Windows 7 .exe sorunu (hic bir program açılmıyor)

Bu konuyu okuyanlar

Radeon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En son orbit 360 security kurdum güncelledim, tarama yaptım, 8 tane sorun spam malwere buldu, 5 tanesini işaretleyip kaldır dedim, sonra bilgisayarı yeniden açtım hiç bir program çalışmıyor. Kaspersk, msn, sistem geri yükleme, kısaca .exe uzantılı hiç bir uygulamayı çalıştırmıyor. videoya tıklayınca varsayılan video oynatıcı ile video açıyor ama video oynatıcıyı direk açmıyor. Aynı şekil explorer 8 direk açılmıyor ama internet kısayoluna tıklayınca açılıyor. şuanda hiç bir program uygulama çalışmıyor hangisine tıklasam sorun çıkıyor, ekran görüntüsü kurayım diyorum ama ekran görüntüsü almak içinde gerekli program açılmıyor. format atmak dışında ne yapabilirim ya da yapmalıyım. Windows 7 ultimate 32 bit yüklü.

suloCANX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bende de vardı 1 hafta öncesine kadar hiçbir exe uzantılı pro çalışmıyordu tıklayınca hata verip kapanıyordu...bi tarama yaptım g data 2010 ile 406 tane virüs buldu çoğu "win32 sality aa" sanırım böyle birseydi adı...en tehlikeli 10 virüs listesinde 2.sırada:D....eğer sende de bu virüs varsa silmeye uğraşma boşuna windows üzerinden hiçbir pro ile sılemezsin:D....ben sorunu soyle çözdüm..google da arama yap avira recue cd diye 50mb lik bi dosya zaten...pro yu çalıştır ve bi boş cd koy ve cd ye yazmasını bekle...sonra açılışı windows kurar gibi yap yani pc yi cd den başlat...ve tarama yaptır(google da avira recue cd resimli kullanım diye aratirsan daha detayli bilgiye sahip olursun)...böyle yaptırırsan virüsleri temizler aksi takdirde format atmak çözüm değil bu virüs kendini tıkladığın tüm exe uzantılı programlara entegre ediyor yani formattan sonra herhangibir virüslu programa tıklaman ile birlikte tekrar yayılacaktir...onun için tüm virüs bulaşmış programlarını sil...ve bu söyledilerim benim pc me bulaşan "win32 sality aa" denen lanet virüsü temizlediğim yol...sende de bu virüsten varsa veya başka bi tür virüs varsa eminim temizler..silemediklerin ise uzantısıni değiştirip etkisiz hale getiriyo...bence bi dene...umarım yararı olur...:mrgreen:

ALMİ

Müdavim
Reaksiyon puanı
60
Bende aynı sorunu Vista da almıştım sonradan anladım ki UAC ı kappatıktan sonra bozuluyor.Ondan beri bende UAC açık Windows 7 de zaten UAC problem olmuyor:D