Soru Windows Bilgisayara MacOS Yüklemek Mümkün mü?

Bu konuyu okuyanlar

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Google'da araştırma yaptım fakat hep MacOS'a benzeyen Linux dağıtımları karşıma çıktı fakat kararlılığından dolayı ben gerçek MacOS yüklemek istiyorum. Bu mümkün müdür? Mümkünse nasıl yapılır?

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Google'da araştırma yaptım fakat hep MacOS'a benzeyen Linux dağıtımları karşıma çıktı fakat kararlılığından dolayı ben gerçek MacOS yüklemek istiyorum. Bu mümkün müdür? Mümkünse nasıl yapılır?
Evet, mümkün. Sistemini yazar mısın?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Sistemi belirtirsen fikir verebiliriz.

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Sistem Özellikleri

Samsung NP300E5A-S01TR (Laptop)
İntel Core i5 2430m 2.4ghz
4 GB RAM
500 GB HDD
1 GB NVIDIA GT 520MX
Windows 7 Home Basic

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Ekran kartını devre dışı bırakırsan yani işlemciden onboard almayı kabul edersen (ki intel HD graphics'in olduğunu varsaydım şu anda) mümkün gibi duruyor. Kartı kullanayım dersen High Sierra'dan daha yukarısını kullanamazsın

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Ekran kartını devre dışı bırakırsan yani işlemciden onboard almayı kabul edersen (ki intel HD graphics'in olduğunu varsaydım şu anda) mümkün gibi duruyor. Kartı kullanayım dersen High Sierra'dan daha yukarısını kullanamazsın
Big Sur uyumlu. Ben kurmuştum ve forumun Medya kısmında da bizzat paylaşmıştım.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Big Sur uyumlu. Ben kurmuştum ve forumun Medya kısmında da bizzat paylaşmıştım.
Nvidia ekran kartını kullanmaması lazım onun dışında BigSur'u çalıştırıracağını düşünüyorum. Performansı hakkında yorum yapamıyorum. İyi bir sonuç vermiş miydi bu işlemciyle?

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Nvidia ekran kartını kullanmaması lazım onun dışında BigSur'u çalıştırıracağını düşünüyorum. Performansı hakkında yorum yapamıyorum. İyi bir sonuç vermiş miydi bu işlemciyle?
sadece nvidia mı? bende 1650 super var mesela çalıştırmaz mı?

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Intel HD Graphics 3000 için ben kurduğumda daha sürücü yoktu ama yapan olmuş daha sonraları. Kurup deneyimini bize aktarabilir. Evet, NVIDIA'yı kullanamaz çünkü Apple, Optimus yerine başka bir şey kullanıyor.

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Zaten ekran kartı düşük seviye olduğu için onun varlığıyla yokluğu bir gibi birşey. Hatta bazen dahili ekran kartı hariciden daha iyi sonuç veriyor.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Sürücüsüz sadece kullanabilirsiniz Big Sur vs.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sürücü daha yapılmadığından kasıyordu.

41p323n

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
26
Kurabilmeniz gerekiyor bu sistem özellikleri ile.
Ben daha geçen i5-3317U, GT 620M, 8 GB RAM'li sisteme Catalina kurmuştum. Optimus'dan ötürü ekran kartını kullanamamıştım ama işlemcinin iGPU'su ile de fena değildi açıkçası.

sürücüsüz derken? yani şimdi big sur kursam ne olur ?
Bahsettiği şey görüntü ve 3D hızlandırıcısı.
Eğer 3D hızlandırıcısı olmazsa animasyonlar kare kare çıkar ve YouTube gibi video destekli işlemlerde sorun çıkarabilir.

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Peki bilgisayara MacOS'u nasıl kurabilirim? Ayrıca dahili ekran kartının sürücüsü var mıdır?

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Kurabilmeniz gerekiyor bu sistem özellikleri ile.
Ben daha geçen i5-3317U, GT 620M, 8 GB RAM'li sisteme Catalina kurmuştum. Optimus'dan ötürü ekran kartını kullanamamıştım ama işlemcinin iGPU'su ile de fena değildi açıkçası.

Bahsettiği şey görüntü ve 3D hızlandırıcısı.
Eğer 3D hızlandırıcısı olmazsa animasyonlar kare kare çıkar ve YouTube gibi video destekli işlemlerde sorun çıkarabilir.
1650 super var kurarsam ne olur onu bilmiyorum ?

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Nvidia ekran kartlarının hepsini kapsıyor. Nvidia kartın varsa en son High Sierra için Apple Metal API desteği var. Çeşitli yollardan driver'ı kurarsın ama Aero (şeffaflık efektleri ve diğer efektler) gibi bir çoğunu kullanamazsın. Kısacası stabil olmaz. Kurulamaz değil kurulur ama stabil olmaz. İşlemciden görüntü alabiliyorsanız o zaman stabil olur. (AMD işlemcilerde hem onboard görüntü alınamaması hemde ekstra modlama gerektiği için ekran kartı gerekli, işlemci intel ise onun üzerinden kullanırsınız AMD ekran kartları ise en son Hackintosh ile uğraşırken ben sorunsuz çalışıyordu şu an öyle mi bilmiyorum.

Son düzenleme:

tamir_muskat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
1650 super var kurarsam ne olur onu bilmiyorum ?
Desteklenmiyor.
Sistem Özellikleri

Samsung NP300E5A-S01TR (Laptop)
İntel Core i5 2430m 2.4ghz
4 GB RAM
500 GB HDD
1 GB NVIDIA GT 520MX
Windows 7 Home Basic
Sandy Bridge HD3000 IGPU sisteme kuracağın en uygun sürüm Big Sur öncesi sürümler olabilir. Sonrası desteklenmiyor. Her ne kadar Big Sur üzerinde HD3000 için yama yapılabilse de, performans kötü ve ek olarak ilk defa HAckintosh deneyenler için zor bir tanıtma olmakta.