Windows 8 ekran kartımı görmüyor

Bu konuyu okuyanlar

SniperQuin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 8 ekran kartımı görmüyor amd catalyst e baktım orda da 8.1 e güncelle diyor fakat güncelleme yapmaya kalkdığımda isteminiz bunnu desteklemiyor diyor napıcam acil yardım

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Windows 8 ekran kartımı görmüyor amd catalyst e baktım orda da 8.1 e güncelle diyor fakat güncelleme yapmaya kalkdığımda isteminiz bunnu desteklemiyor diyor napıcam acil yardım

Sanırım dizüstü bilgisayarda bu sorunu yaşıyorsunuz. Tam olarak marka model verir misiniz ? İlk önce işlemcinin içindeki grafik bağdaştırıcısı sürücüsünü sonra AMD Catalyst yüklemeniz gerekiyor.

SniperQuin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Masaüstünde yaşıyorum AMD catalyst yükledim bu hatayı alıyorum + bide görüntü çözünürlüğü 1024x768 daha da artmıyor [/VIDEO]

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Driverlarıda yükledim cd den ekran kartının fakat bunu görüyor 256 mb olarak[video][/video]

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Masaüstünde yaşıyorum AMD catalyst yükledim bu hatayı alıyorum + bide görüntü çözünürlüğü 1024x768 daha da artmıyor [/VIDEO]

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Driverlarıda yükledim cd den ekran kartının fakat bunu görüyor 256 mb olarak[video][/video]

Donanım özelliklerinizi yazar mısınız ?

SniperQuin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8 gb ram 3.5 ghz AMD FX 6300 SİX-CORE AMD RADEON R9 270X 2 gb 256 bit ekran kartı fakat bu ekran kartını görmüyor

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
8 gb ram 3.5 ghz AMD FX 6300 SİX-CORE AMD RADEON R9 270X 2 gb 256 bit ekran kartı fakat bu ekran kartını görmüyor

Kasayı topladığınızdan beri mi böyle ? Format attığınız zaman mı böyle oldu ? Yoksa durduk yere mi böyle sorunla karşılaştınız ?

SniperQuin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi benim normalde windows 7 idi başlangıç onarma çıktı düzeltemedim bozuldu cmd felan gitti açılmıyodu başka hard disk im vardı win 8 yüklüydü onu taktım açdım driver felan da yükledim ama ekran kartımı görmüyor onun yerine AMD ATOMBİOS yazıyor ekran kartı yerinde diğer hard disk e format atamadığım için bende harddiski değiştireyim dedim bi türlü olmuyor zaten AMD Catalyst i yüklemeden önce windows 8.1 için geçerli diyor 8.1 e yükseltiyim diyorum ekran kartım yüzünden yüklemiyor

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Şimdi benim normalde windows 7 idi başlangıç onarma çıktı düzeltemedim bozuldu cmd felan gitti açılmıyodu başka hard disk im vardı win 8 yüklüydü onu taktım açdım driver felan da yükledim ama ekran kartımı görmüyor onun yerine AMD ATOMBİOS yazıyor ekran kartı yerinde diğer hard disk e format atamadığım için bende harddiski değiştireyim dedim bi türlü olmuyor zaten AMD Catalyst i yüklemeden önce windows 8.1 için geçerli diyor 8.1 e yükseltiyim diyorum ekran kartım yüzünden yüklemiyor

Öncelikle temiz bir format at. Windows 7 kur. Driverini buradan yükle. Sorun eğer devam ederse kart aldığın yere götür. Burda AMD ne kadar kaliteli bir çip üreticisi olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

SniperQuin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bide bu burdan yükle yapmışsında onu indirmişdim daha önce açınca cant connect to amd web service diyor belkide eksik bişi yapdım

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
bide bu burdan yükle yapmışsında onu indirmişdim daha önce açınca cant connect to amd web service diyor belkide eksik bişi yapdım

Format atıp tekrar deneme imkanınız varsa yapın. Dediğim gibi format atıp driveri yüklediğinizde tekrar aynı sıkıntıyı yaşarsanız aldığınız yere geri götürün.

DarkBB

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Güncelleme yapma, üreticinin kendi sitesindeki güncel sürüme bak. Mesela benim amd catalyst'in güncelleştirmesi var onu güncellence ekran kartıma güncelleniyor fakat bu sefer bilgisayarda siyah,mavi(açılırken bekleme, mavi ekran hatası değil) ekranlar gözüküyor, 1-2 dk sonra herşey normal olarak çalışmays başlıyordu. Tabii ki donmalarda mevcuttu.