Windows 7 Müzik Dinlerken Takılıyor

Bu konuyu okuyanlar

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Evet arkadaşlar yeni yükledim Windows 7'yi ama müzik dinlerken takılıyor sık sık.İşlemci 2.5 GHz (oc) Ram 1.5 GB bunu engellemenin bi yolu var mı?

---------- saat 02:19 eklendi ---------- önceki mesaj saat 02:04 eklenmişti ----------

Flood için özür dilerim ama acil cevap almam gerekiyor yoksa XP'ye geçiş yapmak zorundayım :(

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Hangi sürüm Windows 7, 32/64 bit mimarisi nedir ?

Ve müzik dinlerken hangi yazılımı kullanıyorsunuz ?

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Sürüm Ultimate 32 Bit. Aimp 2,Winamp ve Media Player'da dinledim hepsinde aynı.Sadece Aimpte biraz daha az ona da öncelik atadım ondan olabilir ama yine de devam ediyor.Herhangi bir pencereyi açtığımda neredeyse mouseu kıpırdattığımda takılıyor.Lütfen birisi çözüm bulsun :(

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
işlemci ısısını kontrol et sürücülerden biri pio modunda çalışıyor olabilir dma ya al ses kartı sürücünü güncelle :)

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Freewill işlemcide bi sorun yok.Xp'den yeni geçiş yaptım o zaman normaldi.DMA derken neyi kastettin onu anlamadım :D Rise verdiğin programı yükledim ama onda da oluyor aynısı :D

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Sadece müzik dinlerken mi, herşeyde mi takılıyor ?

Bize resimde CPU yazan resme tıkladıktan sonra bir resim alabilir misin ?

c9af2a47.png

Ayrıca bkz.

http://forum.shiftdelete.net/sdn-ha...167153-islemci-neden-yuzde-yuz-calisiyor.html

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
İşlemci ısısı normal hatta normalden daha soğuk sürücüyü güncelledim ama hala devam ediyor Xp'de böyle bir sorun olmuyordu :( Lütfen bir çözüm Windows 7'yi çok sevdim bırakmak istemiyorum :D İşlemci kullanımı normal tam kullanım söz konusu değil.Sadece müzik dinlerken oluyor arada mouse da takılıyor :( Ha bi de bende sistem boşta işlemi görünmüyor :D Neden? Ha tamam buldum sistem boşta işlemini evet fazla kullanıyor nasıl önleyebilirim?

---------- saat 02:50 eklendi ---------- önceki mesaj saat 02:42 eklenmişti ----------

Rise senin attığın linkte sağ tıklayıp önceliği düşürün diyor ancak sağ tıklayamıyorum ki :( Sistem boşta İşlemini kapatsam bir sorun olur mu?

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Sistem boşta işlemini sonlandırmayın..

Windows orijinal mi? en başta sormamız gereken buydu aslında :)
Çünkü dediğiniz gibiyse çalışma şekli normal değil..

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Windows Crackli :D Orijinal alabilecek kadar param yok malesef.

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Bence 1,5 GB az geliyor olabilir. Bende Creative Live Audigy 7+1 ses karrı vrdı 512MB'ta aynı böyle takılmalar oluyordu müzikte.. 1 GB yapmıştım geçmişti. Senin de Ram'in Win 7 için biraz düşük 32 bit için 2 GB 64bit iin 4GB tavsiye ediyorlar.

byesref

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aynı sorun bende vardı ve bios güncellemesi yaptım hiç bir sorunum kalmadı. notebook umun markası acer.

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Ben nasıl BİOS güncellemesi yapılacağını bilmiyorum.Windows 7 için sistem incelemesi programıyla incelettiğimde önerilenin 1 GB olduğunu 1.5 GB Ramin yeterli olduğunu söyledi.

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar Rami yükselttim 2 yaptım ancak hala az da olsa takılma oluyor pencere açarken yada internette gezinirken.Acaba Windowsumda mı sorun var? :(

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
HDD'de bi sorun yok yeni yaptım bad sector felan yok temiz HDD ne olduysa Windows 7de olmaya başladı :D

---------- saat 17:32 eklendi ---------- önceki mesaj saat 17:30 eklenmişti ----------

Hocam Aimp2 kullanıyorum ama Daum'u da denicem hemen :D

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
HDD'de bi sorun yok yeni yaptım bad sector felan yok temiz HDD ne olduysa Windows 7de olmaya başladı :D

---------- saat 17:32 eklendi ---------- önceki mesaj saat 17:30 eklenmişti ----------

Hocam Aimp2 kullanıyorum ama Daum'u da denicem hemen :D

bilgilendirirsen sevinirim

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Daumda da ufaktan devam ediyor anlamadım gerçekten :( İşlemci desem 2.5 Ghz tek çekirdek yetmesi lazım ekran kartı 256 MB acaba ondan olabilir mi?

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Aimpi kaldırmadım winampı kaldırmıştım zaten hemen kaldırayım ama bişey farketmezki :)

Kaldırdım ve pek bişey farketmedi :D

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar sorunun nedeni kendi Windows'ummuş yardımlarınız için çok teşekkür ederim :)

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Evet başka CD ile kurulum yapınca düzeldi hemen :D

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
bende bu sorun var hala,bişe yuklerken pc ye müzikte takılıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben aynı sorunu bir mimar arkadaşımın bilgisayarında yaşadım.

Çift Xeon işlemci. 32gb ram. sağlam bir bilgisayar.
windows 7 64 bit kurduktan sonra masaüstünde her 2-3 saniyede bir takılmalar oluyordu. film, müzik, autocad. herne varsa aynı şeklide takılıyordu.

çözümü windows hizmetlerinden > "masaüstü pencere yöneticisi oturum yöneticisi" hizmetini durdurup iptal ederek buldum.

3 gündür problemsiz bir şekilde çalışıyor.

bu hizmet masaüstünüzdeki pencerelerin saydamlığı, efektleri gibi olayları gerçekleştiriyor.

iyi çalışmalar.

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
aynı sorun bendede var hala sorun devam ediyor ,yardım edin lütfen :(