Windows 7 formatdan sonra internet cok yavasladi

Bu konuyu okuyanlar

mehmetnaim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Iyi gunler arkadaslar.

Bilgisayardan pek anlamadigim icin belki sizin icin onemsiz bir konudur fakat benim icin cok buyuk bir sorun var umarim yardim edebilirsiniz. Burda yardim alacagim kimse olmadigi icin elimden geldigince internetden yardim almaya calisiyorum. Acer marka laptopuma bundan 8 gun once turkiyeden aldigim windows 7 cd ile format attim. Fakat ne olduysa bu formatdan sonra oldu. Alindigindan beri yaklasik 1.5 yildir bilgisayar format gormedi. Bu sebeple format atmak istedim. Fakat formatdan sonra tabir uygun olursa internet dibe vurdu.

SImdi acikcasi internet bizim icin onemli zira yurt disinda yasadigimiz icin tek baglantimiz bu vatanimizla. Formatdan once tv olsun dizi olsun genede rahatca izleyebiliyordum ama su an bir dizi actigimda maalesef izlemiyorum. 3 saniye gosterip yaklasik 30, 40 saniye tekrar ariyor (yada donuyor yada nasil tarif ediyorsaniz) sonra tekrar 3 saniye gosterip tekrar donuyor. yani tv ve dizi izlememiz tamamen bitti hatta gazeteleri bile yaklasik 5-6 dakikada aciyor (haberturk gibi)

Simdi internede elimden geldigince arastirdim sorun ne olabilecegi konusunda.

oneri soyleyenler cd orjinal olmadigi icin virus olabilir demislerdi. Virus taramasi yaptim bilgisayar temiz zaten windows isletim sistemi su an hizli onda bir sorun yok butun sorunum internet ile ilgili.

ekran karti guncel degil dediler nvidia nin sitesine gidip en son surum driveri indirdim (kendi ekran karti modelimde) buda yetmedi aygit yoneticisine gidip butun driverlari (camerada dahil) guncellestirdim hepsi gunce dedi.

Adobe flash playerdan dir dediler 3 kere silip tekrar yukledim (fakat benim ki adobe flash player 11 active x) fakat degisen birsey olmadi.

dediler ki windows guncelleme yapiyor eyvallah dedim. bugun 8.gun yani internetin yavasligi format atildikdan sonra nasilsa suanda ayni hicbir degisiklik yok. Yani birazcik dahi olsa hizlanmadi internet.

Baglanti sorunu var dediler baska laptop getirdik guzel baglaniyor.

tekrar format at dediler tam 3 kere attim (bu 3cusu) sorun 3unde de ayni. Yani ne dizi izlebiliyorum nede youtube dan yada internetn tv izleyebiliyorum. Baska sitelere bunun gibi baglaniyor ama yavas. Ama diziler, tv ve youtube acikcasi bitti benim icin. Yani sorun ne olabilecegi hakkinda bana yardim edilirmisiniz.

Benim bilgisayrin ozelliklerini yazayim: Ace Aspire 5742g intel core i5 460m, 4 gb ddr3 memory, nvidia geforce gt 420m (2 gb) ekran karti isletim sistemi windows 7 professional 64 bit.

Yalniz bilgisayar bilgim sizin gibi degil eger cok basit anlatip yardim edebilirseniz cok cok sevinirim. SImdiden tesekkur ederim

Edit: AYgit yoneticisini kontrol ettim soru isareti yok birde hergun guncelliyorum guncelleme yok diyor. Sorun nerde bir turlu bulamadim.

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Wireless Lan driver'ının kurulması lazım. Arkadaşın verdiği linkten indirip kurabilirsiniz.

mehmetnaim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
oncelikle vakit ayirip cevap verdiginiz icin topsecretkursad ve erenberk moderator kardesimiz tesekkur ederim Allah razi olsun. topsecretkursad kardes verdigin linkdeki wireless lardan en altdaki olan Wireless_Broadcom_5.100.249.2_Win7x86x64 ben yuklu idi. Mesajindan sonra tavsiyene uyup wireless in driverini silip soyledigin gibi ortadaki Wireless_WLAN_Atheros_9.2.0.439_Win7x86x64 driverini yukleyip restart yaptim makinayi. Sonuc bir onceki wireless driveri ile ayni idi. Sonra bu driverida silip bir usteki Wireless_WLAN_Broadcom_5.100.82.95_W7x86x64 yukledim gene makinayi restart ettim. Sonuc gene ayni. Yani sonuc oyle ayniki 3 driverda da actigim dizide duraklama yerleri ve saniyeleri bile ayni.

Anlamadim gitti bu isi. Mutlaka bir yerde bir hata yaptim ama isde bilgi olmadigi icin bulamiyoruz hatayi. Biz driverlari yukleyince hersey olucak saniyoruz. Bu arada bilgi olmasi icin eternet driverimda bu Lan_Broadcom_15.2.0.4_W7x86x64. Ayrica bende adobe flash player 11 direct x yuklu. Bazi yerlerde sorun flash playerdan da kaynaklanir dediler ama ben eski surumlerini bulamadim heryerde 11 var. Bide herkes 11 kullanip sorunsuz kullaniyorsa bend esorun olmasi lazim.

Hani uzulmuyorumda sinir bozuyor 8-9 gundur kukuvav kusu gibi oturuyoruz evin icinde. Tek calisan skype msn falan skypeda da ailemle konusurken internet explorer dahil hicbir program acmamam gerekir, eger acarsam sesim gitmiyor karsi tarafa yani 3 saniye sonra gidiyor. Buda diger sinir bozucu taraf. Diger onerilerinizi ve cozumlerinizi bekliyorum. Zaten acikcasi evde pek yapacak birseyde yok beklemekden baska :)

topsecretkursad

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kardeş belkide notebookun içindeki tozlardan sinyal bozukluğuda olabilir hiç belli olmaz onları temizle sonra cevap yaz kardeşim