Windows 7 C'yi genişletme

Bu konuyu okuyanlar

yasin8619

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar C sürücümde yer kalmadı sık sık bir şeyler silmek zorunda kalıyorum.
C yi genişletmek için D'yi daraltım yeni bi alan kurdum yaklaşık 10 gb
Bu yeni alanı (10 gb lik) C ile birleştirip C'yi genişletmek istiyorum ama bir türlü yapamıyorum. :huh::mellow:

Bilgisayarım>sağ tık> yönet> Disk yönetimi> C ye birimi genişlet aktif değil bunu nasıl yapabilirim.

Acil yardım edebilir misiniz arkadaşlar?
aşağıdaki linklerde resimleri vardır.

resim 1= http://i.hizliresim.com/g5nqzN.jpg
resim 2 = http://i.hizliresim.com/94RQX8.jpg

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
C yi genişletemezsiniz küçülte bilirsiniz ama buyutemezsiniz ancak program kuracaginiz zaman kurulum klasörünü C diskini secmezseniz sectiğiniz diske kurulur ve C de yer kaplamamiş olur

yasin8619

Asistan
Reaksiyon puanı
1
C yi genişletemezsiniz küçülte bilirsiniz ama buyutemezsiniz ancak program kuracaginiz zaman kurulum klasörünü C diskini secmezseniz sectiğiniz diske kurulur ve C de yer kaplamamiş olur

tek çare format mı ?

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
tek çare format mı ?
Disk yapısını değiştire bilen programlar var onlarla deneye bilirsiniz ama cok ugrastırır ve disk yapısını raw olarak değiştiriyor cogu program ve geri getirmek için ugrasiyorsunuz sonra bilgisayar acilmiyor cunki raw olarak ve ayırdınız diski de sonradan kullanamıyorsunuz bence bu kadar ugrasmak yerine yedeklerinizi alip temiz bir format daha mantıklı olur çunki format daha kısa sürer ve bilgisayarınızı da yenilemiş ve temizlemiş olursunuz eğer kolay bir yolu varsa dediğim sekilde sıkıntı cıkarmadan yapa bilen arkadaslar acıklasınlar bizde öğrenmiş oluruz

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Partition Manager programları ile bunu yapabilirsin; fakat bir format atıp bilgisayarını yeniden kurmak daha kısa sürer ve daha sağlıklı olur, bilgin olsun.

yasin8619

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Partition Manager programları ile bunu yapabilirsin; fakat bir format atıp bilgisayarını yeniden kurmak daha kısa sürer ve daha sağlıklı olur, bilgin olsun.
sağol "Partition Manager" işe yaradı.

benden sonrakilere yardımı olsun videosu da burada, zaten Partition Manager'ın dilleri arasında Türkçe de var.
video :
https://www.youtube.com/watch?v=jE_7nG-L_7M

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Arkadaslar program calişiyor gayet düzgün kendi bilgisayarımda denedim rahat kullana bilirsiniz zamanında cok program denemiştim ama olmamişti Buğra Y tesekkürler :)

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841

yanlış bilgi vermeyelim lütfen :) istediğin şekilde değişiklik yapabilirsin.
bana göre en iyi partition programı Minitool partition wizard. Üstelik ücretsiz :)

yasin8619

Asistan
Reaksiyon puanı
1
c'yi genişletmek 17 dk sürdü, bir sıkıntı yaşamadım şimdilik, yeniden başlatmadım , umarım bi sıkıntı da olmaz.

yasin8619

Asistan
Reaksiyon puanı
1
HAtasız bir şekilde genişlettim ve çalışıyor arkadaşlar, programı kullanacaklara bir tavsiye " güzelmiş :)"

meto34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım merhaba bilmiyorum problemi çözebildinmi fakat ben çözdüm şöyleki aomei partition program ile şöyle anlatayım önce büyük olan bölümü küçültüyorsun daha sonra c üzerine gelip sağ tık ile merge partition yaptığın zaman c ile birlikte diğer bölümlerede açılıyor sadece c bölümü tikli boş olan yani diğer bölümdan ayırmış olduğun bölümü tiklediğin zaman ve programın sol üst köşedeki apply butona bastığın zaman işlemin tamamdır kolay gelsin