Windows BSoD sonrası ortaya çıkan ilginç sorun.

Bu konuyu okuyanlar

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Merhabalar, bu sabah bilgisayarım durduk yere BSoD verdi. Hata kodu buydu: "CRITICAL_PROCESS_DIED"
Bu hata sonrası gelişmiş seçenekler açıldı, başlangıç onarma yaptı ve sonrasında açılışta disk taraması istedi. Her seferinde disk taraması yapıp yeniden başlatıyor. Döngüye girdi. Sonrasında USB'den boot edip güvenli modda başlattım, fakat yine mavi ekran verdi. Sistem daha bir kaç günlük. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

Sistemim:
AMD Ryzen 5 1600AF
2x8 GB RAM
GTX1650s
1TB HDD, 120GB SSD
700W 80+ PSU

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Onarım yapmayı dene
Olmuyor ki, kurulum ekranı gelse. Windows boot logoları dönüyor, direkt mavi recovery ekranına atıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

sfc/ scannow yaptım, hata ondan kaynaklıydı, ama düzelmedi. Aksine Windows kurulum ekranı bile gelmiyor.

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
Topladın tamam peki ilk kez mi açtın ilk kez değilse kapatma şeklin nasıl oldu kapatırken bir olay oldumu olmadıysa gece elektrik kesildi mi?

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Topladın tamam peki ilk kez mi açtın ilk kez değilse kapatma şeklin nasıl oldu kapatırken bir olay oldumu olmadıysa gece elektrik kesildi mi?
İlk kez değil, Salı günü Windows kurdum, tam performans çalışıyordu, dün gece de normaldi, her şey bu sabah oldu.