Windows 7'nin Yüklenmesi

Bu konuyu okuyanlar

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Bence 7 ultimate ama sistemini yeteri kadar yükseltirsen 10 home 1903 64bit kurabilirsin

KaryablaT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İşlemci: İntel Core i3 530 2.93Ghz
Anakart: İntel DH55TC
Harddisk: Crucial 240GB SSD
Ram: Kingston 2GB Ram DDR3 1333Mhz (8GB'e yükselteceğim)
Ekran Kartı: Gigabyte GeForce 730 (2GB 128Bit)
Güç Kaynağı: Everese 250W - İnput 230V
Fan: Ekstra bir fan ve işlemci fanı

Sistemim bu şekilde ve rami yükselteceğimi de söyledim. Bir de böyle önerin isterseniz?
@Drift King arkadaşım Windows 7'yi internetten mi satın almalıyım ben hiç yükleme yapmadım da mesaj yoluyla bana bilgi verebilir misin?

KaryablaT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Crucial 240GB SSD aldım bilgisayarcıya kasa ile beraber götürdüm yükleme yapması için ancak bilgisayardan görüntü alamadığını söyledi.
Bilgisayarım bir zamanlar internet olmadığı için photoshop tasarımı yapmak istediğimde açılan bir icat haline dönüşmüştü daha sonra eski kullandığım hdd arızalanınca tamamen prizden çıkarılmış şekilde 1 sene boyunca yattı. Sonra kasayı yaşadığım şehirdeki bilgisayarcıya götürdüm ssd ile birlikte ve görüntü alamadığını söyledi.
Yaşanılan durum yukarıdaki gibidir.
4 ram slotuna da takıp denedik olmadı, sorun sizce işlemcide ve anakartta olabilir mi? Bu sorun tamir edilebilir mi? Önerileriniz ve yapmam gerekenler nelerdir.

Güç Kaynağı: EVERESE 250W PSU
İşlemci: İntel Core i3 530 2,93Ghz (1. Nesil)
Ekran Kartı: Gigabyte Nvidia GeForce GT730 2Gb 128Bit
SSD: Crucial BX500 240GB SSD
Ram: Kingston 2GB 1333MHz DDR3 Ram KVR1333D3N9/2G
Fan: İşlemci fanı ve ekstra bir fanım mevcuttur

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
İşlemci: İntel Core i3 530 2.93Ghz
Harddisk: Crucial 240GB SSD
Ram: Kingston 2GB Ram DDR3 1333Mhz (8GB'e yükselteceğim)
Ekran Kartı: Gigabyte GeForce 730 (2GB 128Bit)
Güç Kaynağı: Everese 250W - İnput 230V
Fan: Ekstra bir fan ve işlemci fanı

Sistemim bu şekilde ve rami yükselteceğimi de söyledim. Bir de böyle önerin isterseniz?
@Drift King arkadaşım Windows 7'yi internetten mi satın almalıyım ben hiç yükleme yapmadım da mesaj yoluyla bana bilgi verebilir misin?
Windows 7'nin desteği bitiyor. Windows 7 satın alacağınıza Windows 10 Pro ya da Home alın. Ayrıca işlemcinizide yükseltin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kesinlikle 7 önermem 7 desteğimiz bitti.
Reis bende önermiyorum zaten ama adam istemiyor. Ama elinde sonunda Windows 10'a geçmek zorunda kalacak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Crucial 240GB SSD aldım bilgisayarcıya kasa ile beraber götürdüm yükleme yapması için ancak bilgisayardan görüntü alamadığını söyledi.
Bilgisayarım bir zamanlar internet olmadığı için photoshop tasarımı yapmak istediğimde açılan bir icat haline dönüşmüştü daha sonra eski kullandığım hdd arızalanınca tamamen prizden çıkarılmış şekilde 1 sene boyunca yattı. Sonra kasayı yaşadığım şehirdeki bilgisayarcıya götürdüm ssd ile birlikte ve görüntü alamadığını söyledi.
Yaşanılan durum yukarıdaki gibidir.
4 ram slotuna da takıp denedik olmadı, sorun sizce işlemcide ve anakartta olabilir mi? Bu sorun tamir edilebilir mi? Önerileriniz ve yapmam gerekenler nelerdir.

Güç Kaynağı: EVERESE 250W PSU
İşlemci: İntel Core i3 530 2,93Ghz (1. Nesil)
Ekran Kartı: Gigabyte Nvidia GeForce GT730 2Gb 128Bit
SSD: Crucial BX500 240GB SSD
Ram: Kingston 2GB 1333MHz DDR3 Ram KVR1333D3N9/2G
Fan: İşlemci fanı ve ekstra bir fanım mevcuttur
Güzel bir İntel Core İ7''ye yükseltirseniz tadından yenmez.

Son düzenleme:

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
İlla 7 kurcaksanız ram de 4 gb ve üzeri ise Windows 7 pro 64 bit kullanmanızı öneririm. Hem ultimate gibi gereksiz bileşenler yok hemde aero özelliği mevcut artı olarak home pre sürümünde olmayan gpedit.msc özelliği mevcut. Bu komutla işletim sisteminin detaylı bileşenlerinin ayarlarına ulaşabiliyorsunuz. Sakın 8.1 yada 10 kurma hatasına düşmeyin arkaplanda birsürü gereksiz uygulama çalıştırıyor bu da pc nin ömründen yiyor

KaryablaT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar 50 kere işletim sistemi önerdiniz. Bırakın artık şu davayı ben W7 istiyorum onu yükleyeceğim, bana desteği bitti o oldu demenizin mantığı yok arkadaşlar.
0 kullanılmamış psu ile de denedik yine görüntü alamadık.
İntel Core i7 alacak durumum yok şu an inşallah olursa neden olmasın.

Başka türlü sorunu çözebileceğimi düşündüğünüz önerilerinizi beklerim.