Windows 7'yi XP'ye çevirme.

Bu konuyu okuyanlar

gbjk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşlar bunun gibi bir sürü başlık açılmıştır.

Sorunum Windows 7 bir bilgisayarı Windows XP'ye çevirme.

Elimde Windows XP Pro CD'si var ve Windows 7 bilgisayara taktım. Girişte bir tuşa basın vs. onları geçtikten sonra 3 tane sabit disk çıktı.
1.'si Sanırım (C: ) 2.'sini tam hatırlamıyorum ama (I: ) 3.'süde (D: ) idi. Ben normal olarak (C: ) ye kurmak istedim. Tıkladım ve şu yazı çıktı karşıma gerekli alan 1224 Mb gibi bişi. Yerel disk (C: ) nin toplam alanı normalde 100MB ve boş alan 75MB olarak gözüküyordu. Bende (D: )'ye kurdum XP'yi ve kurulum dosyaları yüklendikten sonra diğer ayarlamaları yapmak için bilgisayar resetledim. Açılırken işletim sistemi hatası gibi bir hata verdi. Ne yapabilirim? Tekrar Win7'yi kursam sorun çözülür mü?

Reaksiyon puanı
2,146
XP cd'si ile bütün bölümleri sil yeniden oluştur bölümleri.
100 mb'lık bölüme kurmak isterken sildin sanırım orayı, windows 7 nin başlatılması için gereken bootloader orada tutuluyordu. Sen bölümleri yeniden oluştur sorun kalmaz.

savliusta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
XP cd'si ile bütün bölümleri sil yeniden oluştur bölümleri.
100 mb'lık bölüme kurmak isterken sildin sanırım orayı, windows 7 nin başlatılması için gereken bootloader orada tutuluyordu. Sen bölümleri yeniden oluştur sorun kalmaz.

tüm bölümleri sil tekrardan bölüm oluştur bi sorun kalmaz ;)

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
veya belki işe yarar diye söylüyorum win 7 dvdni tak format atar gibi ilerle başlangıç onarmayı seç belki bir ihtimal kurtulabilir !

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
arkadaşlar bende toshiba satallite l755 var ve buda windows 7 64 bit yüklü ben bunu xp çevirmek istiyorum ama hata veriyor bios ayarlarından ayarlaman gerekiyor diyorlar yardımcı olursanız sevinirim

Son mesajlar