Yardım windows 8.1 bilinmeyen aygıt ve pci veri alma ve sinyal işleme denetleyicisi driver yükleyemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
4
ekran görüntüsünde de gördüğünüz gibi 4 tane bilinmeyen aygıt ve pcı aygıtları var internetten bir çok kez driver indirmeyi denedim yanlız hepsinde hata verdi. Sürücü kimliğini arattığımda driver leri indiriyorum(herhangi bir siteden) ama indermem bir işe yaramıyor hepsinde hata verdi ve world of thanks oyunu nu açarken ekran kartı hatası alıyorum çözümü bilen varsa yazabilirmi

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    93 KB · Görüntüleme: 69

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
ekran görüntüsünde de gördüğünüz gibi 4 tane bilinmeyen aygıt ve pcı aygıtları var internetten bir çok kez driver indirmeyi denedim yanlız hepsinde hata verdi. Sürücü kimliğini arattığımda driver leri indiriyorum(herhangi bir siteden) ama indermem bir işe yaramıyor hepsinde hata verdi ve world of thanks oyunu nu açarken ekran kartı hatası alıyorum çözümü bilen varsa yazabilirmi
Bay Trail'li vs bir notebook sanırım. GPU'nun gözükmesi için I2C vs driverını önce yüklemek zorundasınız.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
intel celeron n4000 1.10ghz x2 4 gb ram bildiklerim bu kadar
Windows 7 için sürücüsü varsa onu kurmalısın. Ama Gemini Lake için bulamayabirsin. Öyleyse Windows 10 yada 11 kurabilirsin. Ya da bir Linux distrosuna geçebilirsin.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
4
Windows 7 için sürücüsü varsa onu kurmalısın. Ama Gemini Lake için bulamayabirsin. Öyleyse Windows 10 yada 11 kurabilirsin. Ya da bir Linux distrosuna geçebilirsin.
win 10 kurdum ama çok aşırı kastığı için düşürdüm

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
4
Windows 7 için sürücüsü varsa onu kurmalısın. Ama Gemini Lake için bulamayabirsin. Öyleyse Windows 10 yada 11 kurabilirsin. Yada bir Linux distrosuna geçebilirsin.
11 le 10 arasında performans olarak fark nedir win 10 da ben kasıyor diye düşürmüştüm ama win 11 özelliklerinide karşılıyor bilgisayarım indirsem performanstan düşermi

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
11 le 10 arasında performans olarak fark nedir win 10 da ben kasıyor diye düşürmüştüm ama win 11 özelliklerinide karşılıyor bilgisayarım indirsem performanstan düşermi
Performans düşeceğine çoğu sistemde artıyor 11 kurunca.