Windows 7 ye XP Kurulumu

Bu konuyu okuyanlar

Caps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Laptopum aşağıdaki özelliklere sahip;
Windows sürümü: Windows 7 Home Basic
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i7 CPU Q740
RAM: 4,00 GB
Sistem türü: 64 bit İşletim Sistemi

Bu sistemde bazı eski dosyaları açmakta problem çıkıyor uyumluluk ayarlarını değiştirsemde sorun çözülmüyor.

2. Harddiske XP SP3 kurup bu sorunumu halletmek istiyorum bunu nasıl yapabileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz?

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Windows 7 yüklü olan HDD bağlı iken XP kuramazsınız.

Ayrıca Windows 7 de çalışmayan nedir merak ettim ?

webrettin

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
ilk olarak xp daha sonra windows 7 kurarsan istediğin gerçekleşir.

Caps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Windows 7 yüklü olan HDD bağlı iken XP kuramazsınız.

Ayrıca Windows 7 de çalışmayan nedir merak ettim ?

Power DVD ve Nero pragramlarını çalıştırmam mümkün olmadı sanırım portable oldukları için bu sorun oluştu. Ayrıca nostalji yapmak istediğimde eski oyunlarda da uyumluk hatası veriyor. İyice işkence haline geldi 7 yi kullanmak.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Power DVD ve Nero pragramlarını çalıştırmam mümkün olmadı sanırım portable oldukları için bu sorun oluştu. Ayrıca nostalji yapmak istediğimde eski oyunlarda da uyumluk hatası veriyor. İyice işkence haline geldi 7 yi kullanmak.
O portable yazılımlardan bir çoğunu kullanmak risklidir, sistemi allak-bullak edebiliyorlar..
Nero Portable yerine http://www.filehippo.com/download_nero_lite/
PowerDVD için de ya normal sürümü yüklemenizi, ya da farklı bir yazılım kullanmanızı öneririm.

safak27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
7 nin içine sanal xp kurup çalıştırabilirsiniz. Mikrosoftun sitesinde mevcuttur. Ayrıca sıfırdan bilgisayara önce xp yi ardından 7 yi yüklemen gerekir

Caps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
7 nin içine sanal xp kurup çalıştırabilirsiniz. Mikrosoftun sitesinde mevcuttur. Ayrıca sıfırdan bilgisayara önce xp yi ardından 7 yi yüklemen gerekir

Windows 7 home basic için sanal xp yüklenemiyor maalesef.

Windows SE7EN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer xp cd'si varsa sanal xp kullanabilirsin bende home basic kullanıyorum ve sanal xp düzenli çalışıyor.

Yapacakların:
*Önce Google'a "Oracle virtualbox 4.1.8 indir" yaz. Linklerden birinden bilgisayarına kurarsın.
*Virtualbox u aç.
*Açtığında Yukarıda yeni butonu var.Ona tıkla.
*Senden bir ad ve işletim sistemi isteyecektir. Adını yaz Ve aşağıdan bir işletim sistemi ve sürüm seç.
*Senden mb boyutunda büyüklük isteyecektir. (Sakın çok büyük bir rakam yazma.) ve next e tık.
*Ondan sonra sanırım senden bu sefer GB boyutunda büyüklük isteyecek.(yine büyük bir sayı yazma senin hard diskinden alıyor çünkü.(Eğer söylediğim sayfa çıkmadıysa next e tık. ama dikkat et çıkmadıysa dedim.)
*Sonra create diye bir buton çıkacak sanırım. create ye tık.
*Sonra solda bir işletim sistemi çıkacak ona tıkla ve yukarıdaki "BAŞLAT" butonuna tık.
*Sonra bir sayfa çıkacak next de.
*Xp cd'ni tak ve next de.
*Başlat de.
*Ve kuruluma başlayacaktır. Sonunda da nurtopu gibi sanal xp'in oldu tebrikler.
:)

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Eğer xp cd'si varsa sanal xp kullanabilirsin bende home basic kullanıyorum ve sanal xp düzenli çalışıyor.

Yapacakların:
*Önce Google'a "Oracle virtualbox 4.1.8 indir" yaz. Linklerden birinden bilgisayarına kurarsın.
*Virtualbox u aç.
*Açtığında Yukarıda yeni butonu var.Ona tıkla.
*Senden bir ad ve işletim sistemi isteyecektir. Adını yaz Ve aşağıdan bir işletim sistemi ve sürüm seç.
*Senden mb boyutunda büyüklük isteyecektir. (Sakın çok büyük bir rakam yazma.) ve next e tık.
*Ondan sonra sanırım senden bu sefer GB boyutunda büyüklük isteyecek.(yine büyük bir sayı yazma senin hard diskinden alıyor çünkü.(Eğer söylediğim sayfa çıkmadıysa next e tık. ama dikkat et çıkmadıysa dedim.)
*Sonra create diye bir buton çıkacak sanırım. create ye tık.
*Sonra solda bir işletim sistemi çıkacak ona tıkla ve yukarıdaki "BAŞLAT" butonuna tık.
*Sonra bir sayfa çıkacak next de.
*Xp cd'ni tak ve next de.
*Başlat de.
*Ve kuruluma başlayacaktır. Sonunda da nurtopu gibi sanal xp'in oldu tebrikler.
:)

Hem 2010 konusuna, hemde banlı bir kişinin konusuna cevap yazmak nasıl bir mantıkdır???

cpre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
deatmania 2010 yılında yazılmış bir başlığa mesaj yazmak belki o kişinin sorunu çözemez ama başka bir sorunu olan arkadaş için çözüm önerisi olur.
banlı muhabbetine arkadaş cevap vermiş zaten artı banlı olması paylaşım için sınır olmamalı
desperado64 10099 mesajı heralde millete mesaj kutusu dolsun dıye yazarak doldurdun :D

o kadar sorunum arasında bu yazıları okudum ve bu geyiği yapmak istedim Windows SE7EN tanımam
ne güzel bir üye kazanmıssınız paylaşıyor yazıyor iki akıllı çıkıp bir kaç kelam edip üyeyi eleştiriyor ve doğal olarak artık yazmıyor
ve bu iki arkadaş biri hala moderator ne komik bir durum:D

İyi geceler...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bana Window7 yüklü olan Bilgisayara XP kurmamı istediler kurarsam bi sıkıntı olur mu ?