Windows 8.1 mi 10 lite mı?

Bu konuyu okuyanlar

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
608
RAM boyutu yüksek ve SSD olduğundan Windows 10 denemenizi öneririm. Eğer verim alamazsanız Windows 8.1 de iyi seçenek.

Shift®

Profesör
Reaksiyon puanı
1,609
8.1
Mesaj otomatik birleştirildi:

her türlü 8.1 tercih ederim

Sonic.exe

Doçent
Reaksiyon puanı
925
Windows 8.1 daha performanslı olabilir ancak 8.1 ve diğer Windows 8.1 sürümleri için ürün anahtarına ihtiyacınız olacaktır.
Şu da var; Windows 7 ürün anahtarını, Windows 10'da kullanabilirsiniz. Yüklü fiziksel RAM miktarı Windows 10 için yeterli ve SSD'ye sahip olmanız büyük bir avantaj.
Orijinal olmayan/değiştirilmiş Windows sürümleri kullanmak yerine performans kaybı yaratabilecek hizmet ve ayarları kendinizin düzenlemesini tavsiye ederim. İyi forumlar.
Windows 8.1 yüklü ama yüklediğime pişmanım :(
Sorunları var.
Kamera uygulamasında kamera ekran bi geliyor bi gidiyor sürekli yapıyor.
Oyundada aynı şeyi yapıyor. Ekran gelip gidiyor.
Win10 Home SL kuracağım fakat kurdukdan sonra oyunlarda en iyi performansı alabilmek için hangi servisleri kapatmam gerekiyor? hangi sürüm kurmam gerekiyor? mağaza uygulamalarını kaldıracağım zaten. Sürüm derken 1909 mu 2004 mü? 1809 çok kasıyor. Önceden kurmuştum.
Roblox ve City Car Driving oynuyorum. Birde sanal makineyle alakalı videolar çekiyorum. Sizce hangi sürümü kurmalıyım? (20H2 olmaz çünkü o kurulurken hata verip kapanıyor önceki sürümlerde olmuyor) En iyi performansı almak için hangi tweakleri eklemem gerek? servisleri kapatmam gerek? kafam çok karışık 😐😐 Yoksa direk performance edition veya lite indirip mi devam edeyim? güvenli değil fakat en azından performans veriyor :D

Sonic.exe

Doçent
Reaksiyon puanı
925
Hangisini kullanırsan kullan orjinal kullan oynanmış kullanma bence.
Tamam o zaman. Fakat Home SL kuracağım. Hangi sürümü kurmalıyım? 1909 veya 1903 ya da 2004. Sistemi kurdukdan sonra hangi ayarları yapmam gerek? En iyi performansları alabilmek için. Kurdukdan sonra hangi servisleri kapatmam gerekiyor? Hangi tweakleri eklemem gerekiyor? İşlemcinin az yemesi için neler yapmam gerek? çok soru için üzgünüm :(

Mehmet Aldemir

Profesör
Reaksiyon puanı
693
Tamam o zaman. Fakat Home SL kuracağım. Hangi sürümü kurmalıyım? 1909 veya 1903 ya da 2004. Sistemi kurdukdan sonra hangi ayarları yapmam gerek? En iyi performansları alabilmek için. Kurdukdan sonra hangi servisleri kapatmam gerekiyor? Hangi tweakleri eklemem gerekiyor? İşlemcinin az yemesi için neler yapmam gerek? çok soru için üzgünüm :(
En son sürüm 20h1 2004 bir önceki, en iyi performansa al, görev yöneticisinden başlangıça gir defender hariç bütün programların bilgisayar açılınca otomatik açılmasını kapat, işemcin iyise boşta %0~%2 arası kullanır birde 3~3.5 gb arası ram kullanıyor boşta.

Sonic.exe

Doçent
Reaksiyon puanı
925
En son sürüm 20h1 2004 bir önceki, en iyi performansa al, görev yöneticisinden başlangıça gir defender hariç bütün programların bilgisayar açılınca otomatik açılmasını kapat, işemcin iyise boşta %0~%2 arası kullanır.
Peki bu sürüm stabil midir halen? bazıları stabil değil falan diyorlardı. Arkadaşım dahil .d

phanmetal

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,243
Sistemin Windows 10 için iyidir. Windows 10 kullan derim.

Sonic.exe

Doçent
Reaksiyon puanı
925
Güncel sürüm kur işte.
Microsfost'un sitesinden gir.
Şunu söylemeyi unuttum galiba.
20H2 ve sonraki sürümleri kuramıyorum.
cihazlar hazırlanıyorda hata veriyor son sürümde. O yüzden ve gerek kalmadı. sürüm buldum indiriyorum. Hata ne diye sormayınız hatayı okuyamıyorum. Direk PC kapanıyor.

kilicbaligi

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
8,929
Sorunları var.
Win10 Home SL kuracağım fakat kurdukdan sonra oyunlarda en iyi performansı alabilmek için hangi servisleri kapatmam gerekiyor? hangi sürüm kurmam gerekiyor? mağaza uygulamalarını kaldıracağım zaten. Sürüm derken 1909 mu 2004 mü? 1809 çok kasıyor. Önceden kurmuştum.
Roblox ve City Car Driving oynuyorum. Birde sanal makineyle alakalı videolar çekiyorum. Sizce hangi sürümü kurmalıyım? (20H2 olmaz çünkü o kurulurken hata verip kapanıyor önceki sürümlerde olmuyor) En iyi performansı almak için hangi tweakleri eklemem gerek? servisleri kapatmam gerek? kafam çok karışık 😐😐 Yoksa direk performance edition veya lite indirip mi devam edeyim? güvenli değil fakat en azından performans veriyor :D
Windows 10 sürüm 1809'un kasıyor olması garip belki doğru sürücüleri yüklememiş olabilirsin.
Windows 10 sürüm 1809'u sorunsuz kullanıyordum. Sürüm 1607 en hafif Windows 10 sürümlerinden biri. Bunlardan birini düşünebilirsin mesela. Yalnız bu sürümler için destek sonlandırıldı. Bir de bu sürümleri baz alan ve güncelleme desteği olan (1607) LTSB ve (1809) LTSC sürümleri var. Bunları da düşünebilirsin.

Manuel olarak bazı hizmet ve gizlilik ayarlarını yeniden düzenleyebilirsin. Bazı hizmetler ortak olsa da her sürümde farklı ayarlar olabilir ve bunları ezbere bilmiyorum, kullanım durumuna, ihtiyaca göre bazıları kapatılabilir.
Şu aracı önerebilirim ancak doğru kullanılmazsa, sistemi bozabilir.

Sonic.exe

Doçent
Reaksiyon puanı
925
Windows 10 sürüm 1809'un kasıyor olması garip belki doğru sürücüleri yüklememiş olabilirsin.
Windows 10 sürüm 1809'u sorunsuz kullanıyordum. Sürüm 1607 en hafif Windows 10 sürümlerinden biri. Bunlardan birini düşünebilirsin mesela. Yalnız bu sürümler için destek sonlandırıldı. Bir de bu sürümleri baz alan ve güncelleme desteği olan (1607) LTSB ve (1809) LTSC sürümleri var. Bunları da düşünebilirsin.

Manuel olarak bazı hizmet ve gizlilik ayarlarını yeniden düzenleyebilirsin. Bazı hizmetler ortak olsa da her sürümde farklı ayarlar olabilir ve bunları ezbere bilmiyorum, kullanım durumuna, ihtiyaca göre bazıları kapatılabilir.
Şu aracı önerebilirim ancak doğru kullanılmazsa, sistemi bozabilir.

Yanıtınız için teşekkür ederim. Kasma sorunu ise aynı sürücüleri kuruyorum. Sanırım defendar yapıyor. Kasmayı.

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,738
Sorunları var.
Driverleri kurdunuz mu, Bana göre windows 8.1 en stabil windows sürümü.

Son mesajlar