Windows 7 mi Windows 10 mu? Yoksa 8.1 mi?

Bu konuyu okuyanlar

WhiteWalkerTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
windows 8.1 pro mu kurayım? napayım son kez aydınlatın benii .D

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Bu arada P/F konusunda İntel ve nvidia daha iyi intel harici ekran kartlarını daha çıkarmadığı için herkes mecburi nvidia alıyor ama harici kart çıkarsa gtx 750 gibi bir p/f patlaması olacak. xd
Mesaj otomatik birleştirildi:

windows 8.1 pro mu kurayım? napayım son kez aydınlatın benii .D
en fazla 8 kurabilirsin.

ya da sistem yükseltme yapman gerekecek key almak yerine sistem alabilirdin.

WhiteWalkerTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
8.1 home kurduktan sonra ekran kart driver'ını hangisini kurayım benim kart için iki seçenek var biri beta da olan yeni arayüzlü biri eski olan ama tam sürüm.
Catalyst Software Suite
Radeon Software Crimson Edition Beta
hangisi sizce?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
8.1 home kurduktan sonra ekran kart driver'ını hangisini kurayım benim kart için iki seçenek var biri beta da olan yeni arayüzlü biri eski olan ama tam sürüm.
Catalyst Software Suite
Radeon Software Crimson Edition Beta
hangisi sizce?
Tüm driver indiren programlar son sürümü indiriyor.

WhiteWalkerTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
ben kendim elle sitelerinden setup kurarak indiriyorum. driver booster'dan bi sürücü kurmuştum pcı express ile ilgili mavi ekran verdirtti.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
@_X_

Sanırım lite edition sürümler forumda sorun değil ama bir moderatör için sorun ve pc'nin max desteği win8 olduğu için win 7 kurması gerekecek.

Son düzenleyen moderatör:

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
@VECTORRR
@Türkçesever

Belirttigim Sürüm Normal Bir Sekilde 3. Parti Uygulamalari Olmaksizin Etkinlestirilmesi Mumkun.
Güven Konusuna Gelince Evet Bu Durum Dezavantaj Gibi Dursada, Genel Olarak Windows'un Kendisi Güvenilir Degil.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Belirttigim Sürüm Normal Bir Sekilde 3. Parti Uygulamalari Olmaksizin Etkinlestirilmesi Mumkun.
Güven Konusuna Gelince Evet Bu Durum Dezavantaj Gibi Dursada, Genel Olarak Windows'un Kendisi Güvenilir Degil.

Açıkçası Microsoft Windows konusu biraz uzun sürer. Ben GNU/Linux kullanıyorum.

Bence ISO dosyalarının Microsoft'un sitesinden indirilmesi daha doğru olur. Microsoft bence onlara göre daha güvenilir çünkü Microsoft, büyük bir kuruluş. Diğerinde bu düzenlemeyi veya düzenlemeleri kimin yaptığı belli mi?

Sanırım sizin ilk satırda belirttiğiniz yöntemin varsayılan olarak gelmesi forum kurallarıyla biraz ters düşüyor. Umarım yanlış anlamışımdır.

Bence kimin aynı fikirde olduğu önemli değildir. Bence önemli olan fikrin forum kurallarıyla uygun olmasıdır. Bence uygundur.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Açıkçası Microsoft Windows konusu biraz uzun sürer. Ben GNU/Linux kullanıyorum.

Bence ISO dosyalarının Microsoft'un sitesinden indirilmesi daha doğru olur. Microsoft bence onlara göre daha güvenilir çünkü Microsoft, büyük bir kuruluş. Diğerinde bu düzenlemeyi veya düzenlemeleri kimin yaptığı belli mi?

Konu Cok Farkli Yerlere Gitti Gidecek Fakat Belirtmekte Fayda Var.
Editleyen Kisinin Web Sayfasi ve Iletisim Bilgileri Mevcut.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Konu Cok Farkli Yerlere Gitti Gidecek Fakat Belirtmekte Fayda Var.
Editleyen Kisinin Web Sayfasi ve Iletisim Bilgileri Mevcut.

Bence bu büyük bir kuruluş olmadığı, eğer düşündüğüm gibi ise yaptığının forum kurallarına aykırı olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

@_X_'in de belirttiği üzere tartışmanın uzamaması daha doğru olur. Ben de forum kurallarını uygulamak ile sorumluyum.

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
7 64 bit kur windows update hizmetlerden kapat sürücüleri yükle mis gibi kullan ben öyle yapıyorum

WhiteWalkerTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhaba gençler, 120GB Sandisk Plus SSD aldım. 130tl'ye indirimdeydi hb'de. Bu gelince Windows 10 kurucam fotolar falan da hdd'de durcak nasıl fikir?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Merhaba gençler, 120GB Sandisk Plus SSD aldım. 130tl'ye indirimdeydi hb'de. Bu gelince Windows 10 kurucam fotolar falan da hdd'de durcak nasıl fikir?
windows 10 HDD'de de iyi çalışıyor yani denedim sorunsuz çalışıyor ama yine de şunu öneririm.
67 tl'ye depolaması 2 kat daha fazla...

240GB daha iyi olur bazen 120 GB yetmeyebiliyor.

WhiteWalkerTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
HI-LEVEL'a para vermem. ancak tek yapacağım işlem chrome. oyun oynadığım da bi tek lol var. yetecektir 120gb. 1 sene idare etsin sonra zaten laptop alıcam

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
iyi forumlar, bilgisayarım 9 yıllık özellikleri ise :
amd athlon x2 3.20ghz cpu
kingstone 4gb ram, ddr3 ( sonradan upgrade edildi )
radeon hd 5000 series 1gb ekran kartı
ecs a750gm-m v7.0 ana kart

bu bilgisayarda windows 10'u 1 yıldır kullanıyorum ancak son büyük güncellemeler de aşırı kasmalar olmaya başladı artık windows 7 akıcılığını şuan alamıyorum oyun oynamıyorum sadece işim chrome üzerinden yürüyor. ha bazen lol diye bir oyun oynuyorum ama zaten düşük gereksinimli bir oyun. sizce windows 7 mi kurayım yoksa windows 8.1 mi? not: windows 10 görünümünden windows 7ye geçmekte koyacak biraz :D
Benim laptobumdan iyi :O

Son mesajlar