Windows 7 x64 - Tr/dropper.gen yardım

Bu konuyu okuyanlar

hasbi_muharip

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaslar merhaba.

Asus marka Notebookumda Windows 7 home premium x64 surumunu kullaniyorum(lisansli).
Yaklasik 2 haftadir pc kendi kendine donuyordu arada sirada. Eset kuruluydu. Bende 3-4 gun once virusten suphelendim ve esetin bir ise yaramadigina karar verdim. Eseti kaldirip Kaspersky Internet Security versiyonunu kurdum. Kurar kurmaz tarama yapti ve %temp% gecici dizininde bir virus buldu. Laptopu reboot etmemi istedi. Kabul ettim. Fakat pc acildiginda kaspersky in sadece gorev yoneticisinde yani arkaplandaki islemlerde avp.exe seklinde bulundugunu gordum. Yani arayuz gelmiyordu.

Bende Kaspersky i silip bastan kurmaya karar verdim. Kaspersky i de kaldirdim fakat olaylar bundan sonra basladi.
Laptopumu savunmasiz goren adi virus ya da virusler ele gecirdi.
Windows cok gec aciliyor ve hosgeldiniz ekraninda hatalar vermeye basliyor. Ilk hata asusun kendi uygulamasi olan smartlogon.exe. Akabinde startupta olan butun exe lerden ayri ayri hata raporu aliyorum.Simdilik startuptaki butun programlari kapadim.
Hata raporu ise: uygulama duzgun olarak baslayamadi 0xc0000006 ya da The application failed to start correctly (0xc0000006) Seklinde geliyor ve exe dosyalari calismiyor.

Hicbir exe dosyasi calismiyor o yuzden ne antivirus kurabiliyorum ne de baska birsey...

Guvenli mod da denedim fakat yine ayni maalesef fayda vermedi yine hicbir program acilmiyor..

Asus laptoplarda splashtop adinda kucukk bir isletim sistemi mevcut internete oradan baglanabiliyorum fakat splashtop basit bir isletim sistemi oldugundan dosyalarla ilgili kopyalama tasima disinda hicbir islem yapilamiyor maalesef.

Windows baslangic onarma diye bir secenek var bios ekranina girmeden boot ekraninda f8 e basinca gelen menuden secebiliyorsunuz.
En azindan sistem geri yukleme felan yapabilirim belki diye umuda kapildim fakat uzun surmedi birde baktim ki windows geri yukleme & yedekleme disabled yani kapatilmis!
Halbuki kesinlikle acikti daha Once..

Son Care aklima hiren's boot cd geldi. Splashtop tan indirmeyi basardim. Fakat cd ye cekmek imkansizdi. Komsumuzun pc sinden guc bela 300 mb lik Hiren's Boot Cd yi bir dvd ye Cekmek zorunda kaldim.

Windowsu bu dvd ile boot ettim ve Mini Xp diye bir secenek var oradan xp modunda acmayi guc bela basarabildim.

Su an Hiren's bootcd den mini xp ile boot edilmis durumda. Hiren usta iyi, hos yapmis ama isime yarar bir program bulamadim maalesef. Malwarebyte's anti malware isminde anti-malware program eklemis bu cd ye / programlardan seciyorum fakat bu isletim sisteminde calismaz diyo ne hikmetse? Zaten ram disk olusturdugundan kisitli bir alana sahip oldugum icin baska bir program da kuramiyorum/ kurulacak yeri c/d hdd secsem bile %appdata% ya gerekli dosyalari atamadigindan kuramiyorum herhangi birsey..

Lutfen format demeyin baska Cozumleri olan arkadaslar varsa onlar belirtsinler.. Format en son Care..

Tr/Dropper.gen trojan virusu bulunmakta su an exe dosyalarimda tahminimce cunku bir exe dosyada bu virus uyarusini aldim antiviruslerden birisini calsitirdigimda fakat baska bulamadi henuz diger exe lere bulasmadigindandir belkide.

TEKRAR BELIRTIYORUM EXE OLAN HICBIRSEYI CALISTIRAMIYORUM SISTEMIMDE. HIREN's BOOTCD de XP MODUNDA CALISTIRABILIYORUM EXE LERI FAKAT KURAMIYORUM..

Yardimlariniza ihtiyacim var dostlar.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
kardeş yazında türkçe karakterler çıkmadığı için okumadım ancak trojanların basit çalışma mantıkları vardır. sistemine entegre olmak ile uğraşmazlar sadece program olarak çalışır istedikleri yerde reklam ve çoğalma işi yaparlar.

buna dayanarak kendi uyguladığım 3 adımlık çözümü anlatayım

1) başlat>çalıştır'a girip msconfig.exe yaz tanılama başlangıcını seç ve bilgisayarı yeniden başlat (bu trojanın açılışta çalışmasını engeller)
2) başlat>çalıştır'a girip msconfig.exe yaz başlatma sekmesine geç buradan yüklemediğin güvenmediğin programların işaretini kaldır.
eğer aralarından trojan olduğuna inandığın varsa orada adresi de vardır bizzat silebilirsin
3) başlat>çalıştır'a girip msconfig.exe yaz normal başlangıç'ı seç

msconfig'e de giremyorsan bilgisayarı güvenli modda başlat ve sadece 2. adımı uygula

hasbi_muharip

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hocam duzelttim yazilari hiren's bootcd de ki xp nin tarayicisi ingilizce oldugundan boyle cikmis.. Herneyse arkadaslar yardim edin lutfen Laptop hapis kalmis gibi viruslerin arasinda..:crying:

---------- Post added at 15:17 ---------- Previous post was at 14:52 ----------

Yardim edin lutfen laptop elden gidiyor..

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
drweb bu yazılımla taratıp pcyı sonucu buraya yazarmısın

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Bootable cd den çalışan antivirüsler ile taratabilirsin , kaspersky rescue cd , avira antivir rescue system , avg rescue cd diye aratabilirsin. Yanlız bu temizleme işi windowsun hasarına neden olabilir.

hasbi_muharip

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Dostlar sağolun çözümü buldum. Windows 7 format cdm yoktu bende splashtop işletim sisteminde microsoftun sitesinden Windows 7 home premium indirdim flash belleğime. Daha sonra Hiren's boot cd ile boot edip minixp işletim sisteminde açtım ve bir cd/dvd burn programıyla bir dvdye çektim windows y home premium x86 sürümünü. Format atmak istemedim çünkü Steam falan var yani kurulması ve indirilmesi zor olan zahmetli programlarım vardı o yüzden. Neyse windows 7 home premium x86 eng sürümüymüş ben türkçe diye indirdim ama neyse eski işletim sistemim üzerine kurdum ve şu an pc de virüs, donma vb rastlamadım henüz! Bakalım ilerleyen zamanlarda pc tekrar donacak mı bu arada Kaspersky İnternet Security Kuruyorum şu an.