Windows 7 yi hangi programla image almamı tavsiye edersiniz?

Bu konuyu okuyanlar

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Arkadaşlar şu anda kullandığım ve hoşuma giden kurulu windows 7 den bir image dosyası oluşturup ileride tekrar kurabilmek istiyorum.
Bütün güncellemeler, sürücüler kurulmuşken en başa dönmek istemiyorum.

Sizce hangi programla (Acronis, Ghost vs.) ve daha kullanışlı olarak image alabilirim? :helpsmilie:
1. Harddisk>160 GB SATA Windows 7 kurulu
2. Harddisk>80 GB ATA
3. Harddisk>320 GB ATA

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
120
Kesinlikle Acronis çok uzun süre kullandım gayette memnunum

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
tabikide Acronis çünkü şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım ama Ghost da olabilir ama kulanımı biraz zordur Acronis ise çok kolay 2 ekranda halledersin işi ghost imaj boyutu olarak açrinos tan daha küçük alır bu bi artısı tabi

Acronis kullan gitsin mutlu mesut yaşarsınız :D

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Acronis benim de aklımdan geçiyordu. Windows 7 için kullanan var mı diye bakmıştım.

Militarist

Müdavim
Reaksiyon puanı
130
Image for Windows 2.52 (6.18 MB)

ss_ifw_main.png

ss_ifw_bo.png

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Arkadaşlar şu anda kullandığım ve hoşuma giden kurulu windows 7 den bir image dosyası oluşturup ileride tekrar kurabilmek istiyorum.
Bütün güncellemeler, sürücüler kurulmuşken en başa dönmek istemiyorum.

Sizce hangi programla (Acronis, Ghost vs.) ve daha kullanışlı olarak image alabilirim? :helpsmilie:
1. Harddisk>160 GB SATA Windows 7 kurulu
2. Harddisk>80 GB ATA
3. Harddisk>320 GB ATA

Windows 7'nin kendi imaj programı var ve hiç başka bir şeye ihtiyaç duymadan imaj alıyor ve imajı yüklüyor.rise üstadım beğenmedin mi onu vaya bizim bilmediğimiz bir hatası mı var?başka imaj programı arıyorsun.

1-imaj alıyoruz(istersek dvd'ye istersek hddye)
2-ihtiyaç olduğunda (sistem çalışıyorsa buradan)çalışmıyorsa win7 kurulum dvdsi ile başlatıp onar seçeneğinden imajı yüklüyoruz daha kolay ve basit geldi bana başka programla uğraşmaktansa.

Militarist

Müdavim
Reaksiyon puanı
130
Windows 7'nin kendi imaj programı var ve hiç başka bir şeye ihtiyaç duymadan imaj alıyor ve imajı yüklüyor.rise üstadım beğenmedin mi onu vaya bizim bilmediğimiz bir hatası mı var?başka imaj programı arıyorsun.

1-imaj alıyoruz
2-ihtiyaç olduğunda (sistem çalışıyorsa buradan)çalışmıyorsa win7 kurulum dvdsi ile başlatıp onar seçeneğinden imajı yüklüyoruz daha kolay ve basit geldi bana başka programla uğraşmaktansa.

Bu biraz daha büyük image alıyor diyedir. Bildiğim kadarıyla en iyi acronis sıkıştırıyor.

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Bu biraz daha büyük image alıyor diyedir. Bildiğim kadarıyla en iyi acronis sıkıştırıyor.

yeni kurduğum win7'ye sürücüler,ofis vs kurdum 12Gb yer kapladı c:de, bunun win7 ile imajını aldım tek dvd'ye sıkıştırdı :) ama tabi rise üstadımız bizden daha iyi bilir,bir düşündüğü vardır mutlaka.

kavrak

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
benim bir sorum olacak. windows 7 ile imajı geri yüklerken dvd ve ya ürün anahtarı istiyormu? tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyoruz.

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
benim bir sorum olacak. windows 7 ile imajı geri yüklerken dvd ve ya ürün anahtarı istiyormu? tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyoruz.

Hayır ürün anahtarı istemiyor,imaj aldığınızdaki bütün fonksiyonları mevcut hali ile geri yüklüyor

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
aynen bende win 7 nin kendi imaj programını kullanıyorum gayet güzel üstelik türkçe ve daha kolay kullannımı var

tolgasal

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
NTFS dosya sisteminde çalışıyorsan Hiren's Boot CD ile aç, sonrasında norton ghost ile image al. Hızlı, sorunsuz ve yüksek sıkıştırma. Windows üzerinden image almak bazı durumlarda problem çıkarabilir.

Ert_Gun

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Acronis 2010 muhteşem bir program tavsiye ederim image dosyanı onunla oluştur pişman olmazsın

ALMİ

Müdavim
Reaksiyon puanı
60
Acronis gerenk yok Windows nin kendi programı çok sağlam:D

Hedgehog!

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Ghost diyorum. :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ben çok memnunum. Şu anda kullanmış olduğum Win 7 imajınıda Ghost ile aldım.

Bootable Ghost Cd'si ile yaptım. Windows üzerine Ghost kurmadım.

Bu şekilde daha iyi ve sorunsuz oluyor. :thumbup1: :thumbup1:

gokhango

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben win7 ile imaj almıştım geri yüklemeyi deniyecektim. geri yüklerken bir mesaj çıkıyor hardiskiniz imaja uygun şekilde formatlanacak. işlem dışı bırakmak istediğiniz hdd seçin diye bir yazı çıktı.bende tırstım yaniii
1 tane hdd c ve d diye ayırmışım. windows c de.imajı yükleyim derke D sürücüsünden olmayalım dedim vazgeçtim yeniden kur :hammer:
sonra Ghost ile hızlı bir şekilde system ve win7 kurulu kısımların imajını aldım.
Ayrıca Acronic deneyim dedim 2 saat süre yazdı :hammer: vazgeçtim. Ghost 24 dk yedeği aldı.
--------------------------------
ben şimdiye kadar Drive Image programını kullanıyordum ama win 7 parititon ları ile sorunu var.

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Arkadaşlar win 7 ile imaj alırken hızınız düşük yada yüksek olabilir diye bir mesaj veriyor ve dvd yi çıkarıyor.Neden acaba?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Acronis True Image Server version 9.1 (build 3.677)
var bende kendinden çalışan Xp cdsinin içinde, bu da alır mı win7 nin imajını

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Win7 nin imag alma programı daha işlevsel ve ücretsiz :/

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Acronis True İmage 2009 ile C yi D ye yedekledim.Ancak sistem çöktüğü yani açılmadığı zaman D deki yedeği nasıl devreye sokacağım.Bu konuda ayrıntılı bilgi verebilen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.Kolay gelsin.Kendi içinde bootable cd diye bir şey var.Ama DVD+R yi kabul etmiyor.DVD-R koyun diyor.Bu olabilirmi?

captaingreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Windows 7 kullanan arkadaşlar sistemlerindeki özelliklerden haberdar değiller herhalde sürekli farklı arayışlar içindeler bence bunların hiç birine gerek yok Windows 7 kullanıyorsan hiç bişey aramana gerek yok zaten hepsi sistemin içinde var.

EropaKING

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Eminim birçok kullanıcı Win7 içinde BackUP Olayının 3. parti yazılımlar kadar sağlam iş gördüğünü biliyordur..

Amma velakin ortada bir Acronis TRUEIMAGE gerçeği var..Söz konusu Yedekleme ise ben bu işi Acronis'ten başkasına emanet etmem...Tabi yine de herkes kendi kararını kendi verir.

Benim tavsiyem her zaman Acronis :)

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Windows 7 kullanan arkadaşlar sistemlerindeki özelliklerden haberdar değiller herhalde sürekli farklı arayışlar içindeler bence bunların hiç birine gerek yok Windows 7 kullanıyorsan hiç bişey aramana gerek yok zaten hepsi sistemin içinde var.

Arkadaşım kimse arayış içinde değil.Win 7 nin özelliklerini biliyorum.Ancak söyledim imaj almıyor.Çok hızlı yada yavaş diyor,cd yi atıyor.Bütün hızlarını denedim olmuyor.Ondan arayışa geçtim.Bilmem anlatabildim mi:hammer:

ALMİ

Müdavim
Reaksiyon puanı
60
Almi

Windows 7 Professional da nereden yapıyoruz... bir yol gösterirsen...

şimdiden teşekkürler...
Şuan Windows Pro kullanmıyorum Ultimate tekrardan döndüm:D Ancak Pro sürümde de yapman mümkün.

14385455.png

40074562.png

Geri kalanını okuya okuya halledersin.Problem yaşarsan yardım etmeye hazırım:D

Vital3a

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
W7 64 bit kullanıyorum.... İmaj almak 40-50 dk. ---- geri yükleme en az 20 saat sürüyor.... Sistem C / SSD 128 Gb. --- D / 1Tb. Hd.
Bekup klasörü D de yüklü.... Ayrıca sistemim :: İ5 - 3570 K işlemci,, 8Gb remler ve diğer kombinasyonlar da çok mükemmel.......
Ama 20 saat sürüyor........... HIZLI GERİ YÜKLEME YAPAN İMAJ PROĞRAM TAVSİYENİZ VAR MI...?

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Windows 7 ve 8 in kendi sistem görüntüsü oluşturma ve geri yükleme , harici diskden bahsediyorum 15Dk ,gelen bilgisayarların windows,office,framework,driver ve directx lerini kurunca yardımcı programları kurmadan yedeğini alıyorum win7 ortalama 13Gb win8 20Gb yer kaplıyor ve sonrasında harici diskin ana dizinine "WindowsImageBackup" adında yedek oluşturuyor
Harici hdd me imajlar diye bir klasör açtım
E:\İmajlar içine bilgisayara verdiğim kod adında bir klasör daha açıyorum
E:\İmajlar\A001 Win7 32
E:\İmajlar\A002 Win7 64
E:\İmajlar\A003 Win8 32
E:\İmajlar\A004 Win8 64
E:\İmajlar\A005 Win7 32
şeklinde ve ana dizine eklenen "WindowsImageBackup" klasörünü kes yapıştır ile kendisine ait klasöre taşıyorum, imajlar klasöründe yüzlerce bilgisayarın imajı duruyor, bilgisayar geri geldiğinde ilgili klasörden kendisine ait "WindowsImageBackup" klasörünü ana dizine taşıyıp imajı yeniden yükleyip yerine koyuyorum 15dk sürüyor sonrasında Flash, java, güncel programlar aradan çok uzun zaman geçmişse driver güncellemeleri ve sahibine teslim ediyorum. hatta bu işlemleri yaparken başlangıç kurtarma cd sine bile gerek kalmıyor açılırken F8 ile bilgisayarı onar yapıp yüklüyorum imajı.