Windows 8.1 Kapanmıyor

Bu konuyu okuyanlar

intel1111

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar merhaba Windows 8.1 64 bit HP dizüstü bilgisayarım var, bilgisayara yüklü olan Windows orjinal, 8 ay kullanıldı kullanılmadı, 4 yıllık yani garantisi bitti, bilgisayarın tek kullanıcısı benim.

Şimdi gelelim soruna ilk başta şunu belirteyim ki; 4-5 saat süren günceleme işkencesi birde üstüne imleci hareket ettiremeyecek kadar hantallaştıran güncellemeler sebebiyle Windows güncelemelerini tamamen kapattım.

Bilgisayara Kaspersky kurulum sonrası bilgisayarımda siyah ekran hatası almaya başladım ama 10 dakika gibi bir süre sonra ; lütfen bekleyiniz" yazısı çıkıyor bir 10 dakika daha bekleterek bilgisayar açılıyordu, araştırmalarım sonrası Kaspersky ve Avast bu soruna sebep oluyormuş, hemen program kaldırma programıyla Kaspersky'yi kaldırdım sorun düzelmişti derken hemen ardından Webroot diye bir antivirüs kurdum taratmayı yaptım , bilgisayarımı kullandım bir sorun yok,

ancak sonra mause ile bilgisayarı kapat komutu verdim bilgisayar ekranı karardı (ekran siyah ama ekran dahil bilgisayar açık ve imleç görünüyor vede hareket ettiriyorum) bekle bekle kapanmaz baktım olmayacak yarın bakarız diyerek bilgisayar başından kalktım ancak ertesi gün bilgisayar aynı şekilde açıktı

Durum şu: önceki gibi ne kadar beklesemde bilgisayar açılmıyor ama kapanmıyorda sadece siyah bir ekran ve imleç vede imleç hareket ettirebiliyorum o kadar.

Power tuşuna bastığımda önceleri kapanıyor zannediyordum ancak sonra fark ettim ki; bilgisayar power tuşundan sadece uyku moduna geçiyor' çünkü fareyi hareket ettirdiğimde bilgisayar hemen açılıyor (tabiki siyah ekran olarak)

ve ayrıca belirteyim power tuşuna basarak kapatmayı denediğimde bilgisayar fanı duruyor ve uçak modu ışığı sönüyor ama solda yan tarafta beyaz bir ışık sürekli yanıp sönüyor.

Bugün pil bitti bilgisayar tamamen kapandı, şarza taktım ve bilgisayarı açtığımda bios ekranı çıktı ama hemen ardından gene siyah ekran ve imleç göründü ve ne kadar beklesemde öyle kaldı.

Son olarak siyah ekranda iken crtl + alt + del tuşlarına bastığımda hiçbirşey olmadı