Windows 8.1 mi 7 mi?

ellektro

Üyecik
Arkadaşlar bu videoda farklı işletim sistemlerinin testlerini gördüm.
Bilgisayarımın driverlerını sitesinde 7 ve 8.1 için ayrı ayrı paylaşmışlar. Uefi destekli win7 kursam 8.1 sürümüne göre bir avantaj sağlar mı? 128 gb ssd var daha az yer kaplaması da işime geliyor açıkcası. Bu sürümler arasındaki farkları ve hangisinin en sade ve en hızlı olduğunu söyler misiniz? Win7 pro lite benim aklıma yatan bir sürüm.
 

Jubei

Doçent
Windows 7 ve Windows 8,i geç aklına bile getirme.
Sen madem daha az yer kaplayan bir Windows sürümü istiyorsun ben sana en hafifini söyleyeyim, hemde Microsoft tarafından resmi yasal ve ücretsiz, öyle krak-kürek gibi şeylerde uğraşmana gerek yok. ;)

Windows Embedded 8.1 Industry Pro Evaluation
 
Windows 7.
Açılış hızı değil programların açıldıktan sonra çalışma hızı ve stabilitesi daha önemlidir. Bu konularda Windows 7 önde.
Profesyonel kullanım için zaten Windows 7 kullanman mantıklı olur eğer ki Windows 8 için metro app yazan bir şirket içinde çalışmıyorsan.
Ancak macera istiyorsan Windows 8 veya 10 deneyebilirsin, özellikle sorunları google'da araştırıp çözümleri buldukça internet üzerinden araştırma kabiliyetini geliştirebilir.
 

Sin0w

Üyecik
Windows 7, "8 ve 8.1" den daha sağlam diye bilirim sizlere. Windows 8 serisi sanki böyle ip ince her an kırılacakmış bir his veriyor insana ama Windows 7'ye insan baktığın da sağlamlık hisse veriyor, buna bir şey olmaz diyecek bir his.
 
Üst