Windows 8 kurdum ve sonuç Hüsran(detaylı anlatım)

win7 mi win8 mi hangisi ?

• windows 7mi?

Kullanılan: 48 52.2%
  • windows 8 mi ?

Kullanılan: 44 47.8%

• Kullanılan toplam oy
    92
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

hasburcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar dün sabak yaptığm araştırmalara son vererek win8(64bit tr) 3,5 gb indirdim ve kurdum ..pc özelliklerim:intel i5 2400,4gb ddr3 ram,500gb hdd,1gb ati hd radeon 6510 ekran kartı (casper süper silent teknoloji) özellikler bu gelelim benim görüşüme
açıkcası windows 7 den daha kötü nedenmi ? ben açık uygulamarı görev yöneticinden kapatmaktan başka bi çare bulamadım,pc kapatmak için sağ tarafa gidiyosunuzda çıkan seyde ayarlar güç pcyi kapat .. ohooo ölme eşşem ölme :drool:.. açılan programlarda win7 kadar hızlı açmıyor 1-2 sn fark var .. metro arayüzü tam bir fiyasko çünkü o temayı anca dokunmatik ekranlar hakkıyla kullanabilir,en başta kurdum pc oturum için resim istedi ve kameraya bağlandı ekrana tıklayınca resim çekti iyi eyvallah ama ordan bitürlü çıkamadım yok anasını satayım çıkış vs diye bir şeçenek yok,girdiğim herşeyden ya alt tab yapıyorum yada windows tuşuna başıyorum program arka planda kalıyor haliyle pc yorulur ,özel dosyaların varsa artık win8de özel olmuyor ortaya koyuveriyor dosyaları vs (metro arayüzünde buldum ,kaldırabiliyorsun ama koysam ben koyarım sen niye koyuyosun :lol:), dedimki pc bakalım nasıl açılıyor kapanıyor diye bi bakıyım dedim kapatınca bi hata vererek kapandı açılmasıda win7den daha uzun sürdü ,crysis 2yi yükleyimde oynayım dedim hiç görmediğim bir hata verdi... sonuç olarak kullandığım pcyi sadece ben kullanmıyorum babam annemde kullanıyor ben bukadar zorlandıysam onlar hiç yapamaz AMA şu unutulmamalıdır bu windows8 deneme dir ama final sürümü ile bi fark olmıyacağını düşünüyorum ... bütün gün araştırdıktan sonra en iyi dostum olan win7 home pre 64biti yükledim ve birbirimize sarılıp ağladık :lol::lol:..WİN 7 FOREVER

windows 8 mağduru

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Kimilerine göre fiyasko ki bence kullanmaya alışkın olmadıkları için. Kimilerine göre gayet güzel bir işletim sistemi. Ben laptop üzerine kurdum ve sıfır sorun var.

whitedragon

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Tabletde işe yarar masaüstü,notebook için filan win7 iyidir..

hasburcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben zaten eğer değişik bir sistem kullanmak istesem mac felan yükler kullanırım virüs derdim olmaz oyunda oynamam ama durp duruken sen eski köye niye yeni adet getiriyosun .. win7 inanın bana çok ama çok uzun süreli kullanılır .. mesela xp kullanırken vista çıkmıştı herkes ya nasıl şey bu diyip kötüleyip kullanmak zorunda kalmıştı ama şimdi öğle değil win 7 herşeyi açıyor ve sorun çıkarmıyor en azından sorunların çözümleri var

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
başka bir siteden okuduğuma göre,tabletlere ayrı pc lere ayrı olarak çıkacak,pc lere pro sürümü ve premium olacakmış sanırım

Janmark

Doçent
Reaksiyon puanı
2
ben zaten eğer değişik bir sistem kullanmak istesem mac felan yükler kullanırım virüs derdim olmaz oyunda oynamam ama durp duruken sen eski köye niye yeni adet getiriyosun .. win7 inanın bana çok ama çok uzun süreli kullanılır .. mesela xp kullanırken vista çıkmıştı herkes ya nasıl şey bu diyip kötüleyip kullanmak zorunda kalmıştı ama şimdi öğle değil win 7 herşeyi açıyor ve sorun çıkarmıyor en azından sorunların çözümleri var

Hem zaten kurmadan Metro arayüzün olduğunu biliyordunuz :) Eski köye yeni adetler gelmese hala dos ekranında olurdun. Biraz yeniliklere değişikliklere açık olmak gerekir.

aquess1999

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Dostum sorun sende programı kapatmak için direk alt+f4 yap.Metro arayüz ise kullanmayı bilene çok kolay.Ben kullanıyorum.At tüm programları oraya masaüstü sana kalsın. :mrgreen:
Oyun konusunda ise ne hata verdiğini söyleyebilir misin ?

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
[MENTION=234953]hasburcan[/MENTION] açıkçası sen Windows'u kullanmayı bilmiyorsun. Bir video hazırladım, sana faydası dokunacaktır.

http://www.screenr.com/MAr8

yaşli çocuk

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
[MENTION=105290]erenberk[/MENTION] videoyu izledim ellerine sağlık,windows 8 forever ;)

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Eyvallah [MENTION=167111]PcMühendisi[/MENTION].

Videoyu buraya da alabildim :)

[FLASH]http://cdn.screenr.com/public/1.8/flash/screenr.swf?i=577793&h=t&svr=http://www.screenr.com/&vEmbed="http://www.screenr.com/embed/MAr8[/FLASH]

yaşli çocuk

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
[MENTION=105290]erenberk[/MENTION] böyle daha cazibeli ve çekici :)

aquess1999

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Süper video olmuş [MENTION=105290]erenberk[/MENTION] :)

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ne kadar övüldü abartıldı şu windows ya. Başlatı kaldır , bir kaç şey ekle üstüne metro arayüz diye bişeyi göm. Windows 7 den abartılacak süper bi yanını göremedim ben ? Tamamen dokunmatiğe yönelmişler. Daha işlevsel özellikler beklerdik şahsen. Diğer firmalara bir baksınlar.

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
c: yi açarken enter a nası bastın yaw parmağın alttan çıkacak sandım nası bi sesti o öyle :D

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Metro uygulamalarını kapatmanın diğer bir yolu: Uygulama açıkken ekranın en üstünden mouse yardımı ile tutup uygulamayı aşağıya çekerseniz kapanır.

MesutCULCUL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iyi de o sadece bi tema değilmi, bi çok yerde kapatılabildiğini win7 gibi aero tema ile kullanılabildiğini okudum, kapat kullan :)

tarık_07

Asistan
Reaksiyon puanı
3
http://www.startmenu7.com/index.html

İlgili linkteki proğramla, eski windows 7 deki klasik başlak çubuğunu kullanabilirsin.Ben şuan kullanıyorum windows 8 i, windows 7 den kat kat hızlı.Ki benim sistemim zayıf, senin birde sistemin iyi.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
herkesin görüşüne saygı duymak lazım.Ama bu :D metrobüs arayüzü ve başlat olayı bir çok kullanıcıyı zorlayacak gibi.Neyse windows 8 final sürümü çıksın bunların bir çaresi bulunur.Elbet Yeterki performans açısından win7'den iyi olsun.

sysy_2002

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

mac temi virüs olmaz dedin kardeşim. iyi düşün araştır mac te virüs olur mu olmaz mı. sakın öyle bir kanıya kapılma... kimsede oyle bi kanıya kapılmasın mac te virüs olmaz diye hata yaparsınız. Windows dünya üzerindeki en güvenli işletim sistemidir ki güvenlik yamaları güncellemeri sürekli olan bir sistemdir mac te bu yok. iyi araştırın sonra yorum yapın...

DeepLune

Asistan
Reaksiyon puanı
1
windwos 8 sadece benim point blank oyunumu çalıştırmadı onun haricinde mükemmel bir işletim sistemi yalnız ailedeki herkes bilgisayarı ortak kullandığı için ingilizce kullanamadılar o yüzden geri w7 döndüm ama şimdi çıkan yeni sürümünü ndirecem :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Metro arayüzünde direk yazarak aramaya başlaması Windows 7'nin başlat menüsünden kalan birşey ama Windows 7'de daha güzeldi bence. Mesala aygıt yöneticisi yazdığım zaman metroda bir de kenardan araçlar diye seçmem gerekiyor, buna gerek olmamalıydı.

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar dün sabak yaptığm araştırmalara son vererek win8(64bit tr) 3,5 gb indirdim ve kurdum ..pc özelliklerim:intel i5 2400,4gb ddr3 ram,500gb hdd,1gb ati hd radeon 6510 ekran kartı (casper süper silent teknoloji) özellikler bu gelelim benim görüşüme
açıkcası windows 7 den daha kötü nedenmi ? ben açık uygulamarı görev yöneticinden kapatmaktan başka bi çare bulamadım,pc kapatmak için sağ tarafa gidiyosunuzda çıkan seyde ayarlar güç pcyi kapat .. ohooo ölme eşşem ölme :drool:.. açılan programlarda win7 kadar hızlı açmıyor 1-2 sn fark var .. metro arayüzü tam bir fiyasko çünkü o temayı anca dokunmatik ekranlar hakkıyla kullanabilir,en başta kurdum pc oturum için resim istedi ve kameraya bağlandı ekrana tıklayınca resim çekti iyi eyvallah ama ordan bitürlü çıkamadım yok anasını satayım çıkış vs diye bir şeçenek yok,girdiğim herşeyden ya alt tab yapıyorum yada windows tuşuna başıyorum program arka planda kalıyor haliyle pc yorulur ,özel dosyaların varsa artık win8de özel olmuyor ortaya koyuveriyor dosyaları vs (metro arayüzünde buldum ,kaldırabiliyorsun ama koysam ben koyarım sen niye koyuyosun :lol:), dedimki pc bakalım nasıl açılıyor kapanıyor diye bi bakıyım dedim kapatınca bi hata vererek kapandı açılmasıda win7den daha uzun sürdü ,crysis 2yi yükleyimde oynayım dedim hiç görmediğim bir hata verdi... sonuç olarak kullandığım pcyi sadece ben kullanmıyorum babam annemde kullanıyor ben bukadar zorlandıysam onlar hiç yapamaz AMA şu unutulmamalıdır bu windows8 deneme dir ama final sürümü ile bi fark olmıyacağını düşünüyorum ... bütün gün araştırdıktan sonra en iyi dostum olan win7 home pre 64biti yükledim ve birbirimize sarılıp ağladık :lol::lol:..WİN 7 FOREVER

windows 8 mağduru

Yazdığın sorunlar senin Windows 8 i kullanmayı bilmemen ile ilgili sorunlar. Birde yıllardır alıştığın düzenin dışına çıktığın için bocalamandan kaynaklanan sorunlar. 3 ,5 ay kullan bak win7 yi anıyormusun?

Şu programlar kapatamıyorum diyorsun ya masaüstünde iken fare yi sol üst köşeye götürürsen açık metro uygulamalarının ön izlemesini görürsün. Bunlardan herhangi birisinin üzerinde iken sağ tuş yaparsan kapat seçeneği çıkar. Öyle task manager'e girmene gerek yok.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
şu inceleme işini profesyonellere bıraksak yada en azından tüm detaylara hakim olmadan iddialar savurmasak çok hayırlı olacak.

daha deneme aşamasındaki bir işletim sistemi ile 2-3 işletim sistemi boyutunda update almış windows 7 ile karşılaştırmak doğru değil.

thetech

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Açık uygulamayı kapatmanın bir yolu ;

Uygulama açıkken (Mesela Hava Durumu açıkken) mouseyi ekranın ortasında yukarıya çıkart, mouse yakalama şekline gelince tut ve aşağıya çek. Uygulama Kapandı.