Windows 8 kurdum ve sonuç Hüsran(detaylı anlatım)

win7 mi win8 mi hangisi ?

• windows 7mi?

Kullanılan: 48 52.2%
  • windows 8 mi ?

Kullanılan: 44 47.8%

• Kullanılan toplam oy
    92
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

cold38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
mac temi virüs olmaz dedin kardeşim. iyi düşün araştır mac te virüs olur mu olmaz mı. sakın öyle bir kanıya kapılma... kimsede oyle bi kanıya kapılmasın mac te virüs olmaz diye hata yaparsınız. Windows dünya üzerindeki en güvenli işletim sistemidir ki güvenlik yamaları güncellemeri sürekli olan bir sistemdir mac te bu yok. iyi araştırın sonra yorum yapın...

Mac ile pek aranin olmadi cok belli. Windows un Dunyanin en guvenli isletim sistemi oldugu bence pek dogru bir yaklasim olamaz. Neye gore karar verdin buna? Kac defa MacOsX veya Linux kullandin?
Mac de Virus girmez diye bir kural yok tabikide girer ama Mac sisteminin yapisi windows a gore biraz daha degisik ve genelde cok Virus girmiyor.Tabi Cok Viruste gelistrilmiyor (Windows'a bakarak baya bir zahmetli)
Apple kullanmadigin yine belli oluyor apple butun cihazlarina ayri ayri guncelleme yapar Cihazlarin ihtiyaclarina gore. Evet guvenlik guncellemeleri belki yilda birkez olur ama bir guvenlik riski olmadigi icin guncellemeye gerekte yoktur.(Birkac hafta once bir truva ati bulundu mac isletim sistemlerinde bayada abartildi.Apple 1 hafta sonra bir guncelleme yayinladi ve temizledi)
Mac Windows a gore cok daha oturakli bir isletim sistemidir. Biraz arastirirsaniz Her yil Microsoft gibi yeni bir surum yayinlamiyor(Yani yeni bir Windows.) sadece ana guncellemeler yayinlayarak sistemi hali hazirda olan sistemini gelistiriyor ve bu ana guncellemeler icinde 29 dolar gibi bir para aliyor windows gibi 200 dolara satmiyor.
Yazida biraz apple avukati gibi oldum ama isim geregi butun gun bilgisayar basindayim ve Genelde Mac olmak uzere windows ve Ubuntu kullanmak zorundayim.O yuzden biraz bilgim var 3 yazilim hakkindada.

SilverMan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Açık uygulamayı kapatmanın bir yolu ;

Uygulama açıkken (Mesela Hava Durumu açıkken) mouseyi ekranın ortasında yukarıya çıkart, mouse yakalama şekline gelince tut ve aşağıya çek. Uygulama Kapandı.

Tam da sizin tarif ettiğiniz gibi tarif edecektim. Ben bu şekilde kapatıyorum çünkü. Bu arada gazoz açacağı ile konserve açmaya kalkıp feryad etmenin bir anlamı yok. Microsoft Windows 8'i tamamen dokunmatiklere yönelik hazırladı. Yoksa Win 7 gibi sağlıklı çalışan bir sistem varken ve üzerinden henüz zaman geçmemişken niye yeni bir windows sürümü hazırlasın? Microsoft geç kaldığı bir pazara yönelik bir işletim sistemi çıkardı hepsi bu. Windows 7'yi problemsiz kullanan birinin W8'e geçmesi için bir neden yok aslında.

Benim birkaç gün alışkanlıklarımı zorladı ama şimdi dizüstünde problemsiz kullanıyorum windows 8'i. Tabii kullandıkça ve bazı özelliklerini keşfettikçe W8'in dokunmatik ekranlar için hazırlandığını daha iyi anlıyorsunuz. Biraz daha kullanıp windows 7'ye geri döneceğim, çünkü sadece ben kullanmıyorum dizüstünü.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Açık uygulamayı kapatmanın bir yolu ;

Uygulama açıkken (Mesela Hava Durumu açıkken) mouseyi ekranın ortasında yukarıya çıkart, mouse yakalama şekline gelince tut ve aşağıya çek. Uygulama Kapandı.

Açık uygulamayı kapatmanın alternatif yolu;
Amuda kalk, ters takla at
ayakların açıkken elini göbeğinin ortasında yukarı çıkart, bacağın yakalama şeklince gelince tut ve kendini aşağıya çek. Uygulama kapandı
:D

Kutay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Herkes windows 8'in arayüzünden şikayetçi ama bence çokta kötü değil çok çabuk alışılıyor ben windows 8'i sürekli kullandığım laptop'a kurmadım eski masaüstü pc'me kurdum özellikleri p4 3.20 ghz 2gb ram 320+160 gb hdd 512mb 9600 gt ekran kartı bu özellikli pc'imde en ufak bir kasma takılma olmadığı gibi çok ama çok hızlı açılıyor windows bios geçtikten sonra 15 saniye içinde masaüstünü kullanabiliyorum ben bu sistemde şuana kadar hiç bu kadar hızlı bir işletim sistemi kullanmamıştım xp vista win7 hepsini kurdum bu sisteme ama win8 gibi performanslısını görmedim arayüz mükemmel hızlı programlar hızlı oyunlar önceki işletim sistemlerine göre daha hızlı mesela modern warfare 3 bu sistemde 18-24 fps arasında çalışıyordu şimdi 25 fps altına düşmüyor yani cpu'ya hiç yük olmayan bir sistem olduğundan ben çok memnun kaldım haftaya pazartesi laptop'a kuracağım ben win8'in hafif olmasından dolayı şarj süresinde çok iyi olacağını düşünüyorum bu kadar artısı olan bir sistem varken windows 7 kullanılmaz bence.

alperdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iki haftaya yakındır windows 8 kullanıyorum. hız konusunda windows 7'ye nazaran ilerlemeler var. özellikle uyku modu ve hazırda bekletme modlarında daha hızlı kapanma ve açılmalar elde edebiliyorsunuz. metro arayüzü ise son derece kullanışlı bana göre. biraz kurcalamayla dilinden anlayabilirsiniz. arka plan resmi değiştikçe pencere renklerinin de resme uygun bir biçimde değiştirmesi görsellik açısından çok beğendiğim bir yenilik olmuş. sistemde kasılma pek olmuyor. sadece sanıyorum henüz deneme sürümü olduğundan bazen yazılımlar saçmalayabiliyor. Mesela bitdefender kurdum sistem saçmaladı :), varsayılan olarak kurulan windows defenderla çakışıyor zannediyorum. onu da raporlar doğrultusunda düzeltirler.

sonuç itibariyle windows 7'den bir adım önde diyebilirsiniz, ama abartmayın:), çünkü benziyorlar birbirlerine. ama windows 8 çıkınca artık windows 7 kullanmam, çünkü windows 8 yediye göre daha hızlı.

(işlemci i7, 6 gb ram, 1 gb ekran kartı.)

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Yayınlanan tablet versiyonu gibi. Masaüstü için biraz farklı olacağını düşünüyorum.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Windows 8 asla düzelmez fiyasko olduğu tescillendi... 9 için bekliyeceğiz...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben win8'i beta sürümüyken indirdim ve şuan kullandığım işletim sistemi Windows8-ReleasePreview-64bit-Turkish yani şu demek oluyorki windows 8 mükemmel ben bilgisayar mühendisiyim ve evimde 2 laptop 1 server 3 masa üstü kullanıyorum laptoplarımda win 8 yüklü ve şunu unutmayın win 8 laptop larda pil ömrünü 2 saat uzatıyor ayrıca microsoft windows 8 i hala geliştiriyorlar ve o sağ üst köşede kapat tuşu olacaktır bir arkadaşımız program uyumsuzluğu demiş win 8 şuanda win 7 veri tabanı taşıyor yani win 7 de ne çalıştırıyorsan win 8 de onu çalıştırabilirsin sorun çıkması imkansızdır video yu yapan kardeşimiz seni kutluyorum üşenmeden size bilgi vermek amacıyla çalışmış çabalamış ona çok teşekkür ediyorum birde son olarak önemli bir bilgi Windows8-ReleasePreview-64bit-Turkish işletim sisteminde (yani yeni sürüm) msn veya microsoft hesabın olmadan oturum açamazsın bunun da çözümü var gelecek sürümde bunlar kalkıcak neden konuldu sorusuna microsoft sizin yanlışlarınıza bakıyor diyebilirim.