Windows 7 yi hangi programla image almamı tavsiye edersiniz?

rise

Linux, Windows, ...
Yönetici
Moderatör
Arkadaşlar şu anda kullandığım ve hoşuma giden kurulu windows 7 den bir image dosyası oluşturup ileride tekrar kurabilmek istiyorum.
Bütün güncellemeler, sürücüler kurulmuşken en başa dönmek istemiyorum.

Sizce hangi programla (Acronis, Ghost vs.) ve daha kullanışlı olarak image alabilirim? :helpsmilie:
1. Harddisk>160 GB SATA Windows 7 kurulu
2. Harddisk>80 GB ATA
3. Harddisk>320 GB ATA

tabikide Acronis çünkü şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım ama Ghost da olabilir ama kulanımı biraz zordur Acronis ise çok kolay 2 ekranda halledersin işi ghost imaj boyutu olarak açrinos tan daha küçük alır bu bi artısı tabi

Acronis kullan gitsin mutlu mesut yaşarsınız :D

rise

Linux, Windows, ...
Yönetici
Moderatör
Acronis benim de aklımdan geçiyordu. Windows 7 için kullanan var mı diye bakmıştım.

Image for Windows 2.52 (6.18 MB)

mned

Doçent
Arkadaşlar şu anda kullandığım ve hoşuma giden kurulu windows 7 den bir image dosyası oluşturup ileride tekrar kurabilmek istiyorum.
Bütün güncellemeler, sürücüler kurulmuşken en başa dönmek istemiyorum.

Sizce hangi programla (Acronis, Ghost vs.) ve daha kullanışlı olarak image alabilirim? :helpsmilie:
1. Harddisk>160 GB SATA Windows 7 kurulu
2. Harddisk>80 GB ATA
3. Harddisk>320 GB ATA

Windows 7'nin kendi imaj programı var ve hiç başka bir şeye ihtiyaç duymadan imaj alıyor ve imajı yüklüyor.rise üstadım beğenmedin mi onu vaya bizim bilmediğimiz bir hatası mı var?başka imaj programı arıyorsun.

1-imaj alıyoruz(istersek dvd'ye istersek hddye)
2-ihtiyaç olduğunda (sistem çalışıyorsa buradan)çalışmıyorsa win7 kurulum dvdsi ile başlatıp onar seçeneğinden imajı yüklüyoruz daha kolay ve basit geldi bana başka programla uğraşmaktansa.

Windows 7'nin kendi imaj programı var ve hiç başka bir şeye ihtiyaç duymadan imaj alıyor ve imajı yüklüyor.rise üstadım beğenmedin mi onu vaya bizim bilmediğimiz bir hatası mı var?başka imaj programı arıyorsun.

1-imaj alıyoruz
2-ihtiyaç olduğunda (sistem çalışıyorsa buradan)çalışmıyorsa win7 kurulum dvdsi ile başlatıp onar seçeneğinden imajı yüklüyoruz daha kolay ve basit geldi bana başka programla uğraşmaktansa.

Bu biraz daha büyük image alıyor diyedir. Bildiğim kadarıyla en iyi acronis sıkıştırıyor.

mned

Doçent
Bu biraz daha büyük image alıyor diyedir. Bildiğim kadarıyla en iyi acronis sıkıştırıyor.

yeni kurduğum win7'ye sürücüler,ofis vs kurdum 12Gb yer kapladı c:de, bunun win7 ile imajını aldım tek dvd'ye sıkıştırdı :) ama tabi rise üstadımız bizden daha iyi bilir,bir düşündüğü vardır mutlaka.

kavrak

Profesör
benim bir sorum olacak. windows 7 ile imajı geri yüklerken dvd ve ya ürün anahtarı istiyormu? tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyoruz.

mned

Doçent
benim bir sorum olacak. windows 7 ile imajı geri yüklerken dvd ve ya ürün anahtarı istiyormu? tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyoruz.

Hayır ürün anahtarı istemiyor,imaj aldığınızdaki bütün fonksiyonları mevcut hali ile geri yüklüyor

engin_er

Asistan
aynen bende win 7 nin kendi imaj programını kullanıyorum gayet güzel üstelik türkçe ve daha kolay kullannımı var

tolgasal

Profesör
NTFS dosya sisteminde çalışıyorsan Hiren's Boot CD ile aç, sonrasında norton ghost ile image al. Hızlı, sorunsuz ve yüksek sıkıştırma. Windows üzerinden image almak bazı durumlarda problem çıkarabilir.

Hedgehog!

Doçent
Ghost diyorum. :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ben çok memnunum. Şu anda kullanmış olduğum Win 7 imajınıda Ghost ile aldım.

Bootable Ghost Cd'si ile yaptım. Windows üzerine Ghost kurmadım.

Bu şekilde daha iyi ve sorunsuz oluyor. :thumbup1: :thumbup1:

gokhango

Asistan
ben win7 ile imaj almıştım geri yüklemeyi deniyecektim. geri yüklerken bir mesaj çıkıyor hardiskiniz imaja uygun şekilde formatlanacak. işlem dışı bırakmak istediğiniz hdd seçin diye bir yazı çıktı.bende tırstım yaniii
1 tane hdd c ve d diye ayırmışım. windows c de.imajı yükleyim derke D sürücüsünden olmayalım dedim vazgeçtim yeniden kur :hammer:
sonra Ghost ile hızlı bir şekilde system ve win7 kurulu kısımların imajını aldım.
Ayrıca Acronic deneyim dedim 2 saat süre yazdı :hammer: vazgeçtim. Ghost 24 dk yedeği aldı.
--------------------------------
ben şimdiye kadar Drive Image programını kullanıyordum ama win 7 parititon ları ile sorunu var.

WhiteHawk

Profesör
Arkadaşlar win 7 ile imaj alırken hızınız düşük yada yüksek olabilir diye bir mesaj veriyor ve dvd yi çıkarıyor.Neden acaba?