Windows 8 de varsayılan os sorunu

Bu konuyu okuyanlar

esat90

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar arkadaşlar. 1 aydır kullanmaya başladığım windows 8 de başlangıçta 120 saniyeye varan gecikmeler, oyunlarda program durduruldu gibi hatalar almaya başladım.bilgisayarımı kasım-2012 de aldım. durumu çok iyi olması gerekirken başlangıçta 2 dakika bile beklemem canımı sıkıyo. bunun için biraz araştırma yaptım, önyükleme ayarlarında önce windows 8 forumunda yer alan önerileri yaptım yani başlangıçta tüm başlangıç öğelerini devre dışı bıraktım olmadı, tüm hizmetleri kapadım olmadı,tüm windows servisleri ile beraber tüm hizmetleri kapadım yine bilgisayar yavaş açıldı en fazla 110 saniyeye falan düşmüştür.Düzenli olarak ccleaner,disk temizleme ve disk birleştirme yapıyorum. Burada daha ne yapmam gerekir ki? Ayrıca dikkatimi çeken bir şey oldu sistem yapılandırması ekranında varsayılan işletim sistemi windows 7 gözüküyo. Ayrıca başlangıç ve kurtarma ekranında da windows 7 gözüküyor alternatif seçenek de yok sadece win7 var.
Bu varsayılan işletim sistemleri neden windows 7 diyoki.Bu yüzden bilgsayarımda hatalar oluyor olabilir mi?Bunu nasıl değiştirebilirim? Bu yavaş açılma konusunda başka neler yapılabilir?(bilgisayarımda sadece lisanslı windows 8 pro var başka işletim sistemi yok win 7 den yükseltme yaptım)
PC özellikleri win8 pro lenovo i7-3630QM 1tb 8gb ram Nvidia gtx660M 2 gb ekran kartı.
Şimdiden teşekkürler...

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Bazı arkadaşlarda var bu sorunu yaşayan şu konuya bi bak istersen..

9.mesajda benim anlattıklarımı bi dene..
Belki sorun W8 in kapatma yöntemindende kaynaklı olabilir.

http://forum.shiftdelete.net/windows-8/301901-windows-8-cok-yavas-aciliyor.html

Bide boot ekranında varsayılan işletim sistemi ismi windows 7 olarak gözüküyormuş o pek önemli değil o ismi istersen değiştirirsin..

Windows 8 i bide şurada anlattığım sağ tık menüsündeki kapatma yöntemiyle kapat ve tekrar aç bakalım aynı gecikme olacak mı?.

http://forum.shiftdelete.net/window...nyukleyiciyi-tek-tiklamayla-geri-getirin.html

esat90

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
öncelikle cevabın için teşekkürler . dediğin 9. mesajdaki yöntemi daha önce denemiştim fakat yararı olmadı. ayrıca alt seçenekteki dediğin yöntemi de kullandım pc açılırken windows 8 ambleminden sonra siyah bir ekran geliyo ve 40 saniye rahat bekliyo önceleri böyle olmuyordu. ilk aldığım zamanlar win8 25-30 saniyede açılıyordu sonradan olmuş olması lazım, antivürüs programı bile yok yani bilgisayarımda. başka alternatifi varmıdır acaba?

Son mesajlar