Windows 7'nin hangü sürümü?

Bu konuyu okuyanlar

WinXP

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba. Elimde Asus K52Jc modelli notebook var. 3GB ram, 240GB SSD, i3 370M, NVIDIA 310m ekran kartlı notebook. İçinde Windows 10 var fakat çok yavaş. Mesela uykudan açarken baya bekletiyor açarken çok yavaş. Ben bu notebooka Windows 7 Home Basic mi Professional mı yoksa ultimate mi kurmalıyım?
Windows 10 veya 8.1 kurun veya 10 kurun tekrar gibi şeyler söylemeyiniz lütfen Technopat'ta böyle idi bu siteye geçtim bu nedenle. Ve eğer yazım yanlışı varsa lütfen banlamayınız. İlk kez forum açıyorum. Bazı şeyleri henüz bilmiyorum.
Bilgisayar NVIDIA ekran kartını görmüyor nedense 10 ve 8.1de 7de tekrar görür mü bilmiyorum.
Ve Notebook'da Orijinal Home Basic anahtarı vardır ve 64 Bitdir
Kasmaması için hangi sürüm? Cevaplarınızı bekliyorum.

Ram_kafasi

Profesör
Özel başlık
GNU or NOT'a selam
Arkadaşlar merhaba. Elimde Asus K52Jc modelli notebook var. 3GB ram, 240GB SSD, i3 370M, NVIDIA 310m ekran kartlı notebook. İçinde Windows 10 var fakat çok yavaş. Mesela uykudan açarken baya bekletiyor açarken çok yavaş. Ben bu notebooka Windows 7 Home Basic mi Professional mı yoksa ultimate mi kurmalıyım?
Windows 10 veya 8.1 kurun veya 10 kurun tekrar gibi şeyler söylemeyiniz lütfen Technopat'ta böyle idi bu siteye geçtim bu nedenle. Ve eğer yazım yanlışı varsa lütfen banlamayınız. İlk kez forum açıyorum. Bazı şeyleri henüz bilmiyorum.
Bilgisayar NVIDIA ekran kartını görmüyor nedense 10 ve 8.1de 7de tekrar görür mü bilmiyorum.
Windows 7 ve altını desteği kesildiği vb. sebeplerden dolayı önermiyorum,hafif bir GNU/Linux dağıtımı kurmanızı tavsiye ederim.

Mert Şefik

Profesör
Özel başlık
‏‏‏‏‏‏‏‏
Bir GNU/Linux dağıtımı sizin için iyi olacaktır bence

WinXP

Öğrenci
Windows 7 ve altını desteği kesildiği vb. sebeplerden dolayı önermiyorum,hafif bir GNU/Linux dağıtımı kurmanızı tavsiye ederim.
Destek bizim için önemli değil :D eğer uygulama desteği kesilirse o zaman 8.1 mücadelesi başlayacak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O sadece Windows'un kurulum biçimi. Ben sana cevap bile verdim zaten. Gir BIOS'a bak Boot'a gelip.
Bakayım fakat sonra bakabilirim. Şuan PC kullanılıyor.

Son düzenleme:

EFI Shell

Rektör
Özel başlık
shellx64.efi
Destek bizim için önemli değil :D eğer uygulama desteği kesilirse o zaman 8.1 mücadelesi başlayacak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bakayım fakat sonra bakabilirim. Şuan babam kullanıyor ve şikayetçi :D excel ödevleri falan açık kapatamaz büyük ihtimal. Ama müsait olduğum zamanda bakıp geri dönerim.
Bakmana gerek yok. Bana inanmadığın için bak dedim.

EFI Shell

Rektör
Özel başlık
shellx64.efi
Bizim ailenin sıkıntısı:
Linüx kullanamıyoruz. en az 20 yıl Windows kullanınca... Bağımlılık yaptı.
Bak hatta BIOS'unun içinden resim atıyorum:
Screenshot from 2021-01-21 21-47-45.png

WinXP

Öğrenci
Zorin OS'a bakabilirsiniz o zaman,Windows 7'nin güvenlik sorunu gibi kritik sorunları yok ve Zorin OS görünüş olarak Windows'a baya benzeyen bir GNU/Linux dağıtımı zaten.
Peki Microsoft 365'i çalıştırır mı? Çünkü Microsoft 365 kullanmak zorunda. LibreOffice falan olmaz çünkü 365 için açılmış özel hesaplara girip çalışıyor.

DarkWiThCeM

Profesör
Özel başlık
Redlonmas
Linux kullanıp wine ile windows 10 programlarını
çalıştırabilirsin.
20. Yüzyıldayız. 3 GB ram miktarı windows için yetersiz. Zaten donanım eski. Sana tavsiyem Linux Lite, Pop!_OS, Debian gibi dağıtımlara bakman olacaktır. Sistemin zaten oyun oynatabilecek güçde değil.
Ram miktarı az. Windows hem geç açılır. Hemde oyunlara Ram yetmez. Bu yüzden Linux kullanın diyorum.

SDN Son Haberler

Son mesajlar