Donanım Windows dahil her şeyi ssd ye koydum. Ama ekstra olarak hdd almam lazım. Neleri hdd ye taşımam gerek?

gorkoo05

Üyecik
Bilgisayar alırken oyun oynayacağımı bile 250 gb ssd almak gibi bir hata yaptım :) ssd iyi ama 250 gb yetmedi tabi. Şimdi yanına bi de hdd almayı düşünüyorum. Windows, oyunlar dosyalar hepsi ssd de. Hdd alınca neleri hdd ye koyayım. Oyunları hdd ye koyarsam yavaşlama olur mu?

Kurulu oyunlar zaten program fileste olur oyunlardan kurulu olmayanı hddye al sistem hariç bişey varsa hepsini at.Belgelerim dosyası büyükse onuda hddye konum göster.
Bilgisayar alırken oyun oynayacağımı bile 250 gb ssd almak gibi bir hata yaptım :) ssd iyi ama 250 gb yetmedi tabi. Şimdi yanına bi de hdd almayı düşünüyorum. Windows, oyunlar dosyalar hepsi ssd de. Hdd alınca neleri hdd ye koyayım. Oyunları hdd ye koyarsam yavaşlama olur mu?

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Çok sık kullandığın oyunlar ve programlar hariç geri kalanını HDD'ye aktarmanı öneririm.

The Judge

bmbozbey
Yönetici
Moderatör
Sık kullandığın önemli bir program yoksa (PS, Premiere, AutoCAD v.s.) sistem ile alakasız her şey HDD'ye taşıyabilirsin.