Windows Açılmıyor.

Bu konuyu okuyanlar

HalukSonmez

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Bugün oyun oynarken sistem bir anda gitti, geri açtığımda windowsun açılmadığını farkettim.
Hemen BIOS'a girip her şeyi kontrol ettim ve hiçbir sorun göremedim. Yeniden başlattığımda Gigabyte yazısının altında onarım hazırlanıyor dedi. Ve siyah bir ekran geldi, bu siyah ekranda sadece imleç var. Büyük ihtimalle Windows çöktü, veya SSD de bir sorun var diye düşünüyorum size de danısmak istedim.

@EFI Shell

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Bugün oyun oynarken sistem bir anda gitti, geri açtığımda windowsun açılmadığını farkettim.
Hemen BIOS'a girip her şeyi kontrol ettim ve hiçbir sorun göremedim. Yeniden başlattığımda Gigabyte yazısının altında onarım hazırlanıyor dedi. Ve siyah bir ekran geldi, bu siyah ekranda sadece imleç var. Büyük ihtimalle Windows çöktü, veya SSD de bir sorun var diye düşünüyorum size de danısmak istedim.

@EFI Shell
Dediğiniz gibi SSD'de sorun olmalı. Diskinizi başka bir PC'de deneyin. (64 Bit UEFI destekleyen bir PC'ye)

HalukSonmez

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Maalesef şu an deneyebileceğim başka bir bilgisayar yok. BIOS ekranında SSD sorunsuz bir şekilde gözüküyordu, winin çökme gibi bir ihtimali olamaz mı?

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
windowsun çökmüştür yeniden bir format atmanı tavsiye ederim ssd de bir sorun olucağını düşünmüyorum

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
format attıktan sonra bir sorun kalıcağını sanmıyorum ama ssd ninde bir kontrol et format attıktan sonra

HalukSonmez

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Boot ekranına geliyorum mavi ekran ve sadece imleç var, donanımsal bir sorun yüksek ihtimal, hangi parcada sorun olabilir.

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
mavi ekranda birşey yazıyormu
Mesaj otomatik birleştirildi:

yazdığına göre değişebilir mavi ekranda hdd olabilir ekran kartı olabilir rem olabilir yazdığı şeye göre değerlendirmek lazım

HalukSonmez

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Mesaj otomatik birleştirildi:

yazdığına göre değişebilir mavi ekranda hdd olabilir ekran kartı olabilir rem olabilir yazdığı şeye göre değerlendirmek lazım

Bir şekilde format atabildim sonunda, 3 saattir kullanıyorum, kapatıp açtım vb. herhangi bir sorun olmadı,
ani nedensiz bir çökme olduğunu düşünüyorum, bu saatlerde her şeyi testtim hiçbir şeyde sorun gözükmüyor.

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Bir şekilde format atabildim sonunda, 3 saattir kullanıyorum, kapatıp açtım vb. herhangi bir sorun olmadı,
ani nedensiz bir çökme olduğunu düşünüyorum, bu saatlerde her şeyi testtim hiçbir şeyde sorun gözükmüyor.
Süper iyi formlar.