Windows 8 80072EFE Update hatası

Bu konuyu okuyanlar

Sonic.exe

Doçent
Reaksiyon puanı
921
Merhaba arkadaşlar. Windows 8'de Update yapmaya çalışırken 80072EFE hatası alıyorum. Bunun çözümü var mıdır?
Not: 8.1 değil 8. Başlat menüsü olmayan.
Bazılarınız demeden açıklayayım. Windows 10a geç 8.1e geç 7ye geç diyebilirsiniz. Geçemem nedenleri:
Windows 7de hoş geldiniz ekranında, sağ clickde ve uykudan çıkarken kilitlenme oluyor sonra normal çalışıyor. Bu AMD ekran kartından oluyor. Onu devre dışı bırakamam kullanıyorum.
Windows 8.1'de güzel çalışıyor fakat 3 tane ayrı iso indirdim 2si modifiye 1i orjinal. Oyunlarda sürekli Durdu hatası alıyorum. Bazen oynatıyor ama bianda durdu hatası veriyor. Çözümüde bulamadım.
Windows 10 ise onu kuramayacağımı anladım. Çünkü bilgisayarın sitesinde windows 10 not supported yazıyor. O nedenle kurmayacağım. Kursam bile kasma oluyor.
Ve 8.1'de çalışmıyorsa 8dede çalışmaz diyebilirsiniz. Hayır çalışıyor hatta 8.1de skype kapanma sorunu varken 8 yapmıyor. 8 bende stabil çalışıyor. O yüzden 8e geçeceğim fakat update sorununu çözemedim.
Çözümü bilen var mıdır?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    70.7 KB · Görüntüleme: 114

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
714
core2duo Q9550 işlemci
1050 (ti olmayan) 2gb ekran kartı
7gb ram...
anakartım win 8i bile desteklemezken ben win 10 pro 20H1 son sürüm yamalı windowsu kullanıyorum. çalışmaz diye birşey yok. windows kendi tanıyor çoğu şeyi.

win7 nin desteği bitti. 8 de durum ne alemde bilmiyorum ama güncelleme sorunu için birkaç şey yazayım.

Güncelleme Yapmaya Çalışıyorum Hata Veriyor, Başarısız Oluyor gibi sorunların çözümleri :

1.Yol

Güncellemeyi durdurun, bilgisayarı yeniden başlatın, modemi kapatıp açın tekrar deneyin kaldığı yerden devam edebilir.

2.Yol

-Windows Update ayarını Otomatik olarak yükle'ye ayarlayın.
-Windows\SoftwareDistribution\Download klasöründeki herşeyi silin.
-Çalıştırdan yönetici olarak CMD' yi açın ve wuauclt.exe /updatenow yazın.
-alıntıdır.

sana önerim temiz şekilde windows 10 a geçmektir. ekran kartı da çözülür, başka sorunlar da hallolur..

Son düzenleme:

Sonic.exe

Doçent
Reaksiyon puanı
921
core2duo 9550 işlemci
1050 (ti olmayan) ekran kartı
7gb ram...
anakartım win 8i bile desteklemezken ben win 10 pro 20H1 son sürüm yamalı windowsu kullanıyorum. çalışmaz diye birşey yok. windows kendi tanıyor çoğu şeyi.

win7 nin desteği bitti. 8 de durum ne alemde bilmiyorum ama güncelleme sorunu için birkaç şey yazayım.

Güncelleme Yapmaya Çalışıyorum Hata Veriyor, Başarısız Oluyor gibi sorunların çözümleri :

1.Yol

Güncellemeyi durdurun, bilgisayarı yeniden başlatın, modemi kapatıp açın tekrar deneyin kaldığı yerden devam edebilir.

2.Yol

-Windows Update ayarını Otomatik olarak yükle'ye ayarlayın.
-Windows\SoftwareDistribution\Download klasöründeki herşeyi silin.
-Çalıştırdan yönetici olarak CMD' yi açın ve wuauclt.exe /updatenow yazın.
-alıntıdır.

sana önerim temiz şekilde windows 10 a geçmektir. ekran kartı da çözülür, başka sorunlar da hallolur..
Windows 10'a geçtim zaten ama sonradan kasmaya başlıyor. Sanırım programlardan . d
Ve 10da oyunlarda FPS düşüşü oluyor. Bazı oyunlarıda açmıyor. 1909 sürümü 2004 sürümü 1809 yamalı denedim ama fayda etmedi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windows 8.1 ya da 10 kurun.
Windows 8.1 kuramam. Skype PCyi kapatıyor. Ve Oyunlarda durdu hatası alıyorum. Win10 için eski sürümlerden hangisine geçsem faydalı olur?

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
714
Windows 10'a geçtim zaten ama sonradan kasmaya başlıyor. Sanırım programlardan . d
Ve 10da oyunlarda FPS düşüşü oluyor. Bazı oyunlarıda açmıyor. 1909 sürümü 2004 sürümü 1809 yamalı denedim ama fayda etmedi.
sonradan ne kasıyor mesela? ben ets2 oynuyorum 27 inçlik monitörde. anti alasing açarsam kasıyor. kapatırsam ortalama 70 fps alıyorum. üstüne antivirüsüm de var. kasma falan yok. ssd nin olması tabii ki büyük avantaj.

oyunlarda sorun yaşayanlar var abartılacak kadar değil ama zaten yüksek konfigürasyonlarda oynayanların sistemleri yeni. yasal olmayan hiçbir şey yüklü değil. maşallah çalışıyor. ben senin yerinde olsam win 10 un son halini usb ye yazdırıp güzel bir format atar, oynardım. eğer sorun çıkarmazsa 30 liraya keylerden satılıyor, onu da alır keyfime bakardım..

geçenlerde ets2 ye 1.39 ek güncelleme geldi, baktım kasıyor hafiften. hemen grafikten 1 tık ayarları düşürdüm. oyun içinde yenilik eklenince bu doğal olarak bize de yansıyor.

önerim bu şekilde, yine de son karar senin. illa 8 de kalacağım dersen yukarıda yazdığımı dene, olmuyorsa da güncelleme yapma, güncellenince kasıyor zaten :D

Sonic.exe

Doçent
Reaksiyon puanı
921
sonradan ne kasıyor mesela? ben ets2 oynuyorum 27 inçlik monitörde. anti alasing açarsam kasıyor. kapatırsam ortalama 70 fps alıyorum. üstüne antivirüsüm de var. kasma falan yok. ssd nin olması tabii ki büyük avantaj.

oyunlarda sorun yaşayanlar var abartılacak kadar değil ama zaten yüksek konfigürasyonlarda oynayanların sistemleri yeni. yasal olmayan hiçbir şey yüklü değil. maşallah çalışıyor. ben senin yerinde olsam win 10 un son halini usb ye yazdırıp güzel bir format atar, oynardım. eğer sorun çıkarmazsa 30 liraya keylerden satılıyor, onu da alır keyfime bakardım..

geçenlerde ets2 ye 1.39 ek güncelleme geldi, baktım kasıyor hafiften. hemen grafikten 1 tık ayarları düşürdüm. oyun içinde yenilik eklenince bu doğal olarak bize de yansıyor.

önerim bu şekilde, yine de son karar senin. illa 8 de kalacağım dersen yukarıda yazdığımı dene, olmuyorsa da güncelleme yapma, güncellenince kasıyor zaten :D
Denedim update yöntemini işe yaramadı. İnternette herşeyide yaptım işe yaramadı yine. Oyun oynuyorum derken
Roblox
City car driving.
Başka oynayamam zaten :D 1GB ekran kartıyla.
Belki modifiye sürümlerden birini indirip ya da LTSB ya da LTSC indirip devam mı etmeliyim? Ltsb LTSCden daha hızlı diye biliyorum.
Kullandığım programlar: (fotoğrafda)
Bu fotoğraf 1 hafta önce falan screenshot aldım. Şu anda bazılarını sildim. Ama uygun windows bulursam yine yükleyeceğim.

Ekli dosyalar

• osn1Uy.png
    osn1Uy.png
    63.5 KB · Görüntüleme: 117

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
714
win 10 home kur. modifiye falan uğraşma. 1 gb ekran kartıyla zorlanacaksın illaki. ek olarak adobe acrobat reader çok yer tutuyor. sanıyorum arkaplanda da açık kalıyor. onun yerine başka pdf tarayıcı kullanabilirsin. olmazsa chrome pdf açabiliyor. oradan bakabilirsin.

sistemim düşük diyorsan win7 ye dön. fpsyi sorun edeceksen win 8de kal. hatanın çözümünü nette araştır. ben baktım şöyle diyor:

Windows Update kod 80072efe hatasının çözümü için Windows üzerinden başlata Defender yazıp Windows Defender’ a giriyoruz.

Windows Defender açıldıktan sonra Güncelleme yapmalısınız.

Windows Defender üzerinde güncelleme yaptığınızda sorun ortadan kalkmış olacaktır.

Sonic.exe

Doçent
Reaksiyon puanı
921
win 10 home kur. modifiye falan uğraşma. 1 gb ekran kartıyla zorlanacaksın illaki. ek olarak adobe acrobat reader çok yer tutuyor. sanıyorum arkaplanda da açık kalıyor. onun yerine başka pdf tarayıcı kullanabilirsin. olmazsa chrome pdf açabiliyor. oradan bakabilirsin.

sistemim düşük diyorsan win7 ye dön. fpsyi sorun edeceksen win 8de kal. hatanın çözümünü nette araştır. ben baktım şöyle diyor:

Windows Update kod 80072efe hatasının çözümü için Windows üzerinden başlata Defender yazıp Windows Defender’ a giriyoruz.

Windows Defender açıldıktan sonra Güncelleme yapmalısınız.

Windows Defender üzerinde güncelleme yaptığınızda sorun ortadan kalkmış olacaktır.
Sistem iyi aslında.
10GB ram
240GB SSD
i5 2430M işlemci (bunu saymazsam iyi)
1GB ekran kartı(buda :D)
Ekran kartı çift:
Intel HD Graphics 3000
AMD Radeon 7450M

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
714
ekran kartına da bir ara para yatır. gidip gidip ram almışsın :D ram konusunda makinanın maşallahı var ama ekran kartı o sisteme hiç olmamış :)

ben q9550 ile kullanıyorum win 10 u. win 7 de çift ekran kartından dolayı takılma yaşıyorsundur.

Sonic.exe

Doçent
Reaksiyon puanı
921
ekran kartına da bir ara para yatır. gidip gidip ram almışsın :D ram konusunda makinanın maşallahı var ama ekran kartı o sisteme hiç olmamış :)

ben q9550 ile kullanıyorum win 10 u. win 7 de çift ekran kartından dolayı takılma yaşıyorsundur.
Ram 7 yıl önce falan yaptırıldı ve laptop kullanıyorum. 2 + 8GB ram var. SSD ise 7 ay önce taktırıldı :D ekran kartınıda değiştiremem. Fiyatlar gg :D Uygun widows buldum mu ekran kartınıda bir şekilde hallederim :D İsterseniz dell n4050 laptop diye aratabilirsiniz o laptopdan kullanıyorum yazıyorum.

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
714
laptoplarda zaten ekran kartı işlemci falan değiştirmek imkansıza yakın. elinizdeki laptoba iyi bakın, fiyatlar gerçekten uçmuş durumda.

Sonic.exe

Doçent
Reaksiyon puanı
921
laptoplarda zaten ekran kartı işlemci falan değiştirmek imkansıza yakın. elinizdeki laptoba iyi bakın, fiyatlar gerçekten uçmuş durumda.
Peki
Windows 10 LTSC
Windows 10 LTSB
Hangisi daha hızlıdır? 8 yerine galiba bunlardan birini kuracağım :D

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
714
LTSB Build 1607, LTSC Build 1809. sürüm farkı var sadece.

senin yerinde olsam win 10 home sürümünü indirir kurardım. direkt son sürüm.. en az 8gb de usb lazım kurulum için.

Sonic.exe

Doçent
Reaksiyon puanı
921
LTSB Build 1607, LTSC Build 1809. sürüm farkı var sadece.

senin yerinde olsam win 10 home sürümünü indirir kurardım. direkt son sürüm.. en az 8gb de usb lazım kurulum için.
Elimde tüm sürüm olan ISO var. 20H1 NTlite ile defenderi silip öyle kurulum yapacağım gibi. Çünkü defender oldu mu sistem çok fena kasıyor.

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
714
antivirüssüz kullanma derim. 10 gb ramın var. işlemcin de i5.. bence kaldırır..

bende 7 gb ram var. 667 mhz (2+2+2+1 şeklinde) kaspersky var. çalışıyor :D

sisteme müdahale edince sıkıntı çıkıyor işte. hiç ellemeden 20H1 home sürümünü kur. ben sana kurduktan sonra yardımcı olacağım :) elimden geldiğince ince ayar yapıcaz.

Sonic.exe

Doçent
Reaksiyon puanı
921

sisteme müdahale edince sıkıntı çıkıyor işte. hiç ellemeden 20H1 home sürümünü kur. ben sana kurduktan sonra yardımcı olacağım :) elimden geldiğince ince ayar yapıcaz.
Çok teşekkür ederim. Hazırlıklara başlayayım o zaman. :)

Hocam Win10 home demişsiniz
Ben Home mu kurayım home single language mi kurmalıyım?

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
714
Çok teşekkür ederim. Hazırlıklara başlayayım o zaman. :)

Hocam Win10 home demişsiniz
Ben Home mu kurayım home single language mi kurmalıyım?
home.. home kur.. 64 bit.. microsoftun sitesinden indir kur. ben buralardayım. format attıktan sonra yaz muhakkak

Sonic.exe

Doçent
Reaksiyon puanı
921
home.. home kur.. 64 bit.. microsoftun sitesinden indir kur. ben buralardayım. format attıktan sonra yaz muhakkak
Hocam siz yazdığınızda ben Home SL olanı kurdum. Dil falan değiştirmediğim için bunu kurdum. Driverıda windows kurdu ben şuan google chrome falan kurdum bilgisayar update yapıyor. İndiriyor.

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
714
pm atamıyorum mesaj kutun kapalı sanırım. teamviewer yükle uzaktan bağlanayım halledelim şu windowsunu @WinXP