Windows 7 - Windows Gezgini Yanıt Vermiyor

Bu konuyu okuyanlar

^Yağız^

Asistan
Reaksiyon puanı
45
İşletim sistemim ekte var sorunum şu;
Windows 7 Ultimate kullanıyorum 10 dakikada bir windows gezgini yeniden başlatılıyor yanıt vermiyor gibi hatalar alıyorum bunun nedeni nedir çözümü nedir?
(dxdiag)sistem özellikleri.png

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Güncellemeler, virüs koruma vs. herşey olması gerektiği gibi mi ?

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Bilgisayarı Malwarebytes ile taratın. Tekrar deneyin.

Lisans Bul

Doçent
Reaksiyon puanı
593
Format attığınız iso ve yüklediğiniz programlar önemli ayrıntıdır! Format attığınız iso orjinal hash değerine sahip mi? Yoksa oynanmış editlenmiş iso sürümlerinden biri mi? Formatı attğınız gün önemli değildir.Format atarken kullandığınız iso dosyasından tutun da format sonrası bilgisayara yüklediğiniz programlar bu süreçte etkin rol oynayacaktır! Bende Cyb3r_K1ng hocama katılıyorum.Enazından malwarebytes ile tarama yapın!

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
... virüs koruma programı kullanmıyorum bence virüs koruma programları bilgisayarları kastırıyor ...
Ücretli ücretsiz bir antivirüs kullanmıyorsak, zararlıları nasıl görmeyi/engellemeyi düşünüyorsunuz ?

Lisans Bul

Doçent
Reaksiyon puanı
593
Ücretli ücretsiz bir antivirüs kullanmıyorsak, zararlıları nasıl görmeyi/engellemeyi düşünüyorsunuz ?

Bazen ücretsiz antivirüs programları da çözüm olmuyor! Örneğin aynı virüs-zararlı için Avira free virüs bulunamadı temiz sonucu verirken, Avira pro ücretli sürüm anında zararlıyı algılayıp yakalayabiliyor! Bunu kendim test ettim ve gördüm.Ben avira programını örnek verdim :) Herkes arzu ettiği antivirüs programını kullanabilir.En kötü antivirüs bile hiç antivirüs kullanmamaktan iyidir.

Lisans Bul

Doçent
Reaksiyon puanı
593
Kapıyı kilitlemek veya açık bırakmakla eşdeğer bir cümledir bu :)

Aslında en iyi antivirüs insanın kendisi ve bilgisidir! Nerden ne indirdiğini, neye tıkladığını vs iyi bilmek gözlemlemek gerekiyor.Bilinçli kullanıcı zaten kolay kolay zararlı uygulamalara maruz kalmıyor.Antivirüs kullanmayı sevmeyen kişiler deep freez kullanabilirler! Sadece pc ilk açılışta biraz yavaş olur ama sonrasında seri şekilde yola devam edersiniz.Antivirüs şaşar beşer virüse buyur baş köşeye geç diyebilir :) ancak deep freez ne şaşar nede beşer pc'ye bir reset ve olay biter.Resetten sonra bilgisayarınız ilk gün ki gibi temiz güvenilir olacaktır.