Windows 7 mavi ekran hatası ve sonrasında olanlar

Bu konuyu okuyanlar

combomdak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle merhaba...

siteyi incelediğimde benzer konular açılmış fakat daha farklı bir sorun yaşadığımdan yeni konu açma gereği duyuyorum..aynı konu daha önce açıldı ve gözümden kaçtıysa affola...

sorunuma gelince:

win7 ultimate 32bit işletim sistemi kullanıyorum..bilgisayarım mavi ekran hatası verip kapanıyor..açıldığında cd veya dvd den başlatmak için herhangi bir tuşa basın yazısı çıkıyor..tabi bastığımda cd falan olmadığından öylece kalıyor..bilgisayarı kapatıp tekrar açıyorum..bu defa hata denetimi çıkıyor..f8 e basıp güvenli mod da ya da başka türlü açmaya çalışıyorum yine de olmuyor...

hata denetimi bittiğinde bir hata bulamadığını söylüyor ve tekrar başlatıyor..yeniden açılışta tekrar hata denetimine geçiyor..f8 e basıp hata ayıklama modunu çalıştırdığımda bilgisayar açılıyor..ama işte sorun ondan sonra başlıyor :)

bilgisayar açılıyor fakat kurduğum programlar çalışmıyor ve kaldırdığım programlar ekle/kaldır da duruyor..silmeye çalışırsam dosya bulunamadı diyor ve kaldırmıyor...yani yeniden açıldığında bilgisayar sanki eski tarihli bir geri yükleme noktasına geçiş yapıyor..

bilgisayarı daha önceden aldığım image dosyası yardımıyla tekrar kuruyorum ve öyle hallediyorum sorunu..sorunu hallettikten sonra geri yükleme noktası oluşturuyorum fakat 2-3 gün sonra o oluşturduğum geri yükleme noktası nasıl oluyorsa yok oluyor..işim nedeniyle sürekli kullanmam gerekiyor ve uzun süreli bir tamir sürecine giremiyorum..virüs programı olarak microsoft security essentials-Malwarebytes Anti-Malware-CA Security Center-avg bulunmakta..virüs taramalarında bir şey bulamıyorlar..hepsi birlikte çalışmıyor ama,çakışma durumundan dolayı olduğunu sanmıyorum o yüzden..

dxdiag dosyası ile bilgisayarın tüm özellikleri aşşağıda...lütfen yardımcı olun..çok uzun oldu biliyorum..kusura bakmayın..saygılarımla hoşça kalasınız

DxDiag

System Information
------------------
Time of this report: 11/3/2013, 00:04:21
Machine name: ÖZDEMIR60
Operating System: Windows 7 Ultimate 32-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_gdr.130828-1532)
Language: Turkish (Regional Setting: Turkish)
System Manufacturer: ASUSTeK Computer Inc.
System Model: K52JT
BIOS: BIOS Date: 10/30/09 15:13:23 Ver: 08.00.10
Processor: Intel(R) Core(TM) i5 CPU M 480 @ 2.67GHz (4 CPUs), ~2.7GHz
Memory: 4096MB RAM
Available OS Memory: 3052MB RAM
Page File: 1558MB used, 4542MB available
Windows Dir: C:\Windows
DirectX Version: DirectX 1

combomdak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ilginiz için teşekkür ederim..
format atamıyorum çünkü elimde bulunan orjinal windows kayboldu..daha önce aldığım image üzerinden kuruyorum...yalnız bu image northon ghost ile alınmış bir image..