Bu konuyu okuyanlar

wittroc

witty
Yönetici
Moderatör
Katılım
15 Kas 2020
Mesajlar
4,715
Çözümler
26
Reaksiyon puanı
7,773
Puanları
113
Yaş
18
Merhabalar,
Biliyorsunuz ki dün akşam saatlerine doğru Windows 11 Insider programında yayınlandı ve program dahilindeki kullanıcılar Windows 11'e yükselterek deneyimleme şansını yakaladı. Tabii durum bu şekilde olsa da dizüstü kullanıcıları tarafından çok fazla şikayet gelmiş durumda. Ekran parlaklığını ayarlayamama, masaüstünün yüklenememesi gibi sorunlar kullanıcıları rahatsız etti. Bu konumuzda bir dizüstü kullanıcısı olarak benim de karşılaştığım masaüstü probleminin bilinen iki çözümünden bahsedeceğim.

Sorunumuz dizüstü bilgisayarınızın yüzde yüz şarj olmasıyla başlıyor. Bu sorunun en kolay çözümü cihazınızın bataryasını çıkararak kullanmaya devam etmek. Tabii hepimiz bu şekilde kullanmak istemeyebiliriz. Bu sebeple ikinci çözümümüz şu:

Şarjınızın yüzde yüz olması sonrasında adaptörün ucunu bilgisayardan çıkarınız. Çıkarmanız sonrasında masaüstünüz yüklenecektir. Hâlâ daha yüklenmiyorsa bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz. Masaüstünün düzelmesi sonrasında Ayarlar - Dil ve Bölge gelerek Windows görüntüleme dilini İngilizce yapmanız gerekmekte. Eğer lisansınız Single Language ise tek bir gösterim diliniz olacaktır. Yine aynı şekilde Single Language olması sebebiyle dilinizi değiştirememiniz de mümkün. Türkçe dilinin silerek, İngilizce dil paketini yükleyerek veya lisansınızı Pro'ya yükselterek çözüme kavuşturabilirsiniz.

Tabii en temizi ISO dosyası ile sıfırdan kurulum yapmanız olacaktır. Onun için aşağıdaki konuya göz atabilirsiniz:
 

spybot

Guru
Emektar
Katılım
1 Kas 2008
Mesajlar
47,204
Reaksiyon puanı
609
Puanları
113
Bende de vardı bu sorun kapatıp açtım düzeldi gibi.:)
 

wittroc

witty
Yönetici
Moderatör
Katılım
15 Kas 2020
Mesajlar
4,715
Çözümler
26
Reaksiyon puanı
7,773
Puanları
113
Yaş
18
Bende de vardı bu sorun kapatıp açtım düzeldi gibi.:)
Kendim iki kez karşılaştım. İlk seferde hizmetlerden birkaç oynamayla çözebilsem de ikinci seferde maalesef aynı işlem işe yaramadı. Sonrasında yukarıda bahsettiğim çözümü uyguladım, çözüldü. Durum böyle olsa da yükseltme sebebiyle bozuk kurulmasından dolayı tekrardan sıfırdan kurulum yaptım. Şu anda hiçbir problem yok.
 

Son mesajlar

Üst