Windows 8'den 7'ye Kayıpsız dönme şansı var mıdır?

Jaswege

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarımı sadece kasa şeklinde satın aldım. Windows 8 kurulu olarak geldi. Gayet güzel bir sistem fakat tiryakisi olduğum bir oyunu(FM13) desteklemiyor henüz. Oyunu kapatmaya zorluyor. Ve ben onu çözmelerini bekleyemeyecek durumdayım. O yüzden Windows 7'ye geri dönmek istiyorum. 40-50 gb yedek dosyalarım var bunları kaybetmeden D'de saklayarak geçiş yapma şansı var mı? D'de saklayıp da C'ye format atıp W7'ye geçiş yapmak gibi bir seçenek söz konusu mudur? Cevaplarsanız sevinirim, teşekkürler.

İşletim Sistemi:
Windows 8
Sistem Özellikleri:
Intel Pentium i5 3470
6 GB RAM
AMD Radeon 6510
450 GB HDD
21,5" ASUS

İnternet Tarayıcı: Chrome

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Dosyalarınız sistemden bağımsız çalışıyorsa (oyun, program setupları, müzik, fotoğraf vs) yedekledikten sonra windows 7' ye sorunsuz geçiş yapabilirsiniz.

Jaswege

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tam olarak anlayamadım? Kurtarmam gerekenler resim, müzik, programların setupları ve oyunların setupları. Disk ikiye bölünmüş durumda C ve D olmak üzere. D'ye hiç dokunmadan C(Sistem Klasörü)'ne format atarak geçiş mümkün mü. Format sırasında sistem D'yi kendi kendine silmez değil mi?

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Tam olarak anlayamadım? Kurtarmam gerekenler resim, müzik, programların setupları ve oyunların setupları. Disk ikiye bölünmüş durumda C ve D olmak üzere. D'ye hiç dokunmadan C(Sistem Klasörü)'ne format atarak geçiş mümkün mü. Format sırasında sistem D'yi kendi kendine silmez değil mi?

Format atarken sadece c bölümünü silip windows 7 yükleyebilirsin. Diğer bölüm ve ya bölümler silinmez.

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Sisteminizi yedeklerseniz veri kaybetmezsiniz. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sanırım FM exe gibi bir yolla çalıştırıyorsunuzdur. Buna sağ tıklayın - özellikler - açılan pencerede sekmelerde (üstte yer alır) uyumluluk kısmına tıklayın bu programın uyumluluk modunda çalışcağı vis gibi bir şey vardır ondan win 7 seçin.
Çözüm olmazsa oyun orjinalse güncelleyin ekran kartının driverını güncelleyin

Jaswege

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanırım FM exe gibi bir yolla çalıştırıyorsunuzdur. Buna sağ tıklayın - özellikler - açılan pencerede sekmelerde (üstte yer alır) uyumluluk kısmına tıklayın bu programın uyumluluk modunda çalışcağı vis gibi bir şey vardır ondan win 7 seçin.
Çözüm olmazsa oyun orjinalse güncelleyin ekran kartının driverını güncelleyin

Oyun orjinal, yeni yükledim henüz. Ekran kartı da güncel W8 kendi güncelliyor sanırım. Dediğin uyumluluk modunu yaptım bakalım sorun çıkacak mı. Teşekkür ederim öneri için. :)

Jaswege

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Malesef olmadı :/ Yine çalışmayı durdurdu sistem.