Yardım Windows 8.1 bilgisayarıma multiboot ile kali linux yükledim ve şimdi windows a geçemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

AhmetsBrain

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Merhabalar, windows 8.1 bilgisayarım vardı ancak siner güvenlik dersleri almaya basladigim için kali linux yüklemeye karar verdim ve vemtoy ile dualboot yaptım hem kali hem 8.1 olması lazımdı ancak refind i bir türlü ayarlayamadım bilgisayar her defasında sadece kaliye giriyor benim windows gitti acaba windows a nasıl geçebilirim?

Bir sorun daha var bilgisayara format atmaya çalistigim zaman bootable usb yi görmüyor pc yani format da atamıyorum şuanda :/\

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Siber güvenlikten önce pc nasıl tamir edilirden başlamalıydın.

Dual boot genelde sıkıntı çıkarıyor önermem bidahakine öyle kullanmanı. Hele hele win ve Linux bir arada olunca.

Linux kullanman istiyorsan önce elinde başka eskimiş çalışır durumda bir hdd olmalıydı.Windows olan hdd yi çıkarıp linuxu ona kurup işlerini halletmeliydin.

Ne olur ne olmaz kendini hemçok çok güvenceye alıcaktın hem de bir sorunla karşılaşmazdın.

Elinde başka bilgisayar varsa Hdd yi ona bağla Linuxa ait bölümleri Formatla ve sil.
Büyük ihtimal Windows kaldığı yerden devam edicektir.

AhmetsBrain

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Siber güvenlikten önce pc nasıl tamir edilirden başlamalıydın.

Dual boot genelde sıkıntı çıkarıyor önermem bidahakine öyle kullanmanı. Hele hele win ve Linux bir arada olunca.

Linux kullanman istiyorsan önce elinde başka eskimiş çalışır durumda bir hdd olmalıydı.Windows olan hdd yi çıkarıp linuxu ona kurup işlerini halletmeliydin.

Ne olur ne olmaz kendini hemçok çok güvenceye alıcaktın hem de bir sorunla karşılaşmazdın.

Elinde başka bilgisayar varsa Hdd yi ona bağla Linuxa ait bölümleri Formatla ve sil.
Büyük ihtimal Windows kaldığı yerden devam edicektir.
Elimde onu yapabilecek imkanım yok maalesef şimdilik :/

Zaten birdaha yapmam dualboot şunu çözebilirsem ama biraz karışacak ortalık sanki

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Geçmiş olsun. Başka da çözümü yok bence. Linux bölümleri silinirse sıkıntın son bulur.

AhmetsBrain

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Geçmiş olsun. Başka da çözümü yok bence. Linux bölümleri silinirse sıkıntın son bulur.
Linux u nasıl sileceğimi düşünüyorum linux kullanırken de sanirim çarem yok :/ bilgisayarciys gotursem bu basit işlem için 100tl alır :D

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Bilgisayarcıyı nabıyon. Hdd yi götür internet kafeye izin iste hdd yi pc ye bağlaman için

2 dakkaya hallet 50 kuruş ver tüy ortadan :D aahshshahgs

AhmetsBrain

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Bilgisayarcıyı nabıyon. Hdd yi götür internet kafeye izin iste hdd yi pc ye bağlaman için

2 dakkaya hallet 50 kuruş ver tüy ortadan :D aahshshahgs
Zor izin verirler ama şöyle birşey var hdd yi hiç sökmedim kesin birşeyler olacak sökerken

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Zor izin verirler ama şöyle birşey var hdd yi hiç sökmedim kesin birşeyler olacak sökerken
İleride arkadaşlar Siber güvenlik dediklerinde senin yüz ifadeni görmek isterim :D ahshdhhaha
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neyse ağa geçmiş olsun umarım düzeltirsin hayırlı geceler. Ben uyuyom

AhmetsBrain

Asistan
Reaksiyon puanı
114
İleride arkadaşlar Siber güvenlik dediklerinde senin yüz ifadeni görmek isterim :D ahshdhhaha
Yok yaa birşey olmaz alıştım artık hergün birşeyler yapıyorum bilgisayara ve ayrıca siber güvenliği sadece bilgim olsun diye yapıyorum asıl işim yazılım ve windows da birçok kodlamalarım vardı onlar giderse yandım ben...

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839

Siber güvenlik değil Sibel güvenlik olmuş. ?????

AhmetsBrain

Asistan
Reaksiyon puanı
114

sagol Sanadaaa

Son mesajlar