Windows 7 x64 tavsiye edermisiniz ?

Bu konuyu okuyanlar

matelot_anton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler.Bilgisayarım dell insprion 1564.Sanırım 64 bit desteği bulunuyor fakat bugüne kadar windows 7 ultimate 32 bit kullanmıştım.Bilgisayara bugün windows 7 pro 32 bit format atıldı.Fakat ben 64 biti denemek istiyorum.Sizce geçiş yapmalı mıyım?Sık format atmanın bir sorunu olur mu?cevaplarınız için teşekkürler.Bu arada windows 7 ultimate 64 bit almayı düşünüyorum.Yani kısacası windows 7 professional 32 bit mi?windows 7 ultimate 64 bit mi?1 gün arayla format atmakta düşündürüyor.

T800

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Düşünme bile direk geç :)

matelot_anton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kısa zamanda format atılması sorun olmaz demi?Birde 64 bite uyumlu olduğuna nasıl emin olabilirim?

outcast

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kısa zamanda format atmak bilgisayarına sorun yapmaz ama sana baş ağrısı yapabilir :) baktığım kadarıyla bilgisayar işlemcin core i5 yani 64bit uyumlu. Ayrıca ultimate e okadar para vermeye gerek yok home premium'da işini çok güzel görür.

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
1 gün arayla format atman çok gereksiz olur. 64 bit daha iyidir ama öyle aman aman bir gereklilik değildir. bu sebepten sen bu işi bir sonraki rutin format zamanına ertele derim.

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
64 bit iyidir. Bazı bilgisayarlarda gerçek anlamda performans farkı hissettirse de bazılarında çok fark görülmez. RAM'iniz 4 GB ve üzeri ise 64 bit kullanmanızı tavsiye ederim. Sık format atmak sorun yaratmaz. Bilgisayarınızda Core i5 olduğuna göre cihazınız da yeni sanıyorum. 64 bitin en büyük sıkıntısı eski donanımlar için sürücü bulmak oluyor genelde. Sizin makinenizde ise sorun olacağını sanmıyorum.

matelot_anton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevaplarınız için teşekkürler.Bilgisayarım i3 ve 3gb ram var.Yani yeni değil.En iyisi WebNicki dinleyip diğer formatta geçiş yapmak sanırım.Performansta da çok yükselme olmayacaksa kalsın diyorum şimdilik.

aquess1999

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Cevaplarınız için teşekkürler.Bilgisayarım i3 ve 3gb ram var.Yani yeni değil.En iyisi WebNicki dinleyip diğer formatta geçiş yapmak sanırım.Performansta da çok yükselme olmayacaksa kalsın diyorum şimdilik.
3 gb ramde 64 bitin farkını göreceğini sanmam. :)

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114

3 GB ise 64 bit kurma.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
yuh size 64B için ki bu ultimate için gereken minimum 2GB ram + 256MB rmli ekran kartı yeterli... hala 3GB ile 64B kullanılmaz diye sallamayın... 512MB ile bile kullanabilirsiniz...

ByEGT

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
yuh size 64B için ki bu ultimate için gereken minimum 2GB ram + 256MB rmli ekran kartı yeterli... hala 3GB ile 64B kullanılmaz diye sallamayın... 512MB ile bile kullanabilirsiniz...

32 bit ile en fazla 3,8 GB gibi bir belleği kullanabilirsiniz. 64 bit için böyle bir alt sınır yok. 512 MB ve 1 GB az gelebilir, ama 2 GB ile idare eder.

matelot_anton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konuyu hortlatmak gibi olacak onun için özür dilerim ama yeni konu açmayayım dedim.3gb ramim var biliyorum 64 bite geçmek çok bir fark yaratmayacaktır ancak dell sayfasındaki bilgisayarıma ait bütün sürücülerin 64 bit destekli olması düşündürüyor.Bugünlerde format atacağım yine iki arada bir derede kaldım.

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Konuyu hortlatmak gibi olacak onun için özür dilerim ama yeni konu açmayayım dedim.3gb ramim var biliyorum 64 bite geçmek çok bir fark yaratmayacaktır ancak dell sayfasındaki bilgisayarıma ait bütün sürücülerin 64 bit destekli olması düşündürüyor.Bugünlerde format atacağım yine iki arada bir derede kaldım.

32 ye devam edin. 4gb ram almadığınız müddetçe 32 den şaşmayın.
Ben 4gb kullanıyorum ve halen 32 kullanıyorum. Benim için çokda önemli bir konu değil, bazı programlar 64bit uyumlu olmadıklarından sıkıntı çıkıyor gibi hissediyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
512 mb bile 64 bit işeletım sistemi kurulur diye 64 BİT İŞLETİM sisteminde amac zaten fazladan ram kullanarak pc hızlandırmak 512 MB ramin en az %80ini yediğini düşün ne halt yicen 64 bit işletim sisteminden performans almak istiyorsan 4 GB ram veya daha üstüne ihtiyacın var

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim pcde 3GB ram var... 32Bit'te yavaş olduğunu düşünüyorum ne bilim web tabanlı oyun oynarken bile donuyor yani pc de bi çok işlem yapıyorum ben aşırı şekilde bir sürü herşey açıyorum 64Bit'e geçmeyi düşünüyorum şimdi yüklemeyi denedim ama uyumlu değil gibi bişey geldi benim pc lenovo v560 .... nettende araştırdım v560 lar 64bit felan diye yazıyor ama yükleyemiyorum 64bit i bana bi yardımcı olur musunuz ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkdaşlar benim işletim sistemi 32 bit ama 64 bit cd var format atsam bişi olurmu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler 64 bit format atamıyorum.. bende su an yüklü 32 bit var.. dvd takıyorum görmüyoo format baslamıyoo... bios da yapılması gereken bi ayar var mı bilen yardımcı olsun.. tskler..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bios ayarlarına gir:advanced set up var ona gir hdd nin markası neyse orda yazar onatıkla dvd row unu şeç sonra F10 A BASARAK ÇIK

Son mesajlar