Soru Windows 11'e Geçiş Yapmak İstiyorum Fakat Bios Modum Eski

Bu konuyu okuyanlar

Flox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar ben Asus Prime b450mk 2 anakartını kullanıyorum ve windows 11 e geçiş yapmak istiyorum. Ancak bios modum eski durumda. Bu yüzden secure boot seçeneğini aktif edemiyorum. Rufus yazılımdan disk bölüm düzenini MBR seçersem ve kurmaya başlarsam bir sıkıntı olur mu?

Ekli dosyalar

• Windows 11 Uyumluluk Sonuçları.png
    Windows 11 Uyumluluk Sonuçları.png
    45.8 KB · Görüntüleme: 116

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Merhabalar ben Asus Prime b450mk 2 anakartını kullanıyorum ve windows 11 e geçiş yapmak istiyorum. Ancak bios modum eski durumda. Bu yüzden secure boot seçeneğini aktif edemiyorum. Rufus yazılımdan disk bölüm düzenini MBR seçersem ve kurmaya başlarsam bir sıkıntı olur mu?
Uefi yoksa eski sistemse hiç girişme derim.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Anakartım destekliyor uefiye çevirip win 11 e geçsem daha mı mantıklı olur ?
Mantıklı olmaz desteği olmayan cihazı zorla geçirmenin anlamı mantığı yok. Donanımsal anlamda driver anlamında yetersiz kalacaksınız. Benim desteklemeyen cihazım olsa şahsen geçirmezdim.

Flox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Mantıklı olmaz desteği olmayan cihazı zorla geçirmenin anlamı mantığı yok. Donanımsal anlamda driver anlamında yetersiz kalacaksınız. Benim desteklemeyen cihazım olsa şahsen geçirmezdim.
Cevabınız için teşekkür ederim. İyi günler :)

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
Tavsiye etmem ama UEFI ve TPM i regeditden bypass edebilirsiniz

Cicero

Asistan
Reaksiyon puanı
175
Windows PE gibi çözümlerle Legacy'den UEFI'ya dönüştürme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Şu bağlantıları bir inceleyin: