Windows 7 orjinal iso el değmemiş

Bu konuyu okuyanlar

_Tankçı_Baba_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Selamlar.
Windows 7 format atıcam sitesinde serial istiyor başka bir bildiğiniz varmı orjinal iso el değmemiş ?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,950
Selamlar.
Windows 7 format atıcam sitesinde serial istiyor başka bir bildiğiniz varmı orjinal iso el değmemiş ?
Windows Office ISO Downloader indirip, Microsoft tan indireceksin. Benim "Windows 7 UEFI Destekliyor! İşte Kanıtı" adlı konumda Windows 7 Ultimate SP1 64 Bit İngilizce linki vermiştim Microsoft tan.

_Tankçı_Baba_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Windows Office ISO Downloader indirip, Microsoft tan indireceksin. Benim "Windows 7 UEFI Destekliyor! İşte Kanıtı" adlı konumda Windows 7 Ultimate SP1 64 Bit İngilizce linki vermiştim Microsoft tan.
Peki Windows 8.1 kullanılır mı şu anda 7 ile 8.1 arasında kaldım

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,950
Peki Windows 8.1 kullanılır mı şu anda 7 ile 8.1 arasında kaldım
7'in desteği yok. 8.1'in var. 8.1 daha mantıklı olabilir. Ama, 7'nin kullanılmaz olduğunu anlamına gelmez. Seçim sizin yani. :) UEFI destekliyorsa anakart, UEFI kurulum yapmayı unutmayın.

_Tankçı_Baba_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
7'in desteği yok. 8.1'in var. 8.1 daha mantıklı olabilir. Ama, 7'nin kullanılmaz olduğunu anlamına gelmez. Seçim sizin yani. :) UEFI destekliyorsa anakart, UEFI kurulum yapmayı unutmayın.
Çok teşekkürler (anakart desteği yok :( )

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Windows 7'nin normalde orijinal el değmemiş iso'ların da uefi yok diye biliyorum elimde oynanmamış her sürümün iso'su var hiç birinde efi klasörü yok mesela Windows 8.1 iso'su var bende onun iso'sunu açınca efi klasörü var ama windows 7'de yok. Ayrıca şunu da ekliyim uefi modun da windows 7 kuramıyorum zaten oynanmış iso ile uefi kuruluyor anca.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,950
Windows 7'nin normalde orijinal el değmemiş iso'ların da uefi yok diye biliyorum elimde oynanmamış her sürümün iso'su var hiç birinde efi klasörü yok mesela Windows 8.1 iso'su var bende onun iso'sunu açınca efi klasörü var ama windows 7'de yok. Ayrıca şunu da ekliyim uefi modun da windows 7 kuramıyorum zaten oynanmış iso ile uefi kuruluyor anca.
XP de bile UEFI var?
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Windows Server 7

Sendeki ISO larda neden yok bilemiyorum. Bence korsan ama. Windows Longhorn larda bile var.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,950
Bu sitedeki Türkçe Windows 7 ISO linklerinin tamamı kırılmış maalesef. :(
Windows Office ISO Downloader da var Microsoft linkleri 7'in. 32 ve 64 bit SP1. Ama Escrow sürüm. :)

Bu sitedeki Türkçe Windows 7 ISO linklerinin tamamı kırılmış maalesef. :(
Archive.org dan ver. Windows 7 Starter SP1 yaz. Çıkar.

32 bit ve var( View Contents e tıkla):

Windows Server 7

6801.winmain_win7m3
Reaksiyon puanı
563
Windows Office ISO Downloader da var Microsoft linkleri 7'in. 32 ve 64 bit SP1. Ama Escrow sürüm. :)

Archive.org dan ver. Windows 7 Starter SP1 yaz. Çıkar.
Normal Windows 7 kırık, Windows 7 (August 2018) ise Escrow dedin. Fakat arkadaşa Final sürümü lazım olabilir.

3 Tane Türkçe ISO buldum, fakat orijinal mi onu bilmiyorum.
  1. Home Basic x86 RTM
  2. Home Premium x64 SP1
  3. Home Premium x86 SP1

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,950
Normal Windows 7 kırık, Windows 7 (August 2018) ise Escrow dedin. Fakat arkadaşa Final sürümü lazım olabilir.

3 Tane Türkçe ISO buldum, fakat orijinal mi onu bilmiyorum.
  1. Home Basic x86 RTM
  2. Home Premium x64 SP1
  3. Home Premium x86 SP1
Türklerin çoğu UEFI yok zannettiğinden hiç ellemiyorlar EFI klasörüne. :)

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
XP de bile UEFI var?

@Windows Server 7

Sendeki ISO larda neden yok bilemiyorum. Bence korsan ama. Windows Longhorn larda bile var.

Dostum microsoft'un resmi sitesinden indirdiğim iso'lar hepsi. Hatta techbench ve iso downloader ile de indirmiştim onlarda da yoktu uefi.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,950
Dostum microsoft'un resmi sitesinden indirdiğim iso'lar hepsi. Hatta techbench ve iso downloader ile de indirmiştim onlarda da yoktu uefi.
O ISO larda neden yok bilmiyorumda. Orijinal Windows Vista SP1 ve üstü kutulu satın aldığında 64 bit olarak UEFI kurulum yapabiliyorsun. İçinde var çünkü. 2009 senesinde yabancı bir forumda Intel DP35DP anakarta orijinal DVD yi takıp UEFI GPT olarak kurduğunu yazmış bir kişi. Diğer kişilerde başka LGA775 anakartlarında kurmuşlar.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
O ISO larda neden yok bilmiyorumda. Orijinal Windows Vista SP1 ve üstü kutulu satın aldığında 64 bit olarak UEFI kurulum yapabiliyorsun. İçinde var çünkü. 2009 senesinde yabancı bir forumda Intel DP35DP anakarta orijinal DVD yi takıp UEFI GPT olarak kurduğunu yazmış bir kişi. Diğer kişilerde başka LGA775 anakartlarında kurmuşlar.

Dostum valla bir sürü iso var bende denedim hatta yok yani efi klasörü yok bir kere anca oynanmış editlenmiş sistemlerde oluyor uefi.

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Son düzenleme: