Windows 7, XP ve Vista'yı Solladı

Alengirli

Dekan
Geçtiğimiz günlerde torrent ağlarına düşen Windows 7 build 7000 sürümünün, bu yarım haliyle bile XP ile Vista'ya fark attığı gözlendi.

Microsoft'un CES fuarında enine boyuna tanıtmayı planladığı ve açık beta sürümü(build 7000) bir süre önce torrent ağlarına düşen işletim sistemi Windows 7, henüz tamamlanmamış olmasına rağmen bu haliyle bile birçok işlemi XP ve Vista'dan daha hızlı yapıyor.

Microsoft Bu Sefer Başardı

Açık beta sürümünü XP ve Vista karşısında, bilgisayarı açma, kapatma, dosya değiştirme, kurulum ve diğer genel işlemler ile deneyenler, aynı sistem konfigürasyonunda Windows 7'nin XP ve Vista'yı birkaç işlem haricinde şimdiden geride bıraktığını görüyor. Bu gibi performans testleri genel bir bağlayıcılığa sahip olmasa da, hiç değilse Microsoft'un Vista'dan önemli dersler aldığını gözler önüne seriyor.
:: Windows 7'yi denediniz mi?

Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

balcis

Doçent
bu 7 her ne kadar vista'nın daha düzgün haliyse de buna kavuşmak için de vista'ya ödenen yüzlerce doların üstüne bir de sıfırdan 7'ın lisansı eklenecek. geçmiş olsun şimdiden.

pesimist

Rektör
Onursal Üye
vistayı kurmadım makineme daha. bu söylenildiği gibiyse direk windows 7'ye terfi ederim

Phantom_TM

Doçent
Aldığım dizüstünde Vista yüklüydü. Umarım Windows 7 ek bir ücretle geçiş yaptırır.

tarihte görülmüş bişey değil :D

---- o 0 o -----

yeni version build 7000'i denedim. bikaç yeni görsel ve işlevsel düzenleme yapılmış. yeni başlat çubuğuna alışmamız gerekicek. çalışan uygulamaların isimleri başlat çubuğunda gizlenmiş. ve tüm uygulamaların pencereleri tek bir simgede birleştirilmiş. masa üstünde pencereleri üst'e sürüklediğimizde tam ekran oluyor. sağa veya sola sürüklediğimizde ekranın yarısına sığdırılıyor. klasörden klasöre dosya taşıma olayını pratikte hızlandıran bişey.

bu 7 her ne kadar vista'nın daha düzgün haliyse de buna kavuşmak için de vista'ya ödenen yüzlerce doların üstüne bir de sıfırdan 7'ın lisansı eklenecek. geçmiş olsun şimdiden.

Haklısın abi.

Bu arada indirmenin acelesi yok hele bir tam sürümü çıksın crackleri de çıksın kurarız inşallah.

Invent-

Üyecik
Ben xp ve vista da temayı hep klasik yapıyorum alışkanlık işte başka türlü rahat edemiyorum : ) 7 de peki klasik tema olcakmı gören varmı hiç. yoksa bedavaya verseler almam zaten.

umutuygar

Üyecik
Aldığım dizüstünde Vista yüklüydü. Umarım Windows 7 ek bir ücretle geçiş yaptırır.

Evet, makul bir ücretle sürüm yükseltme mümkün olabilecek.

"Yaşasın korsan" diyen arkadaşa sesleniyorum. Bu yaptıklarının hesabını öteki dünyada vereceksin :devil:

Beta sürümünü virtual box'a kurmaya çalıştım ama kurulumun ortasında (yaklaşık 20 dk sonra) hata verdi ve çıktı. Bir daha da indirip denemek istemedim. Bir sonraki beta sürümünde tekrar indirip deneyeceğim. Ancak vista'nın diğer işletim sistemlerinden tek eksik kalan tarafı hızıydı. Windows 7 ile bunu gerçekten düzeltirlerse bende yükselteceğim.