Windows 7'de Hangi Anti Virüsler Çalışıyor?

Bu konuyu okuyanlar

Yavuz Şahin-1

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Microsoft'un yaklaşık 4,5 milyon kullanıcının beğenisine sunduğu Windows 7 Beta işletim sisteminde hangi anti virüs programlarının çalıştığını biliyor musunuz?

Günümüzde bilgisayar kullanıcılarının en fazla önem verdiği konulardan biri de güvenlik. Peki yeni işletim sistemi Windows 7'nin Beta sürümünde çalışan Anti Virüs programlarını biliyor musunuz? Microsoft bu işletim sistemi için Norton, AVG ve Kaspersky firmalarının anti virüs yazılımlarını öneriyor. Biz sizler için hemen hemen aklınıza gelebilecek tüm yazılımları denedik.

Sorunsuz çalışanlar: AVG ve AVG Free, Kaspersky Antivirus 2009, Norton AntiVirus 2009, Eset NOD32, Avast! Home Edition, Avira AntiVir Personal, BitDefender Internet Security 2009

Windwos 7 işletim sisteminde çalışmayanlar: McAfee VirusScan Plus, Trend Micro Internet Security Pro, eScan Internet Security Suite, Ahnlab V3 Internet Security 2007.

:: Hangi Anti Virüs programını kullanıyorsunuz?

Yazan: Yavuz Şahin
SDN - http://shiftdelete.net

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
528
Kaspersky kullanıyorum ve bugüne kadar bir sorun yaşamadım.

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Eset nod32...hepsini denedim gerisi hikaye...

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
AVG kurmuştum...uyumsuzluk yaptı basit işlemlerde kasılmalar oldu..bilgisayarı kullanılamaz duruma getirdi..:(
acilen kaldırdım ...rahatladım...hiiç tavsiye edmiyorum

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Windows7 x64 üzerinde Avast! Professional sürümünü kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım, muhteşem ikili oldular adeta...

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
AVG kurmuştum...uyumsuzluk yaptı basit işlemlerde kasılmalar oldu..bilgisayarı kullanılamaz duruma getirdi..:(
acilen kaldırdım ...rahatladım...hiiç tavsiye edmiyorum
AVG senet verse bile kurmam bir daha. PC nin yanına yaklaştırmam.
Güvenlik sistemi mi kilitleme sistemi mi yapmışlar belli değil :devil:

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
antivirüs kullanmıyorum win7 de :D
Allah'a emanet :D
Daha doğrusu bilinçli kullanıcı :D

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Trend micro internet security pro calisiyor ve ben kullaniyorum,
Ama X64 de :)
oburundede calisiyor lakin bir kac ayarlama yapmak gerekiyor aksi halde antivirus yonetimsel haklari devre disi birakiyor ve hic birsey yapamiyorsunuz.
Buda programin kendi kendini engellemesine sebep oluyor bu yuzden kurulum bittikten sonra trend micro yu devre disi birakip gerekli izinleri verdikten sonra calisiyor ama zorlu ve ugrastirici bir is yeniden windows kurmaniza sebep olabilir.

X64 versiyonu ise sadece ag ayarlarini bozuyor,
Yerel ag ayarlarini manuel yaptiginizda internet explorer internete girmeye devam ediyor.

cepo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
avg kulanıyorum kaç yıldan beri ve çok memnunum zlenga sen hangi versiyonu hangi işletim sistemine kurdun bu gune kadar bir çok pc ye avg kurdum dediğin gibi birşeyle hiç karşılaşmadım...

intricate

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Evde Kaspersky internet security işte Nod32 kullanıyorum

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
avg kulanıyorum kaç yıldan beri ve çok memnunum zlenga sen hangi versiyonu hangi işletim sistemine kurdun bu gune kadar bir çok pc ye avg kurdum dediğin gibi birşeyle hiç karşılaşmadım...

AVG yi kurduğumuz işletim sisteminden (Windows 7) bahsediyoruz
AVG ve Microsoft bu sürümün Windows 7 için geliştirildiğini söylüyorlar
Fakat sistem kilitlemeye ve çökertmeye yarıyor sadece..:icon_-1:

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
avg kulanıyorum kaç yıldan beri ve çok memnunum zelenga sen hangi versiyonu hangi işletim sistemine kurdun bu gune kadar bir çok pc ye avg kurdum dediğin gibi birşeyle hiç karşılaşmadım...

ben daha önce Avg kullanmamıştım..İlk Windows 7 kurduğumda Kaspersky kulandım.Başlarda çok uyarı verip rahatsız ediyor ama sonra normale dönüyor..Neyse sonra 64bit denemek istedim. Bu sefer de Windows 7'nin tavsiye sayfasından AVG'yi kurdum. Sürekli kullanmıyorum. Çok program da kurmuş değilim sistemin dengesini bozacak. Galiba bi KliteCodecPack kurdum gerekmediği halde altyazı için...
En basit işlemlerde dakikalarca takılma olunca Virus programından olduğunu anlayarak kaldırdım ve sistem normale döndü..
durum budur..

xismailaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Windows Se7en Beta'da Eset Smart Security Business Edition kullanıyorum.

Sıkıntı yok :D

bemektar26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 7de bunlar çalışmıyo ama Pardus 2008 'de ise hiç bir virüs çalışmıyor... Özgür yazılımın avantajı

onlinedoktor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben windows 7 32bit kullanıyorum antivirus olarakta okunmuş hdd ve monitorede muska bağladım :):)

kayıp kuşak

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Vallahi bildiğim tüm avler çalışıyo avast nod32 kaspersky avg norton avira bitdefender mcfaee rising comodo ha bide bilmediklerim var onlar meçhul

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Spybot S&D full windows 7 de gayet güzel çalışıyor. hatta bir browser virüsünüde geçen silmeme yardımcı oldu.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
win 7 ye gecmedım daha ama gecersemde kis9 olacaktır..