Soru Windows 7 kullanmak istiyorum ama desteği kesildi

Bu konuyu okuyanlar

lutfullahyaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 10 kullanıcıyım ilk bilgisaayrım win 10 du o zamanlar yeniydi hdd vardı ama yine çok güzeldi yavaşlama yoktu ama bu bilgisayarımda öyle olmadı çok yavaş ve ssd alacak kadar güçlü değilim
sizce Windows 7 geçmelimiyim çünkü Windows 10 için SSD şart yoksa benim gibi açılması açıldıktan sonra kendine gemesi pc nin bayağı uzun sürüyo
Windows 7'ye geçmeli miyim?

Sistemim:
Intel 3470-S 3.60 TURBO 4.00 GHZ
12 GB RAM hızı galiba 2700 MHz
500 GB SATA HDD(rpm bilinmiyor)
500 GB SATA HDD(rpm bilinmiyor)
AMD HD 4600 SERİES 1GB

Son düzenleyen moderatör:

hasanpro309

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sisteminiz win 10 için gayet yeterli birqz para biriktirirseniz SSD almanızı tavsie ederim fakat illede bütçem yok derseniz bende eski win 7 kullanıcısıyım açıkcası desteği hiç kullandığımı hatırlamam fakat bazı programların güncellemeleri gelmeyebilir ama geçerseniz performans artışı görme ihtimliniz bayağı yüksek
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama aynı zamanda antivürüs programıda yüklem3nizi tavsiye ederim eğer geçicekseniz

neptün yüksel

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
100
Yani senin bilgisayarın için güncel sürümlerde bile destek yok. Performans istiyorsan illaha Linux dağıtımlarda kullanabilirsin. Sürücü desteği bile vardır.

Kısaca Windows 7 kullanmadan bir sorun yoktur.

Jubei

Profesör
Reaksiyon puanı
477
Merhaba.
Benim tavsiyem de SSD almanız yönünde olacaktır, ancak o zamana kadar biraz daha HDD performansı için yazılımsal veya donanımsal RAID denemenizi öneririm, burada ve diğer bir çok sitede nasıl RAID yapılacağı ile ilgili bilgi bulabilirsiniz.