Windows 7 Beta'nın zararlılara karşı zaafı...

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Windows 7 betasını indirdiniz ve kullanıyorsunuz. Peki ama zararlıları hiç hesaba kattınız mı?

20090113110908.jpg

Windows 7 kullanıcıları, yazılım uyumsuzluğu nedeniyle tehlike altında!

Microsoft, Windows 7'nin betasını önce sadece 2,5 milyon kullanıcıya sunacağını açıklamış, sonrasında ise bu sınırı kaldırarak 24 Ocak'a kadar indiren herkesin kullanabileceğini duyurmuştu. Bu da milyonlarca kişinin rahatlıkla Windows 7'nin betasını indirip kullanabilmesinin yolunu açtı. Fakat kısa sürede bu kullanıcıların farkında olmadıkları bir risk altında oldukları ortaya çıktı; Anti-Virüs programları henüz bu yeni işletim sistemini desteklemiyor!

Kısa sürede anti-virüs yazılımlarının forumları, yazılımların Windows 7'de verdikleri hata mesajları ile doldu. Pek çok yazılım firması ise kullanıcıların programlarının henüz beta sürümünde olan Windows 7'yi desteklemediğini resmi olarak açıkladı. Üstelik bu soruna sahip olan anti virüs yazılımları arasında McAfee, Norton ve Avast gibi en önemli anti virüs geliştiricileri de yer alıyor. Aralarında Kaspersky'nin de bulunduğu birkaç firma ise yazılımlarının Windows 7 ile uyumluğunu açıkladı ama bu açıklamayı yapan firmaların sayısı henüz oldukça düşük.

Eğer siz de Windows 7 Beta'yı indiren milyonlarca kişiden biriyseniz, güvenlik konusunda bir süre daha ekstra dikkatli olmanız gerekiyor. Size tavsiyemiz, bu adrese göz atarak uyumlu güvenlik yazılımları hakkında bilgi edinmeniz.

http://www.chip.com.tr/konu/Windows-7-Beta-nin-zararlilara-karsi-zaafi_10464.html

hta1905

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Antivirüsler Internet Explorer'ın ayıplarını örtmek için var.Firefox kullanın,antivirüs olmasa da olur :D

calvaria

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Dün gece win7 ile ilk çöküşümü yaşadım... actin centerde verilen linkten kaspersky ı yükledikten sonra daha önceden vista işletim sistemime yükledigim youtubejacker adlı host dosyasını değiştiren programı yükledim ardından 1-2 dakika içinde büyük tehtit altında oldugumu bildiren uyarılarla karşılaştım bu durumla ilişkin kaspersky suskunlugunu bozmazken format atabilmek için pcmi yeniden başlatamadım ve adaptörü sökmek zorunda kaldım :( neyseki kaybım büyük degil :) format atmam 15 dk mı alıyo :)

bodrumlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 ayı geçti win 7 kullanalı ve AVG yükledim herhangi bir sorunla karşılaşmadım :)

visualize

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben Avira Antivir Premium kullanıyorum, sorun yok. :icon_:

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
şimdilik sadece 3 ünlü yazılım destekliyo güzel , ki bunların arsında norton ve kaspersky olması çok güzel