Windows 7 Ultimate den Windows 8.1 e geçmeli miyim?

Bu konuyu okuyanlar

vokecik2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Mrb arkadaşlar benim windows 7 ultimate box 64 ve 32bit cdli orjinal yazılımım var ben buna 500lira vermiştim şimdi 8 ve 8.1 çıktı ben ne yapayım şimdi hiç bir bilgim olmadığından soruyorum. Benim şimdi 500lirayı çöpe atıp bir o kadar da windows 8.1e yazılımına mı vereyim veya bu durumda yükseltme gibi bir durumum var mı? (tabi yine lisanslı olması şartıyla)

Son olarak win7 ultimate ile win 8.1in arasında ne gibi farklar var.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
İkisinide kullandım ve arasında hiçbir fark göremedim.

Düşük performanslı bilgisayarlarda ise daha hızlı ve stabil olduğuna katılıyorum. En basitinden Aero yok. Bu performansı olumlu yönde etkiler. He Windows 7' i de Aero devre dışı bırakıp kullanın yine aynı sonucu verir.

Bana kalırsa geçme. Windows 7 yerine oturmuş bir sistem. 1-2 sene sonra Windows 9 çıkar kampanya vs aracılığıyla onu al derim.

vokecik2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hemen geç ama para verme.....
O nasıl olucak :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

İkisinide kullandım ve arasında hiçbir fark göremedim.

Düşük performanslı bilgisayarlarda ise daha hızlı ve stabil olduğuna katılıyorum. En basitinden Aero yok. Bu performansı olumlu yönde etkiler. He Windows 7' i de Aero devre dışı bırakıp kullanın yine aynı sonucu verir.

Bana kalırsa geçme. Windows 7 yerine oturmuş bir sistem. 1-2 sene sonra Windows 9 çıkar kampanya vs aracılığıyla onu al derim.
Yorumun için tşk ya benim zaten sıkıntım yeni bir sistem kuracağım oyun canavarı yaklaşık 3000tl bütçem var onun için bu konuda kararsız kaldım sistem zaten canavar olucak wind 8 olmaması çok etkileyeceğini sanmıyorum sizce nasıl etkiler

HARBİKIZ

Müdavim
Reaksiyon puanı
132

Yorumun için tşk ya benim zaten sıkıntım yeni bir sistem kuracağım oyun canavarı yaklaşık 3000tl bütçem var onun için bu konuda kararsız kaldım sistem zaten canavar olucak wind 8 olmaması çok etkileyeceğini sanmıyorum sizce nasıl etkiler
nette araştır burda yazmak yasak......

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662

Windows 8' i çok kullanmadığımdan oyun konusunda pek yorum yapamam. Ama FPS' in düşük olduğunu söyleyenler, bazı oyunlarda uyum sorunu çıkarttığından bahsediliyor.

equivalent

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bir süre daha Windows 7 kullan diye düşünüyorum.

tatar59

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Kesinlikle win7 de kal. Windows 8.1 kullandım açıkcası donanımları tam olarak tanımıyor örneğin ekran kartına yaptıgım çoğu ayar win 8 de hata verip sonlanıyor :) desteklemeyen uygulamalarda mavi ekran veriyor :D kocaman bi üzgün işareti baya sinir bozucu. Win 7 de kal.

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Geçmekle kazanacağın çok şey yok, geçmemekle kaybedeceğin çok şey yok. Ödeyeceğin fiyat 70 TL olsa geç derim, ama şu anda ödemen geeken para bunun çok üstünde o yüzden geçmemen daha mantıklı. Lisanslı yazılım taraftarı olduğum için öteki yana hiç değinmiyorum.