Windows 8 kurdum ve sonuç Hüsran(detaylı anlatım)

win7 mi win8 mi hangisi ?

• windows 7mi?

Kullanılan: 48 52.2%
  • windows 8 mi ?

Kullanılan: 44 47.8%

• Kullanılan toplam oy
    92
  • Anket kapatılmış .

hasburcan

Üyecik
Arkadaşlar dün sabak yaptığm araştırmalara son vererek win8(64bit tr) 3,5 gb indirdim ve kurdum ..pc özelliklerim:intel i5 2400,4gb ddr3 ram,500gb hdd,1gb ati hd radeon 6510 ekran kartı (casper süper silent teknoloji) özellikler bu gelelim benim görüşüme
açıkcası windows 7 den daha kötü nedenmi ? ben açık uygulamarı görev yöneticinden kapatmaktan başka bi çare bulamadım,pc kapatmak için sağ tarafa gidiyosunuzda çıkan seyde ayarlar güç pcyi kapat .. ohooo ölme eşşem ölme :drool:.. açılan programlarda win7 kadar hızlı açmıyor 1-2 sn fark var .. metro arayüzü tam bir fiyasko çünkü o temayı anca dokunmatik ekranlar hakkıyla kullanabilir,en başta kurdum pc oturum için resim istedi ve kameraya bağlandı ekrana tıklayınca resim çekti iyi eyvallah ama ordan bitürlü çıkamadım yok anasını satayım çıkış vs diye bir şeçenek yok,girdiğim herşeyden ya alt tab yapıyorum yada windows tuşuna başıyorum program arka planda kalıyor haliyle pc yorulur ,özel dosyaların varsa artık win8de özel olmuyor ortaya koyuveriyor dosyaları vs (metro arayüzünde buldum ,kaldırabiliyorsun ama koysam ben koyarım sen niye koyuyosun :lol:), dedimki pc bakalım nasıl açılıyor kapanıyor diye bi bakıyım dedim kapatınca bi hata vererek kapandı açılmasıda win7den daha uzun sürdü ,crysis 2yi yükleyimde oynayım dedim hiç görmediğim bir hata verdi... sonuç olarak kullandığım pcyi sadece ben kullanmıyorum babam annemde kullanıyor ben bukadar zorlandıysam onlar hiç yapamaz AMA şu unutulmamalıdır bu windows8 deneme dir ama final sürümü ile bi fark olmıyacağını düşünüyorum ... bütün gün araştırdıktan sonra en iyi dostum olan win7 home pre 64biti yükledim ve birbirimize sarılıp ağladık :lol::lol:..WİN 7 FOREVER

windows 8 mağduru

re13el

Dekan
Kimilerine göre fiyasko ki bence kullanmaya alışkın olmadıkları için. Kimilerine göre gayet güzel bir işletim sistemi. Ben laptop üzerine kurdum ve sıfır sorun var.

hasburcan

Üyecik
ben zaten eğer değişik bir sistem kullanmak istesem mac felan yükler kullanırım virüs derdim olmaz oyunda oynamam ama durp duruken sen eski köye niye yeni adet getiriyosun .. win7 inanın bana çok ama çok uzun süreli kullanılır .. mesela xp kullanırken vista çıkmıştı herkes ya nasıl şey bu diyip kötüleyip kullanmak zorunda kalmıştı ama şimdi öğle değil win 7 herşeyi açıyor ve sorun çıkarmıyor en azından sorunların çözümleri var

TBM

Dekan
başka bir siteden okuduğuma göre,tabletlere ayrı pc lere ayrı olarak çıkacak,pc lere pro sürümü ve premium olacakmış sanırım

Janmark

Doçent
ben zaten eğer değişik bir sistem kullanmak istesem mac felan yükler kullanırım virüs derdim olmaz oyunda oynamam ama durp duruken sen eski köye niye yeni adet getiriyosun .. win7 inanın bana çok ama çok uzun süreli kullanılır .. mesela xp kullanırken vista çıkmıştı herkes ya nasıl şey bu diyip kötüleyip kullanmak zorunda kalmıştı ama şimdi öğle değil win 7 herşeyi açıyor ve sorun çıkarmıyor en azından sorunların çözümleri var

Hem zaten kurmadan Metro arayüzün olduğunu biliyordunuz :) Eski köye yeni adetler gelmese hala dos ekranında olurdun. Biraz yeniliklere değişikliklere açık olmak gerekir.

Dostum sorun sende programı kapatmak için direk alt+f4 yap.Metro arayüz ise kullanmayı bilene çok kolay.Ben kullanıyorum.At tüm programları oraya masaüstü sana kalsın. :mrgreen:
Oyun konusunda ise ne hata verdiğini söyleyebilir misin ?

erenberk

Rektör
Onursal Üye
Eyvallah [MENTION=167111]PcMühendisi[/MENTION].

Videoyu buraya da alabildim :)

[FLASH]http://cdn.screenr.com/public/1.8/flash/screenr.swf?i=577793&h=t&svr=http://www.screenr.com/&vEmbed="http://www.screenr.com/embed/MAr8[/FLASH]

EsPriTüeL

Asistan
Ne kadar övüldü abartıldı şu windows ya. Başlatı kaldır , bir kaç şey ekle üstüne metro arayüz diye bişeyi göm. Windows 7 den abartılacak süper bi yanını göremedim ben ? Tamamen dokunmatiğe yönelmişler. Daha işlevsel özellikler beklerdik şahsen. Diğer firmalara bir baksınlar.

grkn-g

Doçent
c: yi açarken enter a nası bastın yaw parmağın alttan çıkacak sandım nası bi sesti o öyle :D

re13el

Dekan
Metro uygulamalarını kapatmanın diğer bir yolu: Uygulama açıkken ekranın en üstünden mouse yardımı ile tutup uygulamayı aşağıya çekerseniz kapanır.