Windows dahil her şeyi ssd ye koydum. Ama ekstra olarak hdd almam lazım. Neleri hdd ye taşımam gerek?

Bu konuyu okuyanlar

gorkoo05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bilgisayar alırken oyun oynayacağımı bile 250 gb ssd almak gibi bir hata yaptım :) ssd iyi ama 250 gb yetmedi tabi. Şimdi yanına bi de hdd almayı düşünüyorum. Windows, oyunlar dosyalar hepsi ssd de. Hdd alınca neleri hdd ye koyayım. Oyunları hdd ye koyarsam yavaşlama olur mu?

Mehmetakiftural

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Kurulu oyunlar zaten program fileste olur oyunlardan kurulu olmayanı hddye al sistem hariç bişey varsa hepsini at.Belgelerim dosyası büyükse onuda hddye konum göster.
Bilgisayar alırken oyun oynayacağımı bile 250 gb ssd almak gibi bir hata yaptım :) ssd iyi ama 250 gb yetmedi tabi. Şimdi yanına bi de hdd almayı düşünüyorum. Windows, oyunlar dosyalar hepsi ssd de. Hdd alınca neleri hdd ye koyayım. Oyunları hdd ye koyarsam yavaşlama olur mu?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Çok sık kullandığın oyunlar ve programlar hariç geri kalanını HDD'ye aktarmanı öneririm.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Sık kullandığın önemli bir program yoksa (PS, Premiere, AutoCAD v.s.) sistem ile alakasız her şey HDD'ye taşıyabilirsin.