Windows bir sorunla karşılaştı hata iletisi

Bu konuyu okuyanlar

neydiyaaunuttum

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bikaç sefer denememe rağmen ne yaptıysam bu sorunu cözemedim
windowsun kendi yazma sihirbasını kullanarak önceden cd dvd yazıyodum ama şimdi yazmıyo aşşalık daha önce yazdım ama şimdi bu uyarıyı veriyo
windows bi sorunla karsılastı windowsun neyapmasını istersiniz diyo
atla diyorum kapatıyo yeniden dene diyorum olmuyo iptal diyorum gene
kapatıyo
dvd rw multirecorder laptop acer 5630
yazma seceneği falan etkin sorun ne anlayabilmiş değilim
dvd leri görüyo sorun sadece yazmada ne şarkı ne resim ne video yazmıyo
ne yapabilirim litfen yardımcı olsun bilen biiri yada birileri

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Forumda makaleler bölümünden beğendiğin ücretsiz bir CD/DVD yazma programı kur.

Edit: Mesela ücretsiz BurnAware Free programını kullanabilirsin

BurnAware-Free-Edition_5.png

BurnAware-Free-Edition_6.png

neydiyaaunuttum

Doçent
Reaksiyon puanı
0
dvd programı kurmak sorun değil ama benim merak ettiğim neden kaynaklanıyo bu sorun
daha önce yazdığım halde neden şimdi bu sorunu veriyo

suleyman242

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Muhtemelen uzun süredir kullandığın işletim sistemine bazı programlar yuklemissin kaldırmıssındır zamanla regedit sistem klasörü epey bi yüklenmiştir
temiz isşletim sistemini kurduğunda bu sorunla karşılaşmıyacaksın
kolay gelsin.

Frespo

Doçent
Reaksiyon puanı
0
neroya falan takıntılı mısın?

neydiyaaunuttum

Doçent
Reaksiyon puanı
0
neroya falan takıntılı mısın?
300 bilmem kaç mb lık bi program altı astarı bi dvd yazmak için çok gereksiz bubüyüklükteki bi program ayırca kurması bi dert kaldırması dahada bi dert kendini kopylamadığı yer kalmıyo pc de
benim derdim herhangibi bi dvd yazdırma programı değil daha önce yazarken şimdi neden bu hatayı veriyo bunu anlamaya çalışıyorum

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Başka bir program dene yine yazmıyorsa donanımsal bir hata olduğunu söyleyebiliriz.

Başka programla yazmayı dene bi

neydiyaaunuttum

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Başka bir program dene yine yazmıyorsa donanımsal bir hata olduğunu söyleyebiliriz.

Başka programla yazmayı dene bi
başka bi programla yazdırdım yazdı cd yazıyo ama dvd yazarken bu pisliği yapıyo tek başına yazmıo

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Bunun bir kac sebebi olabilir,
Herhangi bir hata kodu vermiyor ise bu bir sistem hatasi degil donanim yada surucu hatasidir.
Surucu hatasi olasiligini dusunursek CDRom.sys dosyasi bozulmus olabilir.
Her zaman ise yaramasada bazen surucuyu kaldirip yeniden yuklemek bu sorunu cozebiliyor.

Bu ise yaramadigi durumlarda ben surucuyu devre disi birakip X:\windows\system32\drivers\cdrom.sys dosyasini siler, donanimi tekrar etkinlestirip kaldirir bilgisayari yeniden baslatirdim. sonra CDrom.sys dosyasini windows bulamaz sordugunda xp cdsini kullanarak tekrar yukletirdim ve ise yarardi.
Denemek istersen ama tabi sorunun ne oldugundan kesin emin degilim.

neydiyaaunuttum

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bunun bir kac sebebi olabilir,
Herhangi bir hata kodu vermiyor ise bu bir sistem hatasi degil donanim yada surucu hatasidir.
Surucu hatasi olasiligini dusunursek CDRom.sys dosyasi bozulmus olabilir.
Her zaman ise yaramasada bazen surucuyu kaldirip yeniden yuklemek bu sorunu cozebiliyor.

Bu ise yaramadigi durumlarda ben surucuyu devre disi birakip X:\windows\system32\drivers\cdrom.sys dosyasini siler, donanimi tekrar etkinlestirip kaldirir bilgisayari yeniden baslatirdim. sonra CDrom.sys dosyasini windows bulamaz sordugunda xp cdsini kullanarak tekrar yukletirdim ve ise yarardi.
Denemek istersen ama tabi sorunun ne oldugundan kesin emin degilim.

cevap için sağol herhangibi hata mesajı vermiyo sadce windows bi sorunla karsılasıtı neyapmasını istersiniz diyo yeniden dene iptal gibi secenekler var okadar yeniden denede desem kopyalamıyo
xp cd olayına gelince ben laptop kullanıyorum recorvery ile yeni kurulum yapıyorum yani xp cd m yok bunun başka bi yolu yokmu ayrıca benim bu dvd writher bi ara bozulmuştu yeni değiştirmiştim garantisi olduğu için servis halleti
laptopu aldığımda dvd writher yerine oturmamıştı haliyle görmüyodu sonra yittim yerine oturdu problem çıkarmadı yerine oturmadığını fark etmediğim zamanda servisi arayıp görmediğini söylemiştim driver sorunu oalabilirmi dediğimde bu donanaımın driveri olmaz demişti
şu kaldırıp yeniden yükleme işini nasıl yapıcam bi söylesen çok güzel olucak
ayrıca cdrom diye bi dosya var ama sonu sys.değil

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
cevap için sağol herhangibi hata mesajı vermiyo sadce windows bi sorunla karsılasıtı neyapmasını istersiniz diyo yeniden dene iptal gibi secenekler var okadar yeniden denede desem kopyalamıyo
xp cd olayına gelince ben laptop kullanıyorum recorvery ile yeni kurulum yapıyorum yani xp cd m yok bunun başka bi yolu yokmu ayrıca benim bu dvd writher bi ara bozulmuştu yeni değiştirmiştim garantisi olduğu için servis halleti
laptopu aldığımda dvd writher yerine oturmamıştı haliyle görmüyodu sonra yittim yerine oturdu problem çıkarmadı yerine oturmadığını fark etmediğim zamanda servisi arayıp görmediğini söylemiştim driver sorunu oalabilirmi dediğimde bu donanaımın driveri olmaz demişti
şu kaldırıp yeniden yükleme işini nasıl yapıcam bi söylesen çok güzel olucak
ayrıca cdrom diye bi dosya var ama sonu sys.değil

Bilinen dosya uzantilari gizli olduguicin .sys goremiyorsun,
Acmak icin Denetim Masasi klasor seceneklerinde Klasor Seceneklerini actiktan sonra
Gorunum bolumunde liste halinde secenekler var orda
Gizli ve Sistem dosyalarini goster
ve
Bilinin dosya turleri icin uzantilari goster
seceneklerini aktif yapacaksin,
X:\windows\system32\Dirvers\Cdrom.sys
Burdaki X: O andaki aktif windows'un bulundugu surucu.
Bu dosyayi internettende bulabilirsin ama Turkce ve o andaki windows surumunle ayni olmasi gerek.
Bu dosya windowso CD'sinde i386 klasorunde Cdrom.sys olarak bulunur.
Recovery CD lerindede i386 dizini bulunur ayni sekilde ordanda bakabilirsin yanilmiyorsam.
Ama busorununu cozmez ise donanimsal sorun olabilir yada windows'u eski haline getirmen gerekebilir.
Adim adim Cdrom.sys kaldirma:
1- Bilgisayari yeniden baslatin.
2-Boot ekrani ve Boot logosu gecer gecmez F8 tusuna surekli basin
3- Isletim Secenekleri ciktiginda Guvenli modu secin, dosyalarin yuklenmesini bekleyin.
4- Bilgisayariniz acilip masaustu geldiginde, Denetim Masasinda System'i acin.
5- Gelen pencerede Donanim bolumunu secin
6- Aygit yoneticisini acin.
7- DVD/DRom ogesini genisletin ve var olan CD/DVD surucunuzu devre disi birakin.
8- X:\windows\System32\Drivers\Cdrom.sys dosyasini silin
9- CD/DVD surucusunu tekrar aktiflestirin
10-CD/DVD rom surucunuze sag tiklayip kaldiri secin
11-Bilgisayari yeniden baslatin.

Kolay gelsin.