Windows 8'de Son Bilgiler

Bu konuyu okuyanlar

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Xp Ne Zaman Bedava olur Acaba :)

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Haberi bile heyecanlandırıyor yahu. Yine ilk pre-alphasından kullanmaya başlarım herhalde.:D

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Haberi bile heyecanlandırıyor yahu. Yine ilk pre-alphasından kullanmaya başlarım herhalde.:D
Deneme tahtası oluyoruz aslında
Yine de heyecanlı bir süreç..
Windows 7' den 6519 diye bir yapı numarası hatırlıyorum :D
Bakalım 8 için nereden başlarız..

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
daha vistadan 7 ye geçmedim ki 8 gelsin..

hele bi 7'nin sp1'i çıksın ondan sonra geçeriz.

demirelemin

Asistan
Reaksiyon puanı
3
win7 ve xp arasında en bariz fark win7de ram desteğininin 4gb üzerinde olması,
win8 dosya sistemini değiştirmezse (fat,fat32,ntfs) satış rakamları bişey ifade etmiyor olacak.(winfs,exfat)

Diğer yazılımların uyumluluğunu göz önünde bulundurarak 64 bit isteğimizden vazgeçtiydik zaten.

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Hiçte heyecan verici birşey yok bunda. Neymiş 3 .0 usb standartlaşacakmışta bilmem nede.... Ya bırakın bunları.Yerim bunların heyecan verici teknolojilerini...Millet hala xp kullanıyor ve kimsenin şikayet ettiği yok.

Ben ne win7 nede xp kullanıyorum .Gerçeği xp yine kurulu fakat standart işletim sistemim Ubuntu Linux. Tavsiye ederim.Canavar gibi. Biliyorum alışması güç ama gerçekten oyun vesaire pek oynamıyorsanız, kesinlikle kullanın. Bütün devletler açık kaynak Linux işletim sistemlerine geçmeye başladı.Bunu görmek için Merkez bankası şubelerine (En azından İzmirde)gidip görebilirsiniz. Adamlar Merkez bankasının bilgisayarlarına Mandriva Linux kurmuşlar. Bütün memurlarda bunu kullanmaya alışmışlar ve sorunsuz kullanıyorlar.

xerox3435

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Hala XP Kullanıyorum , Mutluyum

USB3 ü İşletim sistemi desteklese ne fark eder ? Önce Donanım Üreticilerinin Bunu yaygınlaştırması lazım değilmi :)

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Daha Windows 7'ye tam olarak alışamamışken Windows 8'de neyin nesi ya. Abartıya kacıo bu kadar erken böyle bir işletim sisteminden söz etmek. Çünkü Windows 7 bile daha çok yeni.

JuGoLaTe

Asistan
Reaksiyon puanı
1
SDN yi hizli acsin, reklamlarini göstermesin, sayfayi yenileme süresini arttirsin, mümkünse kaldirsin yeter valla... daha ne diyim.. :)

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
win7 ve xp arasında en bariz fark win7de ram desteğininin 4gb üzerinde olması,

o windows 7 ile ilgili değil. 32 bit 64 bit ile iligli.

SDN yi hizli acsin, reklamlarini göstermesin, sayfayi yenileme süresini arttirsin, mümkünse kaldirsin yeter valla... daha ne diyim.. :)
bu daha çok tarayıcı ile ilgili işletim sistemi ile değil.

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
8 den hiç beklentim yok... reklam kokan hareketler bunlar.. sonradan eklersin 7 ye usb bluetooth 3 ü.. yok müşteri odaklı olacak..falan fişman..

PanxeR

Doçent
Reaksiyon puanı
5
128bit desteği

32bitlerin üretimden kalkması (yoksa yazılımcılar 64e başlamıycak ve performans ı adam gibi kullanamıycaz)

daha az virüs (virüslerin root yetkisi olmadan sistem dosyalarını düzenlemesinin engellenmesi

internet hızının artması ile birlikte online yedek alma depolama sistemi

linuxdaki gibi dosya depoları (en azından başlangıçta msn office media player internet explorer gibi microsoft ürünleri için , daha sonrada uyumlu driver lar ile zenginleştiriilir)

daha fazla performans , işletim sisteminin daha hafif olması.

daha az çökme , sorunsuz sistem

birkaç not.
-ram olayı bit ile alakalıdır
- win7 ve xp arasındaki en büyük fark windows7 nin tüm ram çekirdek ve diğer donanımsal bileşenleri eşit olarak gerektiğinde sonuna kadar kullanabilmesidir.

brokenxxl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Yeter artık windows 8 bu emeklinin yüzünü güldürsün. maaş kuruklarında süründürmesin.

JuGoLaTe

Asistan
Reaksiyon puanı
1
o windows 7 ile ilgili değil. 32 bit 64 bit ile iligli.

bu daha çok tarayıcı ile ilgili işletim sistemi ile değil.

Sistemime sonuna kadar güveniyorum..
forum sayfasinda 4 FLASH reklam var... + kelimelerin üzerinde cikan reklamlarda var tabi.. Üyelerin bu konuya ne kadar kizdigini gelen maillerden siz benden daha iyi biliyorsunuzdur..

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Benim tahminime görede 2012'nin sonlarına doğru çıkartacaklar.Sonra Vista kullananlara diyecekler ki "Windows 8'e geçin,yakın bir zamanda Vista'dan desteğimiz çekiyoruz"

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Benim tahminime görede 2012'nin sonlarına doğru çıkartacaklar.Sonra Vista kullananlara diyecekler ki "Windows 8'e geçin,yakın bir zamanda Vista'dan desteğimiz çekiyoruz"

Dur daha xp'den bile çekmediler.:D

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Dur daha xp'den bile çekmediler.:D

düzeltme: "çek(e)mediler"

ama ısırılmış APPLE olsa "ikspi mikspi yok bundan sonra ulen..geçin vistaya çabuk..bir de klavyedeki apple düğmesini de daha sık kullanın" demişti yıllar yıllar önce...büyük ihtimalle ...yalan mı

galiba microsoft daha insancıl kalmaya çalışıyor ;)