttır.

1. Kısım

İlk önce ekteki zipli klasörü indirdikten sonra masaüstüne veya uygun bir yere çıkartın.

Sonra "InstallTakeOwnership" e tıklayın ve sırayla gelen ekranlara iki kere yes dedikten sonra ok'e basıp kapatın.

Daha sonra C:\Windows\System32\en-US konumuna gidin, burada "shell32.dll.mui" i bulup sağ tıklayın ve Take Ownership'e basın.

Bu noktadan sonra önlem amaçlı olarak ben bu dosyanın adını "shell32.dll.mui.old" olarak değiştirdim, sizde böyle yapabilirsiniz.

Sonrasında indirdiğimiz klasör içindeki shell32.dll.mui dosyasını C:\Windows\System32\en-US konumuna kopyalıyoruz.

Son adım Task Manager'ı açıyoruz (cltrl+shift+esc) > More details > File > New task(run...) > Create this task with administrative privileges yazan kutucuğa tik atıyoruz ve open bölümüne mcbuilder.exe yazıp ok'e basıyoruz.

Bu işlemler tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Yeniden başlattığınızda sağ altta sadece .b32615d501a711d0 yazısı kalacak fakat bunu kaldırmanın bir yolu yok.

2. Kısım

Bu bölüm hem 1.kısmı uygulayanlar hem de uygulamayanlar içindir. Windows'taki Watermark'ı ufak bir yöntemle gizleyebiliriz. Aslına bakarsanız yukarıdaki işlem yerine bu aşağıdaki işlemi de kullanabilirsiniz.

Masaüstünde sağ tıklayıp Personalize'ı seçiyoruz. Desktop Background'a girip alt kısmı siyah tonlu bir masaüstü arka plan resmi seçtikten sonra picture position'ı center ayarlayın ve hemen altındaki change background color'a girin. Renk olarak beyazı seçin ve save changes deyip çıkın.

Not: Yazı tamamen bana (erenberk'e) aittir, kaynak olarak shiftdelete.net belirtilmeden paylaşılması yasaktır.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Ekteki dosya geceden sabaha 7 kez indirilmiş, konu dünden bugüne 400'den fazla hit almış ama biri de çıkıp teşekkür etmemiş, neyse... :) Türk forumlarında ilk kez yayınlandı bu.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Kullanmasam bi teşekkürü hakediyorsun.

---------- Post added at 15:08 ---------- Previous post was at 14:37 ----------

Kullanmasam da diyecektim anlatım bozukluğu yapmışım :)

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
İlk mesaja da ekledim...

y_ates

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Ekteki dosya geceden sabaha 7 kez indirilmiş, konu dünden bugüne 400'den fazla hit almış ama biri de çıkıp teşekkür etmemiş, neyse... :) Türk forumlarında ilk kez yayınlandı bu.
Uğraşmışsın, teşekkürler. Yalnız, Windows 8 kullanan pek yok. Windows 7 bu kadar iyiyken denemeye pek niyetim de yok zaten. O yüzden konuyu okusak bile değerlendirme şansımız olmadı.

Ama, bu eleştiri hoş olmamış. Diğer forumlar gibi, emeğe saygı +rep gibi forum alışkanlıkları bari burada olmasın. İşine yarayan ve teşekkür etmek isteyen zaten eder, etmeyene de sen niye teşekkür etmiyorsun demek pek yakışık almıyor.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Lafım eki indiren arkadaşlaraydı, sabah gördüm o kadar indirilmiş içimden "insan bi teşekkür ederdi" dedim, buraya yazmasam daha iyi olurdu haklısın. :)

DjiiN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle Erenberk Arkadaşımız'a Paylaşımından Dolayı Teşekkür Etmek Isterim,Konu'ya Vakıf Olmayan Arkadaşlar Için Güzel Bir Paylaşımdır...
''Windows 8'' Developer Preview Sürümü (Henüz TEST Sürümü) Olmasına Rağmen Başarılı,Tam Sürüm Yayımlandığı An Kullanmak Için Sabırsızlanıyorum :) 32-64 Ve 128-Bit Desteğine Sahip Windows 8 Önceki Sürümleri (Windows 7'den) Çok Daha Iyi Bir Performans'a Sahip Bu Yazılımı Kesinlikle Tavsiye Ederim Arkadaşlar...

MeOMaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bunun bi 3 gb lık sürümü var birde 8 gb gibi bir sürümü var arada çok fark varmi ?

Meraktan incelemek istiyorum

Fark yok ise 3 gb lık olan sürümü indirip bir denim ^^

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Söylediğiniz yöntemi Türkçeleşmiş olanına yaptım yazı kalkmadı nedendir.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Arkadaşlar bunun bi 3 gb lık sürümü var birde 8 gb gibi bir sürümü var arada çok fark varmi ?

Meraktan incelemek istiyorum

Fark yok ise 3 gb lık olan sürümü indirip bir denim ^^

29 Şubat'ta beta yayınlanacak, onu yüklersin.

Söylediğiniz yöntemi Türkçeleşmiş olanına yaptım yazı kalkmadı nedendir.

Türkçe dil paketi yüklemeniz bunu etkileyecek bir şey değil ki :blink: Bilemiyorum, belki bir yeri yanlış yapıyorsunuzdur ya da farklı bir sürüm kullanıyorsunuz.

MeOMaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet betayı yükledim ati driver az skıntı oldu onuda aygıt yöneticisinden yükledim sorunsuz şu an ^^ [ Bu arada enter alt satira inmiyor ]

paşazede

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Masaüstünde ekranın sağ altında yazan sürüm notlarını kaldırmak mümkün mü? Bilen varsa bizlerle paylaşsın :)

Çözümü:

1. Kısım

2. Kısım

Windows Developer Preview ile gelen Watermark:

wtmJu.png

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra masaüstüm (sarı ile çevrelenmiş alana dikkat) :

Hd4ZS.jpg

İndirmek için:http://forum.shiftdelete.net/attachment.php?attachmentid=7227&d=1321737974
gördüğüm kadarıyla oradda bir baslat menüsü simgesi var bunu nasıl yapıyoruz

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
gördüğüm kadarıyla oradda bir baslat menüsü simgesi var bunu nasıl yapıyoruz

beta versiyonunu kullanıyorsan betada başlat menüsünü kaldırdılar diye biliyorum . önceki developer prewiewlerde vardı başlat simgesi.