Windows Defender Yeterli mi ?

Bu konuyu okuyanlar

AlicmAtalar

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Merhaba arkadaşlar Windows 1o'da stok ile gelen Windows Defender sizce yeterli mi ?
Siz farklı bir virüs programına ihtiyaç duyuyor musunuz ?

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Ben kullanmıyorum. Ama size öneririm. Bana bakmayın siz. :)
ESET veya Avast öneririm.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Windows Defender bence tek başına yeterli değil. Hiç koruma sağlamaz demiyorum, ama yeterli olacağını da söylemiyorum. Genelde ben formattan sonra Windows Defender'ı kapatırım.Kimisi ESET der, kimisi Kaspersky der, kimisi Avast der, kimisi BitDefender der.
Geçen zamanlarda bir çok antivirüs programını denedim. Ama büyük çoğunluğunu beğenmedim.
Ben şu an antivirüs kullanmıyorum. Ama bazı ufak programlar kullanıyorum.
İnternette gezinirken dikkat ederseniz ve her siteden indirme yapmayıp sadece güvenli sitelerden indirme yaparsanız, crack işleri ile uğraşmazsanız güvenliği belli oranda sağlamış olursunuz. Aslında bu söylediklerim de tamamen yeterli değil.

Antivirüslerden en beğendiğim Emsisoft Antimalware'di. İsterseniz deneyebilirsiniz. Bence program güzel koruma sağlıyor ama bilgisayarın açılış hızını yavaşlatıyor özellikle de SSD'li olmayan sistemlerde.

Ayrıca arada bir Adwcleaner, Hitman Pro gibi programlar ile sistem taraması yapmanızı da öneririm.
Şuradan Adwcleaner'ı indirebilirsiniz.
Adwcleaner
--- Gönderi Güncellendi ---
Ben kullanmıyorum. Ama size öneririm. Bana bakmayın siz. :)
ESET veya Avast öneririm.
Yok be hocam. Ben ESET'i önermiyorum. :)

AlicmAtalar

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Windows Defender bence tek başına yeterli değil. Hiç koruma sağlamaz demiyorum, ama yeterli olacağını da söylemiyorum. Genelde ben formattan sonra Windows Defender'ı kapatırım.Kimisi ESET der, kimisi Kaspersky der, kimisi Avast der, kimisi BitDefender der.
Geçen zamanlarda bir çok antivirüs programını denedim. Ama büyük çoğunluğunu beğenmedim.
İnternette gezinirken dikkat ederseniz ve her siteden indirme yapmayıp sadece güvenli sitelerden indirme yaparsanız, crack işleri ile uğraşmazsanız güvenliği belli oranda sağlamış olursunuz. Aslında bu söylediklerim de tamamen yeterli değil.

Antivirüslerden en beğendiğim Emsisoft Antimalware'di. İsterseniz deneyebilirsiniz. Bence program güzel koruma sağlıyor ama bilgisayarın açılış hızını yavaşlatıyor özellikle de SSD'li olmayan sistemlerde.

Ayrıca arada bir Adwcleaner, Hitman Pro gibi programlar ile sistem taraması yapmanızı da öneririm.
Adwcleaner
Teşekkür ederim. Defender tarama yapıyor ama bana da pek sağlıklı gelmedi.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Her zaman denir. ''İyi ve profosyonel bir kullanıcı virüs programı kullanmaz. Çünkü indirip ve yüklediklerine kendisi karar verir'' Şahsen ben defender harici birşey kullanmıyorum. Zira ne kadar sisteme yük bindirmiyor dense de, bilgilerimiz çalınıyor ve antivirüs sahibi olan şirketlere sızdırılıyor. Sızdırılan bilgilerle sizin bilgilerinizi(e-posta vs.) başka firmaların reklam atmasına yarıyor. Çark böyle dönüyor. Ayrıca arka planda veri alışverişi olduğu için sisteme yük biniyor...

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629

Adwcleaner

Yok be hocam. Ben ESET'i önermiyorum. :)
Zaten ben de fazla kullanmıyorum. Sürekli mesaj atıyor beni sinir ediyor.
Acaba siz ESET'i neden önermiyorsunuz.

AlicmAtalar

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Hocam antivirüs kullanmadığınızı söylemişsiniz. Peki güvende kalmak için neler yapıyorsunuz? :)
İnternetten indirme yapmıyorum. Gerekirse gidip yükletiyorum. Gta v'i öyle yapmıştım, gerçi orada biraz AKN söz konusuydu :)

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Her zaman denir. ''İyi ve profosyonel bir kullanıcı virüs programı kullanmaz. Çünkü indirip ve yüklediklerine kendisi karar verir'' Şahsen ben defender harici birşey kullanmıyorum. Zira ne kadar sisteme yük bindirmiyor dense de, bilgilerimiz çalınıyor ve antivirüs sahibi olan şirketlere sızdırılıyor. Sızdırılan bilgilerle sizin bilgilerinizi(e-posta vs.) başka firmaların reklam atmasına yarıyor. Çark böyle dönüyor. Ayrıca arka planda veri alışverişi olduğu için sisteme yük biniyor...
İşte ben de bu yüzden kullanmıyorum. Birşey indirirken dikkat ederim. Yüklerken dikkat ederim. :)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Zaten ben de fazla kullanmıyorum. Sürekli mesaj atıyor beni sinir ediyor.
Acaba siz ESET'i neden önermiyorsunuz.
Bu konuda size katılıyorum. ESET'in birçok kez uyarı verdiğine şahit oldum.
Yakınımın bilgisayarında ESET yüklüydü ve birden fazla uyarı veriyordu. Ya bilgisayarı virüs yuvası olmuştu ya da ESET yanlış uyarı veriyordu.
Size katılıyorum hocam. Windows yazılımlarının arkaplanda veri topladığı söyleniyor. Bu tür sebeplerden ben formattan sonra Windows Defender'ı kapatırım. Bu arada Windows'ta telemetry'nin bir kısmının engellenebildiğini de söylemiş olayım. :)

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
@AlicmAtalar bilgisayar kullanırken birşey indirirseniz veya birşey yüklediyseniz dikkatli olun reklamlardan çıkan programları ve uzantıları yüklemeyin. Sorun olmaz.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@AlicmAtalar bilgisayar kullanırken birşey indirirseniz veya birşey yüklediyseniz dikkatli olun reklamlardan çıkan programları ve uzantıları yüklemeyin. Sorun olmaz.
Aynen. Bu konuda reklam engelleyiciler işe yarıyor. Tabi reklam engelleyici kullanacaksanız da sevdiğiniz bazı sitelerde reklam engelleyiciyi durdurabilirsiniz (Örneğin SDN). :)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Antivirüsler işe yaramıyor. Birbiriyle de uyumsuzlukları var. En güzeli virüstotal gibi siteler ile güvenliğini sağlamak. Bak misal, @Halktan Biri üyenin birinin attığı içeriği buraya atmış. Çoğu popüler antivirüs temiz demiş.
VirusTotal
Biri buluyor, diğeri bulamıyor. Birbirleri arasında uyumsuzlukları cabası. En güzeli akıllıca davranmak. Yoksa antivirüs dayanmaz.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Windows Defender
426301_o7000.jpg

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Antivirüsler işe yaramıyor. Birbiriyle de uyumsuzlukları var. En güzeli virüstotal gibi siteler ile güvenliğini sağlamak. Bak misal, @Halktan Biri üyenin birinin attığı içeriği buraya atmış. Çoğu popüler antivirüs temiz demiş.
VirusTotal
Biri buluyor, diğeri bulamıyor. Birbirleri arasında uyumsuzlukları cabası. En güzeli akıllıca davranmak. Yoksa antivirüs dayanmaz.
Her antivirüsün veritabanı aynı değil ki. Bundan dolayı her antivirüs her zararlıyı bulamaz, ve her antivirüs zararlılara farklı isimler verebilir.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
giphy.gif

Her antivirüsün veritabanı aynı değil ki. Bundan dolayı her antivirüs her zararlıyı bulamaz, ve her antivirüs zararlılara farklı isimler verebilir.
Onun için akıllı kullanıcı olmak lazım :)

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Ne zaman Anti-Virüs kullansam sistemin randımanı bozuluyor, Defender iyidir.

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
gerek duymuyorum illa birini seç kullan deseler avast seçerdım alanında 1 numara

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
gerek duymuyorum illa birini seç kullan deseler avast seçerdım alanında 1 numara
1 numara antivirüs kavramı bence görecelidir. Size göre Avast, başka birine göre ESET, bir başka birisine göre Avira bana göre ise Emsisoft başarılı olabilir.
Bence önemli olan hangi antivirüs programının daha doğru sonuç ve daha az yanlış uyarı verdiğidir.

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
windows defender virüs bulamaz ki o zaten virsün bizzat kendisi... avira varken...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
avast free kur bak keyfine arada komik mesajlar verir eğlenirsin...
avast'ın isyanı.png

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
ESET kullanıyorum gayet memnunum.Bu zamana kadar başarısız olduğuyla karşılaşmadım.Key bulmakta çok kolay :).

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
(c)eset'e güven olmaz avast varken gereksiz.
Hiçbirine güven olmaz. Hatta bir Firefox developer'ı ya da yetkilisi Windows Defender dışında antivirüs kullanmayın. Çünkü antivirüslerdeki açıklardan sisteminiz zarara uğrayabilir gibisinden konuşmuştu.
@eronis Hocam yukarıdaki anlattığım haberi biliyorsunuzdur siz. :)