Windows 8.1 Siyah Ekran

Bu konuyu okuyanlar

.Ali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir sorum olacak;
Elimde 'HP Pavilion DV5' PC var. Bilgisayarı en son power tuşuna basılı tutarak kapattım. Tekrar açmaya çalıştığımda mavi bir ekran 0.5 saniye açık kalıyor ve sistem kendini yeniden başlatıyor. Üstte Windows logosu altında otomatik onarım yazısı çıkıyor. Sonra siyah ekran kalıyor ve bu durumdan kurtulamıyorum.
Ayrıca elimde Windows 8.1 USB siyah mevcut baktım olmuyor tekrar format atarak sistemi kurayım dedim ama daha bilgileri seçme ekranı gelmeden mor ekranda kalıp duruyor.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Power tuşuna basarak kapatma çok kötü sonuçlara yol açabilecek bir durum. Büyük ihtimalle anakart veya güç bağlantı kısmı hasar görmüş. Ekran kartı veya işlemci bile hasar almış olabilir ani güç kesilmesinden dolayı.

.Ali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Power tuşuna basarak kapatma çok kötü sonuçlara yol açabilecek bir durum. Büyük ihtimalle anakart veya güç bağlantı kısmı hasar görmüş. Ekran kartı veya işlemci bile hasar almış olabilir ani güç kesilmesinden dolayı.
Olabilir ama başlatırken sorun verebilirdi. Windows dosyalarıyla alakalı birşey olamaz mı?

Son mesajlar