Windows 8 fabrika ayarlarına döndürme

Bu konuyu okuyanlar

last_patasana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bende Windows 7 yüklü Asus laptop vardı.Bu bilgisayarı Windows 8'e yükselttim.Eğer bilgisayarımı fabrika ayarlarına geri döndürürsem bilgisayarım windows 7'ye mi döner yoksa windows 8 olarak kalır mı?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Arkadaşlar lütfen çok acil ihtiyacım var yardımınıza...

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
fabrika ayarına döndürme dediğiniz şey recovery partition üzerinden sistemi geri yükleme işlemidir.
windows 7'ye döner.

last_patasana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki ben bilgisayarıma format attıktan sonra veya fabrika ayarına döndürdükten sonra bilgisayarım windows 7'ye dönüyor.Peki ben satın almış olduğum windows 8'i tekrar yükleyebilir miyim?
Windows 8'i dijital olarak satın aldım.Yani dvd yok bende sadece ürün anahtarına sahibim.Windows 8'i Microsoftun sitesinden indirip ürün anahtarını girsem Win 8 yüklenirmi daha doğrusu lisanlı mı yüklenmiş olur.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Windows 8 de Fabrika ayarları Başka Recovery başka Gelişmiş Seçeneklerinden windows 8 sıfırla dediğinizde Yani Fabrika ayarı dediğimiz Secenek de Windows 8 ilk yüklediğiniz güne getirir Ama Recovery Yapmak istedinizde Bilgisayarı Yeniden Başlatığınızda Bilgisayarınızın Modeline Göre Recovery Tuşu Hangisi İse Örnek:F10-F11-F9 buna bastığınızda Recovery Ekranı Gelir ki Orada Eğer Eski İşletim sisteminiz Windows 7 ise Recovery Portion Nuz Halen Duruyorsa Silmediyseniz İşte Ozaman Windows 7 kurar.