Windows 8 e Geçmeli miyim ?

Bu konuyu okuyanlar

furkanilker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben şu anda Kubuntu kullanıyorum ve Windows 8i de merak ediyorum açıkçası fakat forumda baktığım kadarıyla pek kullanışlı değil sanırım. Sizce Windows 8e geçmeli miyim ? Avantajları ve dezavantajları neler ?

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Windows 8 kullanmış biri olarak söylüyorum:
Bence çok güzel bi işletim sistemi metro arayüzü falan çok kullanışlı lakin windows 8 daha yeni olduğunda etkinleştirme sorunu var internette bazı araçlar var ama hepsi hackerlara hizmet veren zararlı yazılımlardandır. Yani sisteme crack,patch gibi işlemler etkili olmuyor.
Tavsiyem işe yarayan bi etkinleştirme aracı çıktığı zaman mutlaka denemelisiniz. :)

furkanilker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 8 kullanmış biri olarak söylüyorum:
Bence çok güzel bi işletim sistemi metro arayüzü falan çok kullanışlı lakin windows 8 daha yeni olduğunda etkinleştirme sorunu var internette bazı araçlar var ama hepsi hackerlara hizmet veren zararlı yazılımlardandır. Yani sisteme crack,patch gibi işlemler etkili olmuyor.
Tavsiyem işe yarayan bi etkinleştirme aracı çıktığı zaman mutlaka denemelisiniz. :)

Tavisyeni düşünüp şunu çıkartıyorum ki patch ya da herhangi bir sağlam etkinleştirme programı çıkana kadar geçme diyorsun yani ? :)

tokibaba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows 7 de yapiyp windows 8 de yapamadigimiz bisey varmi göze carpan ne var eksilerimiz ne olcak windows 8de ?
sahsen metroyu kapatip normal windows 7 gibi (ama daha hizli) kullanabilirsin diyolar dogrumu birebir windows 7de yaptigim herseyi yapabilecekmiyim?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ayrica Baslat menüsünü yeni güncellemelerde kappatti microsoft diyo duydum ilerde güncellemelerle basimiza bela acmasin yani cok baskalastirmasin?

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
bildiğim kadarıyla pcde win 8 ağırlaştırıyormuş ileri ki zamanlarda,win7 diyorum

zafer135

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla w8 gelmiş geçmiş en hızlı microsoft işletim sistemi bilgisayarı w7 tutuyormuş ya w8 kurdum kuralı o kadar hızlandıki cihaz hem başlat menüsüne bu kadar takıyorlar anlamıyorum ben kolay kolay başlat tüm programlar ordan programın klasör kısayolu, programa tıklaa ki program açılsın arkadaşlar bu kadar uğraşıyorsanız devam edin..
w8 de windows tuşuna basıp programın adını yazmaya başladığımda iki tuşta hemen çıkıyor zaten program o kadar kullanışlıki.. ve geçen gün w7 yükledim çok yavaş geldi çok ağır ve hantal. w8 kullanan gerçekten bu hızı farkeder.

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
aktifleştirmenin güvenli olmadığı doğrumu beyler orjinal alacak para yok maalesef

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
guvenlı sıtelerden bulabilirsin ilk önce bul sonra geç dağlar kadar fark var ubuntu işltim sistemi filan değil, illa ubuntu olsun dıyorsan hem ubuntu hem windows8 aynı anda kullanırsın wubiyle , ama ana işletım sıstemı olarak ilk w8 i kurman lazım

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Bak yakında 8.1 çıkıcak hem başlat menüsü de var ona geçersin ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yaklaşık 3 aydır bilgisayarımda hem win8 hem win7 yüklü ve hiç win7 yi açtığımı hatırlamıyrum. metro arayüzü başlat çubuğu falan yok ama onlar bence sorun deil kendine göre başlangıç ekranını kişiselleştir hiç gerek kalmıoyo başlat çubuğuna. açılışı çok daha seri sanki ssd varmış gibi. denemeni öneririm

akyazinet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
win8 güzel bir işletim sistemi ancak donanım üreticileri baltalıyor :( Lenovo z570 e lisans alarak kurdum. Lenovo nun sitesinde bir çok program eksik, kısayol tuşlarını kullanamıyorsunuz kısayollar için program kurunca win8 hata veriyor, kasım ayında lenovo win8 için yayınlamış fakat program hatalı, programı sildim sorun yok, yine benzeri durum bluetooth için geçerli. win7 için program var win8 e çıkarmamış lenovo, win7 uygulamasını 8 e kurmaya kalkınca bu os da çalışmaz diyor ve son olarak hp printer ile ilgili sorunla karşılaştım. Hp sitesinde 2013 başlarında win8 için sürücü yayınlanacak yazıyor. 2013 yarılanacak nerdeyse driver yok, sonuç olarak donanım sürücülerini bulabiliyorsanız bir sp1 ile win8 de herşey yoluna girer diye düşünüyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
win 8 kullanıyorum stabil tertemiz. ssd var. kasma,donma diye birşey yok. 7 den daha stabil. 8gb ram var. 40 tane agir flash icerikli sekme aciyom banamisin demiyo. 64 bit . islemci i5 2500k 3.3 ghz 6950 hd amd cift fanli kart var. daha ne olsun akiyor yag gibi.

yunasyus

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Ben orjinal Win8 kullanıyorum win7 den geçtim çok memnunum neredeyse hiçbir sıkıntı görmedim.
Win7 de çok ağır olan bilgisayarım (Samsung R522) win87 kurunca canlandı şu an daha hızlı..

Karşılaştığım bir kaç sorun ise:
Wireless ta bi sorun vardı kablosuz ağlara bağlanırken sıkıntı yapıyodu driver güncelleyince sorun kalmadı.
Nadirende olsa program kurarken gereğinden fazla CPU kullanıyo.