Windows 7'nin düşündürdükleri

spybot

Guru
Onursal Üye
Windows 7'nin beta sürümü kapının ardında bekliyor. Ama bu sürüm tüm sorulara cevap veremeyecek.

Windows 7 ile merak edilenler, bilinenlerden fazla.

Bu konuda okuyacaklarınız:
Özellikle Vista'nın beklentileri karşılayamaması, Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 7'nin üzerinde büyük bir baskı yarattı. Uzmanlar ve Vista'dan memnun olmayan kullanıcılar Microsoft'un kendini affettirmek için Windows 7'yi kullanacağını düşünüyorlar. Bu yüzden de yaklaşık 2 yıldır yeni işletim sistemi hakkında yazılım çiziliyor ama hala yanıtını tam olarak alamadığımız sorular var. İşte kullanıcıların ısrarla Microsoft'tan yanıtlarını beklediği sorulardan bazıları...

İlk soru tabi ki Windows 7'nin ne zaman resmi olarak piyasaya sürüleceği. Torrent sitelerine düşen sürümünden bahsetmiyoruz tabi ki. Son halini almış ve kullanılmaya hazır sürüm acaba tam olarak ne zaman satışa sunulacak? Vista'nın piyasaya sürülme tarihi ertelenmiş ve pek çok kullanıcı bu yüzden hayal kırıklığına uğramıştı. Ayrıca bir zamanlar Vista'dan ancak 3 yıl sonra yeni işletim sisteminin piyasaya sürüleceği açıklaması hala geçerli mi? Çünkü eğer bu açıklama geçerliyse Windows 7'ye resmi olarak ancak 2010'un başlarında kavuşabileceğiz demek oluyor.

Vista kullanıcılarına ücretsiz veya çok düşük ücretle Windows 7 güncellemesi söylentilerinin ardından gerçek payı var mı? Eğer varsa bu nasıl ve ne zaman hayata geçecek? Pek çok kullanıcı, özellikle de yeni notebook'larında yüklü gelen Vista'yı kullananlar giderek Windows 7 için sabırsızlanıyorlar. Acaba bu kullanıcılardan Vista'yı beğenmemiş olanlar, Windows 7 için hatırı sayılır bir güncelleme ücreti ödemeden yeni sisteme geçiş yapabilecekler mi?

http://www.chip.com.tr/konu/Windows-7-nin-cevapsiz-sorulari_10383.html
 

Son mesajlar

Üst